Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: srodek przeciw zamarzaniom drzwi

  1. #1
    grabo_s
    Gość

    Domyślnie srodek przeciw zamarzaniom drzwi

    Witam.
    Nieuchronnie zbliza się zima i stad moje pytanie - czy znacie jakis srodek krórym mozna wysmarować uszczelki żeby w czasie mrozów nie przymarzały do drzwi?? Mam z tym duzy problem, ostatniej zimy bardzi czesto meczyłem sie zeby dostac sie do auta.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Ja przez całą zimę co dwa tygodnie smaruję wszystkie uszczelki preparatem dostępnym w markecie,psikam na gąbkę i smaruje dokładnie wszystkie gumy.Odpukać nigdy nie miałem problemów.Pamietaj aby po myciu samochodu wytrzeć dokładnie szmatą uszczelki a pózniej je zabezpieczyć.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Re: srodek przeciw zamarzaniom drzwi

    Cytat Napisał grabo_s
    Witam.
    Nieuchronnie zbliza się zima i stad moje pytanie - czy znacie jakis srodek krórym mozna wysmarować uszczelki żeby w czasie mrozów nie przymarzały do drzwi?? Mam z tym duzy problem, ostatniej zimy bardzi czesto meczyłem sie zeby dostac sie do auta.
    Standardowy silikon w spray'u rozwiaze problem, choc po wiekszej odwilzy trzeba bedzie z powrotem popsikac na uszczelki.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Ja stosuję silikon do uszczelek w sprayu, do zamków olejek silikonowy

  5. #5
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Smar silikonowy w sprayu, raz porzadnie spryskalem (poprzednie cinquecento) wszystkie uszczelki przed zima i nigdy nie mialem problemu. Zamki zamarazly bo woda sie tam dostawala (nie mialem tej plastikowej zapadki zaslepiajacej otwor na kluczyk) a uszczelki nigdy nie przymarzly do drzwi czy klapy.

    Polecam smar silikonowy WURTH'a cenowo jest dosc drogi, ale mozecie byc pewni jakosci.
    Stosoalem w ten sposob ze poprzez dysze nanioslem rownomiernie na uszczelki i pozostawilem na 30 min aby wsiakl i wysechl.
    Szczerze polecam w ogole rozne rzeczy wurtha, w firmie mase roznosci sie przewinelo, a wurth jakos sie trzyma na polkach jest w ciaglym uzyciu i nie mamy potrzeby go zmieniac.

    Pozdrawiam

  6. #6
    grabo_s
    Gość

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi. Pędze do sklepu cos kupić, żeby dobrze przygotować się do tegorocznej zimy
    Pozdrawiam

  7. #7
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Pamietaj zeby nie kupowac nic co jest ropopochodne ani na tluszczu zwierzecym.
    Mozna tylko pogorszyc wtedy.

  8. #8
    Bianco
    Gość

    Domyślnie

    Wszędzie tylko silicon i silicon... Ja od wielu lat stosuje wazelinę techniczną do przesmarowania wszystkich uszczelek gumowych cieniutką warstwą i nigdy nie miałem problemów. Środek tani i pożyteczny, polecam.

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,453

    Domyślnie

    dziwne a ja juz myslalem ,ze tylko ja stosuje wazeline :mrgreen:

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek
    Wszędzie tylko silicon i silicon... Ja od wielu lat stosuje wazelinę techniczną do przesmarowania wszystkich uszczelek gumowych cieniutką warstwą i nigdy nie miałem problemów. Środek tani i pożyteczny, polecam.
    Bo silikon jest latwy i szybki w uzyciu, niebrudzacy, itp. Inna sprawa to jego skutecznosc - domyslam sie, ze raz nalozona wazelina wystarcza na cala zime nawet jesli w miedzyczasie trafi sie niejedna odwilz?

Podobne wątki

  1. GANINEX - za lub przeciw?
    Utworzone przez ebol77 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 09-03-2019, 13:26
  2. Gałka - jak wyjac "srodek"
    Utworzone przez arturd4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 23:18
  3. 156 i 147 za i przeciw
    Utworzone przez denis w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 16:36
  4. srodek do czyszczenie felg
    Utworzone przez hinomaru w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory