Zobacz wyniki ankiety: Jaki olej byś wybrał/wybrała?

Głosujących
170. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Motul

    34 20.00%
  • Vavoline

    20 11.76%
  • Castrol

    4 2.35%
  • PENRITE

    7 4.12%
  • MILLERS OILS

    33 19.41%
  • Selenia

    12 7.06%
  • Yacco Lube

    1 0.59%
  • Texaco

    1 0.59%
  • Total

    3 1.76%
  • Mobil

    3 1.76%
  • RAVENOL

    13 7.65%
  • Shell

    14 8.24%
  • Fuchs

    4 2.35%
  • Midland

    0 0%
  • Eurol

    9 5.29%
  • Liqui Moly

    12 7.06%

Temat: Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??

  1. #2741
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Pablo, to już CFS 10w-60 nie polecasz do JTSa?
    CFS to najlepszy możliwy wybór, ale niestety i nie najtańszy.
    Kolega zadał mi pytanie na PW, i podstawowym kryterium nie była jakość.

    Ciekawostka.
    W zeszłym tygodniu zalałem klientowi, przy okazji wymiany rozrządu w GTV 3.0 V6 24V nowy olej. Auto jest w posiadaniu tego Pana od nowości, i od zawsze było zalewane olejem Selenia 20K. Powiedziałem, ze zaleję coś lepszego, i jednocześnie tańszego. Klient w 100% postanowił pozostawić mi dobór odpowiedniego oleju. Wczoraj przyjechał podstawić kolejną Alfę z rodziny na naprawę silnika i kilku innych operacji, po czym zapytał jaki ma olej w silniku. Zapytałem o co chodzi. Po prostu silnik w tym aucie jeszcze nigdy tak ładnie nie pracował, co to za specyfik ??? A to po prostu Millers XSS 10w40, olej dobrany wg. odpowiednika Selenii 20K.

    Skoro zwykły pół syntetyk robi takie wrażenie, to co dopiero oleje z serii CFS .
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #2742
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    A jak wygląda cenowo baniak 5L CFS?

  3. #2743
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    przepraszam za ignorancję, ale nie mam jakoś ochoty przeszukiwać całego wątku czy ktoś może mi powiedzieć jaki olej lać do 3,0 V6? przebieg 136tyś. nie chodzi mi o tanie rozwiązanie, ale dobre !
    Born to be wild.

  4. #2744
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    przepraszam za ignorancję, ale nie mam jakoś ochoty przeszukiwać całego wątku czy ktoś może mi powiedzieć jaki olej lać do 3,0 V6? przebieg 136tyś. nie chodzi mi o tanie rozwiązanie, ale dobre !
    Co było lane do tej pory, jaki przebieg roczny, jaki sposób eksploatacji auta ?
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #2745
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    szczerze nie wiem co jest w tej chwili kupiłem auto tydzień temu...używane raczej sporadycznie, ale lubię trochę poszaleć więc raczej sporadycznie acz intensywnie myślę, że przebieg roczny nie przekroczy 10tyś km a poprzedni właściciel przez 5 lat zrobił 30tyś
    Born to be wild.

  6. #2746
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    szczerze nie wiem co jest w tej chwili kupiłem auto tydzień temu...używane raczej sporadycznie, ale lubię trochę poszaleć więc raczej sporadycznie acz intensywnie myślę, że przebieg roczny nie przekroczy 10tyś km a poprzedni właściciel przez 5 lat zrobił 30tyś
    Zapraszam do nas i wspólnie coś wymyślimy.
    Jeśli nie dawno kupiona to warto zrobić przegląd po zakupowy.
    Kontakt w stopce lub przez stronę www.pablogarage.pl
    Najlepiej e-mail.

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #2747
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    szczerze nie wiem co jest w tej chwili kupiłem auto tydzień temu...używane raczej sporadycznie, ale lubię trochę poszaleć więc raczej sporadycznie acz intensywnie myślę, że przebieg roczny nie przekroczy 10tyś km a poprzedni właściciel przez 5 lat zrobił 30tyś
    przy takich przebiegach pewnie bedziesz zmienial olej 1x w roku, tak wiec na lato i zime optymalny bedzie a zarazem bardzo dobry 5W50(full synt) szukaj oleju wysokiej jakosci Motul ,Millers,Volvoline w tej klasie lepkosci
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  8. #2748
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie, czy tak naprawdę jest jakaś różnica (oprócz tego że cenowa) pomiędzy 10W60 CFS , a 10W60 CFS NT ? Czy normalny szary człowiek jest to w stanie w jakiś sposób w ogóle odczuć? Czy to tylko kwestia ceny i bajerowania klienta żeby wydał kolejne pieniądze.. ?

  9. #2749
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał hitman047 Zobacz post
    A ja mam takie pytanie, czy tak naprawdę jest jakaś różnica (oprócz tego że cenowa) pomiędzy 10W60 CFS , a 10W60 CFS NT ? Czy normalny szary człowiek jest to w stanie w jakiś sposób w ogóle odczuć? Czy to tylko kwestia ceny i bajerowania klienta żeby wydał kolejne pieniądze.. ?
    Normalny, szary człowiek jeździ przeciętnym zwykłym autem z silnikiem max. 1.6 o mocy do 100 HP, i w zasadzie jest mu wszystko jedno jak i co, ponieważ jedynym zadaniem jego auta jest transport z punktu A do punktu B.
    Oleje CFS i CFS NT są olejami najwyższej światowej klasy, a co za tym idzie mają lepsze parametry od przeciętnych olejów. Samochody z mocnymi silnikami również potrzebują olejów, które lepiej ochronią ich mechanizmy niż przeciętny olej.
    Reasumując, jeśli użytkujesz auto spokojnie/przeciętnie, to w zupełności wystarczy olej LOTOS. Jeśli jednak zależy Ci na Twoim silinku, lub włożyłeś w niego kilkakrotność wartości auta, to myślę, że poszukasz czegoś lepszego niż przeciętny olej.
    Znamy przypadki inwestowania w auto warte powiedzmy 5000 pln około 20 000 pln, a więc myślę, że dołożenie kilku pln na lepszy olej nie zaszkodzi. jeśli jednak posępisz kilka groszy więcej i potem zatrzesz silnik, to wtedy odczujesz różnicę.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  10. #2750
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    No dobra, rozumiem to że na oleju się nie oszczędza, ale chodzi mi w tym wypadku dokładnie o różnicę pomiędzy CFS (dobrym olejem) i CFS NT (czyli że niby z nano technologią jakąś tam) . Czy taka różnica w ogóle istnieje? Czy tylko kasa?

Podobne wątki

  1. temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 147
    Odpowiedzi: 233
    Ostatni post / autor: 13-12-2021, 15:53
  2. Temat rzeka, jakich żarówek używacie/polecacie??
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-02-2013, 21:26
  3. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 09:55
  4. Temat rzeka, jaki olej lejecie/polecacie??
    Utworzone przez Administracja w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 14:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory