Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Planuje zakup Alfa Romeo 156 proszę o pomoc w wyborze moja pierwsza Alfa.

  1. #1
    paq19
    Gość

    Domyślnie Planuje zakup Alfa Romeo 156 proszę o pomoc w wyborze moja pierwsza Alfa.

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum. Pewnie takich pytań było multum na forum ale każdy jest inny i inaczej podchodzi do tematu. Jeśli napisałem post nie w tym temacie proszę o przeniesienie z góry dziękuję.
    A więc tak planuję zakup swojej pierwszej Alfy Romeo 156 tylko nie mam pojęcia jaki silnik wybrać?? Ogólnie miałem i użytkowałem takie autka do tej pory może to pomoże w wyborze.
    - pierwsze autko peugeot 206 2005 r. 1,2 benzyna autko uzytkowane głównie przez moją starszą ja czasem na zakupy pojadę nim ogólnie słabiutkie.
    - drugie BMW e39 z silnikiem 2.0 Benzyna 150 KM
    - Trzecie Seat Ibiza III z silnikiem 1,4 benzyna

    Teraz bardzo mi się spodobała Alfa romeo 156 jej sylwetka piękna. Ogólnie szukam wersji silnikowej benz. ale słyszałem że się psują często twin spark. Diesla nigdy nie miałem i nie wiem co robić?? Proszę o pomoc. Z góry ślicznie dziękuję.

  2. #2
    pablo1208
    Gość

    Domyślnie

    ja bardzo polecam 2.5 V6 ..bezawaryjna jednostka zapewniająca wystarczające
    wrażenia z jazdy ..aa spalanie zależne od nogi, lecz myślę że nie będzie
    dużo większe od e39 2.0 ..wkoncu 156 jest lżejsza, a z doświadczenia wiem
    że e39 trzeba pogonić po obrotach żeby ją rozkulać zwłaszcza w 2.0..

    co do diesla ..bez względu którego wybierzesz, 1,9 czy 2,4 ..każde JTD/m
    są warte swojej ceny ..lecz teraz kwestia tego który zakres obrotowy
    bardziej Ci odpowiada ..ja osobiście wole benzyniaki, aa każdy v6 alfy
    brzmi bajkowo..
    Ostatnio edytowane przez pablo1208 ; 16-03-2011 o 22:22

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar RobertWroc
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2JTS
    Postów
    354

    Domyślnie

    Pytanie zasadnicze... czy interesuje Cię spalanie?
    Jeżeli nie to oczywiście 2.5 V6, jeżeli jednak przerażają Cie ceny benzyny, to raczej 1.8, lub 2.0.
    Róznica między 1.8 a 2.0 jeżeli chodzi o moc czy prędkośc max nie jest znaczna, a różnica w spalaniu to juz ok 2-3 l/100.
    Co do awaryjności TSa, zadbany nie powinien sprawiać problemów( tylko jak trafić na taki zadbany?)
    Jest juz temat odpowiadajacy na Twoje pytania.poczytaj, pomyśl i sam zdecydujesz.
    Są tematy o awaryjnosci TS i o jego bezawaryjności...
    JEdynie postaraj sie unikać seelespeda , czyli automatycznej skrzyni biegów.
    W sumie nie jest aż taka awaryjna, ale..nie wielu otrafi ja naprawić. Co z czasem owocuje tym ze te nieliczne na naszym rynku seelespedy podnoszą śrenią awaryjności Alf....

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Weronika
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    504

    Domyślnie

    Wiesz tak ogólnie wiadomo,że alfy się psują...zawsze i wszędzie... A tak serio to TS są specyficzne i musisz o takie dbać, kupić w miarę zadbanego i będzie dobrze. Wersja 2.5 klasa sama w sobie, ale myślę, że 2.0 czy nawet 1.8 starczą Ci do w miarę fajnej jazdy, czy ekonomicznej - zależy od nogi. Mogę oceniać swoją 1.8 - da się nią fajne pojechać, szału nie ma wszystkich nie przegonisz, spalanie na poziomie 11 L. Co do awaryjności nie jest wyższe niż w innych autach, to są stare stereotypy, które na tym forum były wiele razy obalane. Poszukaj dobrze, nie kupuj okazji a będziesz na pewno zadowolony, a wrażenia są bezcenne
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 2000 była i długo służyła
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2010 jest i ................

  5. #5
    paq19
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Jeśli chodzi o spalanie to jakieś tam ma znaczenie na to miast dużo nie jeżdżę czasem na miasto lub w trasę jakaś. Co do automatu nigdy nie kupiłbym automatycznej skrzyni biegów. Myślę nad jednostką 2,0 lub 2,5 mniejszej nie chcę w sumie pobawić się lubię. Jeszcze pytanie czy warto kupować zagazowaną czy ewetualnie samemu dodać gaz, wiem jak to brzmi bo sam ni egdy nie byłem zwolennikiem gazowania ale planuję dłużej już pojeździć tym autkiem jak znoszą alfy gaz?? Na co szczególnie zwracać uwagę przy zakupię silnik i sprawy techniczne. Ogólnie planuję zakup za 2 mc ale już się przygotowuje.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Weronika
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    504

    Domyślnie

    Moja jeździ na gazie i jak widać żyje. Ja zakładałam sama gaz - tak chyba lepiej - wiesz co założysz i u kogo. Opłaca się tylko wtedy, jeżeli dużo jeździsz, w moim przypadku po 6 miesiącach się zwróciło, a oszczędność spora. Na razie nic się nie psuje, mimo tego, że zagazowana
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 2000 była i długo służyła
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 2010 jest i ................

  7. #7
    paq19
    Gość

    Domyślnie

    A ile kosztuje instalacja gazowa ok...??

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Dlaczego nikt nie doradzi kupna V6 3.2L ? Pali tyle samo co 2.5L, a pogoni większość BMW??

    A tak na poważnie to na początek weź 4garowca, jak Ci się spodoba auto to sobie kupisz potem busso (czyli ostatnie prawdziwe włoskie serce V6 Alfy)

  9. #9
    paq19
    Gość

    Domyślnie

    Proszę o napisanie jaki koszt byłby założenia instalacji gazowej tak ok.
    Oraz proszę napisać mniej więcej koszty części eksploatacyjnych co najczęściej się wymienia, oraz ile kosztuje wymiana kompletnego rozrządu i co ile się wymienia.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Niski
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 3.2 GTA Q2
    Postów
    341

    Domyślnie

    Osobiście nic nie mam do gazu, ale jak rozważasz opcję zagazowania to może wybierz 1.9jtd multijet.

    Co do części to głównie zawieszenie. Rozrząd wymienia się zawsze po zakupie!! Cena do TS nie jest duża do V6 jest już wysoka i co najważniesze dobry mechanik z blokadami rozrządu bo inaczej będzie masakra.
    Widziałem już jednego TS na farbkach ustawionego - nadmienię, że po aso.

Podobne wątki

  1. Moja pierwsza Alfa Romeo 164 2.0 TS - zakup czy warto?
    Utworzone przez darbo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 18:15
  2. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 15:08
  3. Pierwsza alfa pomoc przy wyborze
    Utworzone przez Nazwa użytkowni w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 17:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory