Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: JTS

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emenems

    PietreQ 2.0 JTS to ostatni typowo Alfikowy (lub jak nazywasz Fiatowski) silnik. Silniki 1.9 JTS i 2.2 JTS (o V6 nie wspomnę) to już zupełnie inna bajka ze stajni GM. Trochę szkoda, bo zabiera to AR całkiem sporo indywidualizmu. No ale jest nadzieja, w końcu GM zerwał współprace z Fiatem, więc za jakiś czas pewnie wszystko wróci do normy.
    Ostatnim typowo alfowym silnikiem jeżeli chodzi o R4 był TS na łańcuchu, w którym dwie świece miały polepszać osiągi a nie jak w późniejszych fiatowych konstrukcjach, dbać o zmniejszenie emisji spalin.

    Domino, nic o tym nie słyszałem, ale szczerzę wątpię żeby alfa jeszcze kiedykolwiek wypuściła jakąś swoją całkowicie autonomiczną technologię, za to kochamy globalizację...
    1984 GTV6 3.2 24V

  2. #12
    Digit
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Ostatnim typowo alfowym silnikiem jeżeli chodzi o R4 był TS na łańcuchu, w którym dwie świece miały polepszać osiągi a nie jak w późniejszych fiatowych konstrukcjach, dbać o zmniejszenie emisji spalin.
    Twin Spark zapewnia obie rzeczy jednocześnie. Pełne spalanie w komorze przy agresywniejszych fazach rozrządu. Gdyby chodziło tylko o emisję spalin zainstalowaliby klasycznego Lamprediego.

    Pozdrawiam, d.

  3. #13
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Ostatnim typowo alfowym silnikiem jeżeli chodzi o R4 był TS na łańcuchu,
    Prawda :!:

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Digit
    Cytat Napisał PietereQ
    Ostatnim typowo alfowym silnikiem jeżeli chodzi o R4 był TS na łańcuchu, w którym dwie świece miały polepszać osiągi a nie jak w późniejszych fiatowych konstrukcjach, dbać o zmniejszenie emisji spalin.
    Twin Spark zapewnia obie rzeczy jednocześnie. Pełne spalanie w komorze przy agresywniejszych fazach rozrządu. Gdyby chodziło tylko o emisję spalin zainstalowaliby klasycznego Lamprediego.

    Pozdrawiam, d.
    Nie wiem do którego TSa się odnosisz w swej wypowiedzi. W fiatowych ts-ach druga swieca strzela później aby dopalić mieszankę => zmniejszanie emisji. Zo oryginalnym ts-em ma niewiele wspólnego. I o co chodzi z tym Lamperdim :?: Wątpię żeby ktokolwiek przjmował się emisjami projektując ten nomen genialny silnik.
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #15
    Digit
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PietereQ
    Nie wiem do którego TSa się odnosisz w swej wypowiedzi. W fiatowych ts-ach druga swieca strzela później aby dopalić mieszankę => zmniejszanie emisji.
    Tak, to jest szczegół techniczny, który różni aluminiowego TSa od wersji fiatowskiej. W tym drugim mniejsze świece dopalają mieszanke później.

    Jednak nie masz racji twierdząc, że dwie świece w ogólności nie nastawiają silnika na osiągi, czyżby był słabszy od poprzednika? Nie. Pozwalają, jak już napisałem, na zachowanie ostrych faz rozrządu i jednocześnie rozsądnej emisji spalin.

    Cytat Napisał PietereQ
    Zo oryginalnym ts-em ma niewiele wspólnego. I o co chodzi z tym Lamperdim :?: Wątpię żeby ktokolwiek przjmował się emisjami projektując ten nomen genialny silnik.
    Dokładnie tyle, że Fiatowski TS to Lampredi przystosowany do szesnastozaworowej głowicy i dwóch świec na cylinder.

    Pozdrawiam, d.

  6. #16
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ale dlaczego TS 16v nazywacie fiatowskimi, co one maja wspolnego z fiatami?? no dobra powiem.. fiatowski DOHC tez mają ten rewelacyjny dzwiek przy wyzszych obrotach :roll:
    TS 16v maja doskonale osiagi jak na wolnossaki i czego wiecej oczekiwac :wink: do tego cerwone pole od 7tys gdzie 8v moze tylko pomarzyc

    co do nowych JTS to nie rozumiem Was.. chcielibyscie zeby alfa produkowala jakies silniki 8v sprzed 20 lat?? technologia sie zmienia i bezposredni wtrysk jest niewatpliwa zaleta nowych silnikow.. co z tego ze bloki sa robione w GM?? przeciez głowice są nadal alfowskie..

  7. #17
    Digit
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    ale dlaczego TS 16v nazywacie fiatowskimi, co one maja wspolnego z fiatami?? no dobra powiem.. fiatowski DOHC tez mają ten rewelacyjny dzwiek przy wyzszych obrotach :roll:
    Fiatowski DOHC to właśnie Lampredi o którym pisałem wyżej.

    Cytat Napisał Alfista
    co do nowych JTS to nie rozumiem Was.. chcielibyscie zeby alfa produkowala jakies silniki 8v sprzed 20 lat?? technologia sie zmienia i bezposredni wtrysk jest niewatpliwa zaleta nowych silnikow.. co z tego ze bloki sa robione w GM?? przeciez głowice są nadal alfowskie..
    Komory spalania, wymiary i skok tłoka, nie mają włoskiego charakteru ;->>>>

  8. #18
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    Cytat Napisał Digit
    Cytat Napisał Alfista
    ale dlaczego TS 16v nazywacie fiatowskimi, co one maja wspolnego z fiatami?? no dobra powiem.. fiatowski DOHC tez mają ten rewelacyjny dzwiek przy wyzszych obrotach :roll:
    Fiatowski DOHC to właśnie Lampredi o którym pisałem wyżej.

    Cytat Napisał Alfista
    co do nowych JTS to nie rozumiem Was.. chcielibyscie zeby alfa produkowala jakies silniki 8v sprzed 20 lat?? technologia sie zmienia i bezposredni wtrysk jest niewatpliwa zaleta nowych silnikow.. co z tego ze bloki sa robione w GM?? przeciez głowice są nadal alfowskie..
    Komory spalania, wymiary i skok tłoka, nie mają włoskiego charakteru ;->>>>
    no komora musi byc inna bo to przeciez bezposredni wtrysk, inne denko tłoka, uboga mieszanka itd

    gdzies nawet czytałem ze bezposredni wtrysk umozliwia roruch silnika bez rozrusznika w odpowiednim zatrzymaniu tłoka.. ale narazie podajze VW testuje takie rozwiazanie..

  9. #19
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Może zabrzmię jak Lamer, ale najbardziej mi brakuje tych dwóch świec na cylinder, które były jak znak szczególny AR. A teraz ??
    Wiem wiem, przecież 1.6 i 1.8 T.S. jest ciągle stosowany w 147 ale nie da się ukryć że to technologia która wychodzi z użycia.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekL
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Lublin
    Auto
    Giulietta Veloce Rosso Competizione, 156 GTA SW, 159
    Postów
    172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    Cytat Napisał Digit
    Cytat Napisał Alfista
    ale dlaczego TS 16v nazywacie fiatowskimi, co one maja wspolnego z fiatami?? no dobra powiem.. fiatowski DOHC tez mają ten rewelacyjny dzwiek przy wyzszych obrotach :roll:
    Fiatowski DOHC to właśnie Lampredi o którym pisałem wyżej.

    Cytat Napisał Alfista
    co do nowych JTS to nie rozumiem Was.. chcielibyscie zeby alfa produkowala jakies silniki 8v sprzed 20 lat?? technologia sie zmienia i bezposredni wtrysk jest niewatpliwa zaleta nowych silnikow.. co z tego ze bloki sa robione w GM?? przeciez głowice są nadal alfowskie..
    Komory spalania, wymiary i skok tłoka, nie mają włoskiego charakteru ;->>>>
    no komora musi byc inna bo to przeciez bezposredni wtrysk, inne denko tłoka, uboga mieszanka itd
    I to właśnie psuje charakter silnika. Silniki w 159/Brera poprostu się nie chcą kręcić!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory