Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Nowsze auta a ceramizery

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Question Nowsze auta a ceramizery

    Witam,

    Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat ceramizerów. Zastanawiam się nad sensem używania ich w nowszych konstrukcjach. Czy aby taki wynalazek nie zaszkodzi?
    Na forum zbyt dużo nie znalazłem niestety, a w dziale 159/Brera to już w ogóle pustynia.
    Macie jakieś doświadczenia?

    Ja myślę o kompletnym rozwiązaniu:
    1. Ceramizer do układu wspomagania - jako, że jestem po wymianie wszystkiego poza przewodami, to mam szansę zadbać o układ od (drugiej) nowości.
    2. Ceramizer do skrzyń biegów - przy zimnym motorze skrzynia lubi "chrupać" na 2 i 3 biegu. Zakładam, że to synchronizatory. Oczywiście przed wlaniem ceramizera wymienię olej.
    3. Silnik - jakichkolwiek niepokojących objawów brak, ale dlaczego nie?
    4. Układ paliwowy - z tego jedynie chyba rezygnuję. Nie mam przecież diesla


    Jakie są Wasze opinie?

    Pzdr,
    Y

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    ceramizer do ukł wspomagania działa , przetestowałem w Pug206 , gdzie po rozgrzaniu było w układzie słychać wycie \ skrzypienie przy skręcie kierownicą w prawo , po zastosowaniu preparatu cisza do dzisiaj (już z 1,5r będzie \ ok 20tys km) , oczywiście przekładnia nie ciekła tylko hałasowała

    o innym zastosowaniu ceramizera się nie wypowiadam , bo nie testowałem
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Mariano898
    Gość

    Domyślnie

    Ja testowałem w hyundaiu coupe. Bez jakiegoś szału bo silnik już był dość zmordowany. Ale ogólnie coś tam pomogło ciszej chodził i delikatnie mniej oleju brał. Napewno nie zaszkodziło

  4. #4
    Allkey
    Gość

    Domyślnie

    Wlałem 2gą dawkę do 145 1.9TD ( ten oltimer ) ogólnie wyrównało mi ciśnienia, trochę mniej dymu jak przycisnę mniejsza turbodziura. Odpala tak samo spalanie bez różnicy. Z tym że 1 dawka była w minerlanym 15w40 teraz na tyle się uszczelniło że jeżdżę na 10 ( dostałem za darmo a wymiana się zbliżała ). Z takich bardziej placebo efektów szybciej łapię temp roboczą i nie ma czerwonego pola nawet jeżeli się śpieszę w mieście, pracuję ciut ciszej ale i tak szklana kula mówi mi że zawory chcą iść na emeryturę powoli.
    Co do układu zasilania, wlałem kiedyś stp do wtrysków i trochę zwiększył wydatek. Chociaż można zatankować na shellu vpower traktor i tam też są składniki czyszczące.


    A co do skrzyni, nie wiem jest to rozwiązane w nowszych autach ale sprawdził bym jabłko pod dźwignią zmiany biegów jeżeli trzeba ich już trochę szukać a olej swoją drogą nawet pokusił bym się o małe przepłukanie. W moim alfonsie kiepsko wchodziła 3 ale to przez wyprzęgnik przy pedale. Po zakupie reperaturek za 18zł jest do przyjęcia

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar 1990mb
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jarocin/Poznan, Poland, Poland
    Auto
    [Była] Alfa Romeo 145 TD 96 r.; [Jest] Alfa Romeo 147 07 r. 1,6 T.S. ; Alfa Romeo 145 1,9JTD++ 99r.
    Postów
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allkey Zobacz post
    Wlałem 2gą dawkę do 145 1.9TD ( ten oltimer ) ogólnie wyrównało mi ciśnienia, trochę mniej dymu jak przycisnę mniejsza turbodziura. Odpala tak samo spalanie bez różnicy. Z tym że 1 dawka była w minerlanym 15w40 teraz na tyle się uszczelniło że jeżdżę na 10 ( dostałem za darmo a wymiana się zbliżała ). Z takich bardziej placebo efektów szybciej łapię temp roboczą i nie ma czerwonego pola nawet jeżeli się śpieszę w mieście, pracuję ciut ciszej ale i tak szklana kula mówi mi że zawory chcą iść na emeryturę powoli.
    Co do układu zasilania, wlałem kiedyś stp do wtrysków i trochę zwiększył wydatek. Chociaż można zatankować na shellu vpower traktor i tam też są składniki czyszczące.
    ja też zastanawiałem się nad ceramizerem, a zbliza się wymiana oleju i też właśnie w tym niezniszczalnym 1.9 TD. Ogólnie wiekszych problemów z nim nie mam ale dymek przy odpalaniu lubi puścic. A czym czyściłeś wtryski i jaki przyniosło to efekt. Mi też by sie przydało, bo wiadomo jakie ON potrafi byc na stacjach.
    Masz zniszczony lakier w swoim aucie???
    Chętnie pomogę
    Szczegóły:
    http://www.forum.alfaholicy.org/wiel...ml#post1379105


  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar broneq
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    WIELICZKA
    Auto
    Toyota Corolla E11 3D - prawie WRC 1998
    Postów
    26

    Domyślnie

    Mnie w silniki 1,0 12V R3 w Oplu Corsa C nie pomógł ceramizer ani troszkę! Odradzam, bo jak silnik się tłucze to po prostu przejść na mineralny olej trzeba i tyle, a jak się już na mineralnym jeździ to wlać gęściejszy

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał broneq Zobacz post
    Mnie w silniki 1,0 12V R3 w Oplu Corsa C nie pomógł ceramizer ani troszkę! Odradzam, bo jak silnik się tłucze to po prostu przejść na mineralny olej trzeba i tyle, a jak się już na mineralnym jeździ to wlać gęściejszy
    Dlaczego odradzasz, skoro nic złego nie zrobił... Zawsze spróbowac można..
    Ja osobiscie polecam MODIFIKATOR PLUS. Jest drogi ale bardzo skuteczny. Mnie np zmniejszylo sie spalanie o prawie 1 litr (mierzone i liczone kilka razy w trasach). I nie jest to jakaś ściema. Ten kto nie wierzy, niech poczyta artykuły fachowców i spróbuje...
    A ceramizer też warto sprawdzić...

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    I nie jest to jakaś ściema. Ten kto nie wierzy, niech poczyta artykuły fachowców i spróbuje...
    jakich fachowców?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Jak pokazują reklamy proszku do prania to też "fachowcy" się niby wypowiadają na temat inteligentnych molekuł, które rozpoznają rodzaj plamy i wypierają idealnie każdą plamę. I co też im wierzysz? To samo jest z wszystkim liczy się piniondz. Jak coś jest dobre to nie trzeba bardzo reklamować...
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Ja tam też nie wierze w takie cuda.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


Podobne wątki

  1. Ceramizery... stosować czy nie...?
    Utworzone przez Irasfox w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 379
    Ostatni post / autor: 11-07-2018, 17:59
  2. Moc Auta Z LPG
    Utworzone przez polkop w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 20:14
  3. Nowsze auta a ceramizery
    Utworzone przez YonasH w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 22:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory