Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Środek antykorozyjny - jaki?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Ja używam Brunoxa jest rewelacyjny . Tylko trzeba mu dać 24 godziny na wyschnięcie a potem położyć baranka czy jakiś podkład. Zrobiłem tak podłogę w mojej czarnej 155 i tak zrobię w V6.

  3. #13
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Odświeżę temat, mam parę małych ognisk korozji podwozia, m.in. elementy do których mocowane są wahacze dolne, fragmenty podłogi. Chciałbym coś na to zaradzić i z tego co czytam najlepszym rozwiązaniem będzie Brunox, właśnie jadę zakupić.

    Plan jest taki że najpierw oczyszczam mechanicznie ogniska korozji szczotką drucianą na wiertarce a następnie nakładam Brunox'a pędzlem. Pytanie czy to wszystko? Czy tak zagruntowaną powierzchnię powinienem dalej potraktować czymś jeszcze? Przypominam że chodzi o podwozie więc to nie ma wyglądać tylko sie trzymać

    Z tego co czytałem powierzchnia na którą stosuje sie Brunox nie powinna być całkowicie wyczyszczona z rdzy bo ten środek właśnie z rdzą zachodzi w reakcję, prawda to?

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Na brunoxa daj baranka. Dłużej wytrzymie

    Wymiziane S3 mini!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Tak, Brunox wiąże się z rdzą, pół roku przyglądałem się takiej zaprawce na błotniku, nielakierowanej i wyglądało do końca tak samo czyli zero zmian po tych 6msc.
    Nie kryj barankiem bo jak gdzieś będzie źle i zostanie ruda to zanim ją znajdziesz to odpadnie Ci cały płat blachy z tym barankiem, lepiej kup Tectyl od Valvo, ma gumową konsystencję po wyschnięciu i kamienie itp. mu nie straszne, u siebie zdrapałem kawałek dopiero wkrętakiem, wtedy też dowiedziałem się że mam podwozie pokryte tym środkiem.
    Na rudą możesz też użyć Fertan stosowany przy zabytkowych autach, mam zamiar go przetestować w tym roku.

  6. #16
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Kupiłem już Brunox na pędzel, w piątek chyba się tym zajmę. Właśnie, czemu lepiej na pędzel a nie spray? Warstwa nakładana na pędzel jest teoretycznie grubsza?
    kasztelan ten Tectyl to mam na Brunox'a po wyschnięciu nałożyć czy podajesz to jako alternatywę dla Brunox'a ?

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Tectyl na Brunoxa. Czy na pędzel... z fizycznego punktu widzenia to chyba lepszy jest spray, dotrze w więcej zakamarków niż pędzel choć sam mam Brunoxa "pędzlowego" i daje radę.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Powiem wam z doświadczenia że Brunox w spray jest jakiś gorszy od tego na pędzel. Porównałem 2 elementy tak samo robione i na tym po spray wyszła ruda. Ja będę w lecie moją czarną robił jeszcze raz tak jak czerwoną . Zróbcie tak jak ja. Tam gdzie można malujcie pędzlem, a tam gdzie nie dostaniecie poprawcie sprayem

  9. #19
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Czytałem podobne opinie że jednak nakładanie pędzlem daje grubszą warstwę a i cena w Leroy Marlin za litr tego w spray'u jest niższa porównując względem butelki na pędzel więc coś w tym musi być. Ja zrobiłem wczoraj wszystkie ogniska korozji podwozia pędzlem tylko w dwóch miejscach musiałem sie posiłkować spray'em bo pędzel nie sięgał.
    Zastanawiam się czy dawać na to baranka bo w sumie jak sie pojawią nowe ogniska to nie będę ich widział :/ może lakier bezbarwny w spray'u ?

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Poczekaj 1-2msc, jeśli coś ma wyjść to zobaczysz, jeśli nic nowego się nie pokaże to myj i zabezpieczaj całe podwozie.

Podobne wątki

  1. Jaki środek do smarowania
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-02-2018, 15:00
  2. Jaki środek do czyszczenia wnętrza.
    Utworzone przez fleszu2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 14:12
  3. Jaki środek do czyszczenia wtrysków ?
    Utworzone przez xmaslana w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 20:16
  4. Jaki środek na zime do DISLA?
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 13:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory