Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Parujace szyby.

  1. #1
    bassman
    Gość

    Domyślnie Parujace szyby.

    Witam.

    Mam maly problem ze swoja Alfa 33, strasznie mi paruja szyby...
    Nie mowie tu moze tyle o tylnich bocznych co o przedniej i przednich bocznych.
    Nie daje juz sobie z tym rady...
    Zostaly odtluszczone, etanolem 96% porzadnie umyte kilkakrotnie, jakims specyfikiem w sprayu i spryskiwaczu.
    Nic to nie dalo, jak bylo tak jest...
    Paruje przednia od polowy do gory i przednie boczne cale, nie pomaga uchylanie okienek bocznych, paraz i tak sie osadza...
    Troszke pomaga jazda bez ogrzewania - paruje wszystko w mniejszym stopniu, ale i tak paruje.
    Jest to troche denerwujace, bo nawet maluchy nie maja tak zaparowanych szyb jak ja.
    Wywiewy sa konstruowane w tym aucie tak ze jest jeden centralny srodkowy na przednia szybe i w drzwiach takie male dysze zeby nie parowaly szyby przy lusterkach...
    Ale i tak to wszystko paruje, nawet jak dmuchawe nastawie na maxa i tylko na szybe...

    Jesli chodzi o dywaniki to nie sa mokre, auto od niedawna stoi pod chmurka takto zawsze stalo w garazu (przynajmniej odkad ja je mam).

    Czy jest po dachowaniu i jest zle zlozone? Raczej nie bo wydaje mi sie ze niedaloby sie tak dobrze auta zlozyc, tymbardziej ze blachy sa oryginalnie zgrzewane i laczone na paste.

    Moze sa gdzies w aucie otwory wentylacyjne przytkane (w cieniasie byly za tylnim zderzakiem) ale nie wiem gdzie tutaj sa?...

    Czy wam tez tak paruja szyby w Alfach?
    Gadalem z gosciem co ma 145 i mowi ze tez ma ciagle problemy z tymi szybami, czyzby te auta byly typowo tylko na cieply klimat wloski robione?...

    Specjalnie zamiescilem ten watek tutaj gdyz nie wiem czy to jest tylko przypadlosc Alfy Romeo 33 czy moze innych modeli takze, poza tym ze wzgledu na aure panujaca teraz to temat na czasie.

    Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

  2. #2
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    To jest standart niestety na to rady nie ma . Trzeba trochę się namęczyc , ja uchylam szybe i włączam dmuchawę na full zimnego powietrza na przednią szybę i to pomaga

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Re: Parujace szyby.

    Cytat Napisał bassman
    Witam.

    Mam maly problem ze swoja Alfa 33, strasznie mi paruja szyby...
    Nie mowie tu moze tyle o tylnich bocznych co o przedniej i przednich bocznych.

    Czy wam tez tak paruja szyby w Alfach?
    Gadalem z gosciem co ma 145 i mowi ze tez ma ciagle problemy z tymi szybami, czyzby te auta byly typowo tylko na cieply klimat wloski robione?...
    Nieno, bez przesady, imho ewidentnie cos jest nie tak, w koncu jest uklad ogrzewania i wentylacji z nawiewem na szybe, zeby ta nie parowala.
    Ja bym po pierwsze sprawdzil, czy dziala przeslona zamykajaca obieg powietrza, bo mozliwe, ze jest nieruchomo w pozycji obiegu zamknietego, a wtedy nie ma mowy o odparowywaniu. Druga sprawa to podszybie, z ktorego zasysane jest powietrze do nagrzewnicy - lubia tam gromadzic sie liscie, a potem robi sie z tego siedlisko wilgoci. Trzecia to sam uklad ogrzewania i wentylacji, ale wczesniej wypadalo by sprawdzic te otwory wentylacyjne.

    Tymczasowo mozesz potraktowac szyby preparatem zapobiegajacym osadzaniu sie pary wodnej - dopoki nie dotkniesz szybki nie zaparuje. Minus jest taki, ze szybko porobia sie zacieki od splywajacych kropel wody.

    U mnie tez niby paruje, glownie przy 2 i wiecej pasazerach, ew. gdy jade podczas jakiejs strasznej ulewy, ale nie w tak duzym stopniu - z reguly wystarczy uchylenie dachu, badz porzadne nagrzanie wnetrza, a i tak zaloze sie, ze gdyby wszystko dzialalo jak fabryka zrobila to nie bylo by zadnego problemu.

  4. #4
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Dziwne jak mi się rozgrzeje Alfa to nawet tylnie nie parują... Jedynie jak pokonuje krótkie dystanse to jest trochę problem z tylnimi bo są zaparowane a ogrzewanie zazwyczaj mam na full bo lubię mieć ciepło w aucie

  5. #5
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Zobacze czy nie ma jakiegos syfu generujacego wilgoc w podszybiu i zdam relacje.

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,454

    Domyślnie

    podejzewam ze filra przeciwpylkowego nie masz ale mozesz miec niedrozny odplyw na podszybiu i zbiera sie tam woda .mozliwe jest tez ze delikatnie przecieka ci nagrzewnica i plyn odrazu paryje.

  7. #7
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    podejzewam ze filra przeciwpylkowego nie masz ale mozesz miec niedrozny odplyw na podszybiu i zbiera sie tam woda .mozliwe jest tez ze delikatnie przecieka ci nagrzewnica i plyn odrazu paryje.
    W 33 nie ma tego filtra nawet jak sie ma klime

  8. #8

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Ja tez mam ten problem w swojej 145 Do polowy przednia szyba odparuje i tyle... Tylnie boczne to juz w ogole.. .Na tylna zarzucę ogrzewanie to jest ok, ale ogolnie lipa

  10. #10
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    No u mnie niestety też, nie wiem, może wentylacja jest mało wydajna. Zimą zawsze mam z tym problem. A tylna szyba jest praktycznie non stop zaparowana (muszę non stop ją podgrzewać).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  2. Parujace szyby
    Utworzone przez Hamster w dziale 166
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 18:04
  3. Parujace ksenony
    Utworzone przez Młody1982 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 11:51
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 10:31
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory