Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: Cena przejechania 1 kilometra ar

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    W ogóle można to rozpatrywać na dwóch płaszczyznach: że po prostu opóźni się nieco zakup służbówek z przyczyn powiedzmy losowych (np jakichś nieotrzymanych płatności, innych nagłych wydatków w firmie itp), lub też szefo jest sprytny i wykombinował że mniej go będzie kosztować gdy ludzie będą używać swoich aut. Nie ponosi kosztu zakupu czy też raty leasingu, nie interesuje go serwis, ubezpieczenie, myjnie, opony itp. płaci stawkę za km i tyle. Dyskusja w drugim przypadku jest trudna bo "chcesz pracować musisz być elastyczny" itp teksty nie raz można usłyszeć. Z drugiej strony szefostwo może się bać spodziewanego kryzysu i inwestować kasę ale cóż takie ryzyko prowadzenia firmy. Szkoda że inni przyjęli stawki po 50 groszy.

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Geordie
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta
    Postów
    383

    Domyślnie

    Trzeba jeszcze wcześniej ustalić, kto pokrywa koszty mycia samochodu (myjnia, odkurzacz) oraz jak wygląda ubezpiecznie w przypadku kolizji. Zdarza się, że jeśli pracownik użytkuje auto prywatne do celów służbowych to firma nie odpowiada za szkody. I może być kłopot.

  3. #23
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    dokladnie tak jak koledzu Gordie i metan zauważyli jeszcze jest myjnia, opony... mozna tez sprżegło bo to diesel który do miasta nie za bardzo sie nadaje na korki.
    a że koledzy frajerzy to nie znaczy ze ty tez musisz sie dawać tak łatwo jak oni!

    jak nam zycie ich negocjacje wygladały tak:
    szef : mogę dac wam 50gr. na więcej mnie nie stać.
    koledzy: no ok

    hahaha

    kiedys pracowalem jako handlowiec i tez tak było.
    pamietaj ze jesli pracujesz jako handlowiec i będziesz sie z nim targował to tylko na twoj plus.
    bo co to za handlowiec który nie umie sie targować

    pamietaj tylko ze on sobie cos tam policzyl i ty tyez musisz na swoje racje przedstawic jakies wyliczenie
    Ostatnio edytowane przez JohnnyDeformer ; 24-10-2011 o 22:02

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Swojego czasu mialem tak samo. W sensie uzywalem Alfy, jako sluzbowego. Na poczatku sie cieszylem, bo niby do przodu pare grosza (ktore swoja droga nie sa opodatkowane. Jednak uwazam, ze te 83gr/km to naprawde minimum (chociaz wtedy paliwo bylo jeszcze duzo tansze). Nie licz tylko ile paliwa zuzyjesz! Tak jak koledzy pisali, trzeba brac pod uwage wszystkie koszta (ubezpieczenie ac/oc, serwis, spadek wartosci auta - bo kilometry natrzaskasz -, opony, hamulce, myjnia, plyny, itp.). Oprocz paliwa moglem odliczac jeszcze oplaty za autostrade, ale reszta juz we wlasnym zakresie.

    A w ogole mozna placic mniej za km niz ustawa przewiduje?!
    Pozdro,
    Bartas

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Stawka ustawowa wynosi w tym wypadku 0,8358 zł/km.
    Przy umowie o pracę, po odjęciu zaliczki na podatek dochodowy wychodzi z tego ok. 0,6850 zł/km NETTO.
    To jest godna stawka, oczywiście o ile jeździmy na LPG lub ON.
    Moje koszty to przy obecnych cenach LPG średnio 0,60zł/km.
    Utrata wartości pojazdu następuje ze względu na wiek. Przebieg odgrywa naprawdę niewielką rolę, dlatego nie biorę tego pod uwagę. Zainteresowanym polecam analizę profesjonalnych notowań robionych dla TU, a nie patrzenie na allegro.

    Zwrot kasy za paliwo - jak oferują niektórzy pracodawcy - to jest JAŁMUŻNA DLA NAIWNYCH.

    Oferowanie stawek kilometrówki poniżej stawki ustawowej, jest próbą mocnego cięcia kosztów. Największą korzyścią z rozliczania w formie kilometrówki jaką ma pracodawca, jest to, że w każdej chwili, może przestać wysyłać pracownika w teren samochodem i koszty w tym zakresie spadają do zera. Jak ma leasing, lub auto w majątku firmy, sprawa nie jest tak prosta.
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Niestety nie zgodze sie ze wszystkim co piszesz Wesolatempra.

    Cytat Napisał Wesolatempra Zobacz post
    Stawka ustawowa wynosi w tym wypadku 0,8358 zł/km.
    Przy umowie o pracę, po odjęciu zaliczki na podatek dochodowy wychodzi z tego ok. 0,6850 zł/km NETTO.
    Wydaje mi sie, ze to co bylo ustawowo to tyle dostawalem. Zadnych potracen nie bylo.. Ale sprobuje znalezc w domu jakies swistki na to, zeby potwierdzic na 100%.
    Piszac wczesniej, ze kasa ta jest nieopodatkowana chodzilo mi o to, ze nie wlicza sie w moje dochody, wiec nie zwieksza ich, a co za tym idzie nie place wiekszego podatku PIT.

    Cytat Napisał Wesolatempra Zobacz post
    Utrata wartości pojazdu następuje ze względu na wiek. Przebieg odgrywa naprawdę niewielką rolę, dlatego nie biorę tego pod uwagę. Zainteresowanym polecam analizę profesjonalnych notowań robionych dla TU, a nie patrzenie na allegro.
    Analizy to jedna sprawa, jednak praw rynku nie oszukasz. Co z tego, ze wedlug jakis wyliczen cena auta powinna byc taka, skoro nikt mi za niego tyle nie da.
    Nie zgodze sie tez, z tym, ze przebieg odgrywa niewielka role. Wrecz przeciwnie, jest jednym z kluczowych rzeczy warunkujacych cene auta. Chyba mniej wyeksploatowane jest auto, co zrobilo powiedzmy w 5 lat 100tys, niz takie co zrobilo w 5 lat 150-200tys? Sadzisz, ze nie beda znaczaco sie roznic cena? I chyba wlasnie w starszych autach liczy sie juz bardziej przebieg, a nie wiek.
    Pozdro,
    Bartas

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Zgadzam się, ja też dostawałem pełną stawkę ponad 80 gr. Bez potrąceń.

  8. #28
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Szpeniem od księgowości nie jestem ale stawka ustawowa to jest chyba maksimum jakie pracodawca może wypłacac za użytkowanie auta prywatnego i wliczyć to sobie w koszty. Chyba może płacić mniej.
    Głupi jest za to podział do 900 ccm i powyżej. Bardziej ma znaczenie rodzaj paliwa i marka auta. I stąd u nas delegacje bardzo chętnie "łyka" chłopak jeżdżący fabią a szef niedawno kupioną BMką jakoś mniej. Ja mam mieszane uczucia, niby zastrzyk kasy (czy też zwrot wydatku jaki poniosę na auto w przyszłości) ale ostatnio sępią i nie dają za parking. Stąd też wyjazd np. do "stolycy"czyni porfel lżejszym o 8 dych na dobę.

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Stawka ustawowa jest sztywna. To nie jest maksiumum.

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    80zl / dobe parking?! Lo matko! Ale to strzezony, tak?
    Kwestie parkingu to chyba trzeba indywidualnie ustalac. Nawet majac sluzbowy pracodawca nie koniecznie musi pokrywac koszty z tym zwiazane. Jednak, jesli jest to ewidentnie zwiazane z wizyta u klienta i np. nie ma innej mozliwosci zostawic auto, jak na platnym to uwazam, ze powinni zwracac (u mnie przynajmniej wtedy nie bylo problemow - tak sie zawsze tlumaczylem.
    Rzeczywiscei podzial na <900cm3 jest do bani. Dlatego najlepiej jakiegos malego dieselka i smigac duzo km Majac C2 1.4hdi robilem ponad 4000km miesiecznie - spalanie ~4.5l/100km. Wtedy wychodzilem na duzy plus.
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. [Gtv] 2.0 TS + LPG cena
    Utworzone przez mmax88 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 16:41
  2. Co to za cena?!
    Utworzone przez macieqy w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-05-2013, 09:03
  3. ilość km do przejechania
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 01:14
  4. [155] cena q4
    Utworzone przez rekwir w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory