Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Wymiana klocków i tarcz hamulcowych

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Mnie śmieszy granica zużycia 1mm, dobra ściema żeby doić niczego nieświadomych ludzi na kasę. W innym aucie zjechałem tarcze po około 3mm w stosunku do nowych i dopiero wtedy dało się wyczuć że hamulce są słabsze.

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To czym jeździłeś? Ciągnikiem??? Chyba że 3mm na całej grubości to tak ale nie na stronę....
    Ja w HGT miałem zużyte po 2mm/ stronę i jakoś tam hamował ale przy krytycznym depnięciu na autostradzie (test) to za nim się zatrzymałem, musiałem chyba ze 3 razy odpuszczać bo "płynął". Może by to nie dziwiło gdyby nie fakt że po wymianie na nowe dotknięcie hamulca = zęby w szybę!!! To dopiero uświadomiłem sobie jaka była tragedia przedtem! Po wymianie mogłem hamować nawet z 200km/h z jednym wciśnięciem do dechy. Nic nie "płynął" i hamował duuuużo szybciej niż poprzednio. W HGT fabrycznie był sportowy układ hamulcowy. To po prostu jest olbrzymia przepaść pomiędzy nowymi a zużytymi po 2mm/stronę. Może w jakiś żółwio wozach ta różnica nie jest tak odczuwalna ale jeżeli ktoś eksploatuje auto dynamiczniej od niedzielnego kierowcy to radzę nie dopuszczać do takiego stanu. 2mm rantu to MAX. Jak kogoś nie stać na wymianę tarczy to niech lepiej do tego czasu wcieli się w rolę emeryta albo zmieni auto na tańsze. Nie można tak dożynać tarcz i wmawiać sobie że 2mm/stronę to jest ok i mogę się po ścigać.

  3. #13
    iscub
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, co do zużycia tarcz to są zużyte (głębokie rysy), pomiary były dokonywane na paznokieć bo nie miałem jak zdjąć kół, zdjęcia załączę w przyszłym tygodniu, ale po tym co przeczytałem tylko mnie upewniło, że należy wymienić tarcze.

    Pozdrowienia, Wesołych pisanek i mokrych jajek ;-) dla wszystkich z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

  4. #14
    iscub
    Gość

    Domyślnie

    Witam, po pomiarach zużycie tarcz to 1mm, czyli wcześniejszy pomiar to panika ;-). Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [155] 2.0 16V - głośna praca po zmianie tarcz i klocków hamulcowych
    Utworzone przez Meyson w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 20:40
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 12:43
  3. wymiana tarcz i klocków hamulcowych
    Utworzone przez pieknylolo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2010, 06:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory