Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Nowsze auta a ceramizery

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Ja niewiele na ten temat wiem,ale jak wasze silniki są uczciwie sprawne i nie wymagają jakiś nakładów-remontów to ja bym nie dawał żadnych takich rzeczy. Producenci wydają krocie na opracowywanie technologi wszystko czego potrzebują smarowidła mają już w sobie (przy dobraniu zgodnie z api/acea,książką od auta).

    Wydaje mi się iż jak silnik jest złom i łyka olej w zastraszającym tempie to takie coś może odwlec jego złomowanie.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Dokładnie nie ma co wierzyć w takie voodo.
    Z tego typu specyfików wlałem kiedyś doktorka do silnika, jak jeszcze miałem Clio. Ładnie mi go rozszczelnił. Silnik był świeżo po generalnym remoncie (za który dałem praktycznie połowę ceny zakupu auta). Nie dojechał nawet do następnej wymiany oleju, pękła oś dźwigni zaworów rozwalając gwinty w głowicy. Trzeba było wymienić głowicę, nie było możliwości nagwintowania. Po naprawie silnik zaczął szarpać. Ogólnie tragedia.

  3. #13
    ZBANOWANY Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Alfa
    Postów
    20

    Domyślnie

    W skrzyni biegów zdaje mi egzamin Ceramizer, w końcu przestałem się stresować przy wbijaniu jedynki czy wstecznego, gdzie mi wcześniej to chodziło bardzo ciężko. Jak działa taki preparat to fajnie widać na teście na filmiku youtube.com/watch?v=R90_VTz2mK4&t=46s.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomek evo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 1.9 150 KM
    Postów
    691

    Domyślnie

    Cytat Napisał michałsnk Zobacz post
    Ja niewiele na ten temat wiem,ale jak wasze silniki są uczciwie sprawne i nie wymagają jakiś nakładów-remontów to ja bym nie dawał żadnych takich rzeczy. Producenci wydają krocie na opracowywanie technologi wszystko czego potrzebują smarowidła mają już w sobie (przy dobraniu zgodnie z api/acea,książką od auta).

    Wydaje mi się iż jak silnik jest złom i łyka olej w zastraszającym tempie to takie coś może odwlec jego złomowanie.
    Technologia produkcji oleju jest generalnie bardzo prosta bo "komponenty" w postacie baz olejowych, pakietów dodatków i innych dodatków są zwykle dostarczane z zewnątrz i często sa to tzw. gotowce czyli odpowiednia baza + pakied dodatków i mamy olej spełniający ta i ta normę. Olej ma byc przede wszystkim tani w produkcji tak aby można było zmaksymalizować zysk. Popularne oleje "znanych marek" mają spełniać zakładane normy i nikt nie oczekuje od nich niczego więcej przy ich opracowywaniu. Te oleje nie mają w sobie "wszystkiego" i jest bardzo dużo rzeczy, które można poprawić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał adam.st Zobacz post
    Dokładnie nie ma co wierzyć w takie voodo.
    Z tego typu specyfików wlałem kiedyś doktorka do silnika, jak jeszcze miałem Clio. Ładnie mi go rozszczelnił. Silnik był świeżo po generalnym remoncie (za który dałem praktycznie połowę ceny zakupu auta). Nie dojechał nawet do następnej wymiany oleju, pękła oś dźwigni zaworów rozwalając gwinty w głowicy. Trzeba było wymienić głowicę, nie było możliwości nagwintowania. Po naprawie silnik zaczął szarpać. Ogólnie tragedia.
    Przepraszam ale piszesz nie na temat. Preparat typu moto doctor to ZUPEŁNIE CO INNEGO.

  5. #15
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/foru..._czy_nie_.html
    Proszę w tym temacie o dalszą dyskusję.
    Ten watek jest bardzo stary
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Ceramizery... stosować czy nie...?
    Utworzone przez Irasfox w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 379
    Ostatni post / autor: 11-07-2018, 17:59
  2. Moc Auta Z LPG
    Utworzone przez polkop w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 20:14
  3. Nowsze auta a ceramizery
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 22:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory