Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Temat: Cena przejechania 1 kilometra ar

  1. #31
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    80zl / dobe parking?! Lo matko! Ale to strzezony, tak?
    Kwestie parkingu to chyba trzeba indywidualnie ustalac. Nawet majac sluzbowy pracodawca nie koniecznie musi pokrywac koszty z tym zwiazane. Jednak, jesli jest to ewidentnie zwiazane z wizyta u klienta i np. nie ma innej mozliwosci zostawic auto, jak na platnym to uwazam, ze powinni zwracac (u mnie przynajmniej wtedy nie bylo problemow - tak sie zawsze tlumaczylem.
    Rzeczywiscei podzial na <900cm3 jest do bani. Dlatego najlepiej jakiegos malego dieselka i smigac duzo km Majac C2 1.4hdi robilem ponad 4000km miesiecznie - spalanie ~4.5l/100km. Wtedy wychodzilem na duzy plus.
    moze to dobre wyjscie jak ma sie małe i nowe auto które się raczej nie psuje. w starszym zawsze niektóre elementy masz juz w jakims stopniu zużyte i wkestia czasu jak trzeba wymieniać. jak sam jezdzisz tyle co do pracy i kina w sobote nie zuzyjesz tak sprzęgła jak w permanentnych korkach w mieście. diesle do miasta poprostu się nie nadają. ryzyko uszkodzenia dwumasy zwiększa się dwukrotnie, a to koszt kilku tysięcy zł i tak jak w nowym raczej ci nie padnie tak w 10 letnim aucie (szczególnie sprowadzonym i poprzekręcanym liczniku w niemczech przez turków i później polaków w komisach) bywa różnie...

    a ustawowo pracodawca płaci 83 gr netto. czyli tyle masz dostawac!
    jeżeli chce dać mniej to jest wg mnie zwykłe dziadowanie

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesolatempra
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawa - Żoliborz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD (115+) '01 oraz AR 156 SW 2.4 (150+) '02
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Wydaje mi sie, ze to co bylo ustawowo to tyle dostawalem. Zadnych potracen nie bylo.. Ale sprobuje znalezc w domu jakies swistki na to, zeby potwierdzic na 100%.
    Piszac wczesniej, ze kasa ta jest nieopodatkowana chodzilo mi o to, ze nie wlicza sie w moje dochody, wiec nie zwieksza ich, a co za tym idzie nie place wiekszego podatku PIT.
    Jestem obecnie zatrudniony na umowę o pracę i dostaję zwrot kosztów za użytkowanie auta prywatnego do celów służbowych - rozliczane wg ewidencji przebiegu pojazdu. To wchodzi do przychodu w PIT (i są od tego odciągane zaliczki na podatek dochodowy), ale nie są od tego odciągane żadne "składki ZUS".

    Ustawowa stawka 0,8358 (dla aut o poj. silnika 900ccm i więcej) jest podstawą rozliczeń dla nazwijmy to podmiotów publicznych/państwowych. W firmach prywatnych można zaoferować stawkę zarówno niższą, jak i wyższą - jednak w tym drugim przypadku kwota przekraczająca ustawową stawkę będzie traktowana jako zwykłe wynagrodzenie, czyli będą odciągane wszystkie składki.

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Analizy to jedna sprawa, jednak praw rynku nie oszukasz. Co z tego, ze wedlug jakis wyliczen cena auta powinna byc taka, skoro nikt mi za niego tyle nie da.
    Kolega chyba nie najlepiej się orientuje w realiach. Ciężko znaleźć Alfę w rozsądnym stanie za takie pieniądze za jakie wycenia Eurotax. Wyceny nie są wysokie, a niskie*. Chodzi o to by ograniczyć wyłudzenia!

    *Zaznaczam, że chodzi o wyceny, a nie sumy ubezpieczenia. To subtelny niuans którego wielu nie rozróżnia i dopiero boleśnie się przekonuje jak ma dostać odszkodowanie z AC za szkodę całkowitą (np. kradzież).

    Jeszcze jedno - przebieg odgrywa rolę. Myślę, że zapoznanie się z tabelkami wycen aut i mnożnikami korekt wyceny ze względu na przebieg pomoże zrozumieć jak wielką.
    Ewentualne sugestie, że te tabelki są "nieżyciowe" i w rzeczywistości jest inaczej, moim zdaniem świadczą o ciasnym umyśle i nie będę prowadził z takim poglądem polemiki.
    "Mikołaj jak są ograniczenia, to zawsze sobie jedynkę z przodu dopisuje... ale i tak się ledwo wyrabia "

    Moje ex:
    Fiat Tempra 1.6 LPG '95, AR 156 1.8 TS + LPG '98, Opel Vectra C 2.2 DTI '03
    Moje aktualne:
    AR 156 1.9 JTD '01 - będzie na sprzedaz
    AR 156 SW 2.4 '02 - juz kupiona, się szykuje do jazdy.

    Polecam żaluzje od sąsiada: rolety warszawa

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Ja ta Cytryna glownie trasy robilem - Poznan <-> Krakow, dlatego pasowalo. Ale do miasta to rzeczywiscie srednio oplacalna opcja. W ogole w miescie to powinni placic za godziny spedzone w aucie, a nie zrobione km

    Cytat Napisał Wesolatempra Zobacz post
    Jestem obecnie zatrudniony na umowę o pracę i dostaję zwrot kosztów za użytkowanie auta prywatnego do celów służbowych - rozliczane wg ewidencji przebiegu pojazdu. To wchodzi do przychodu w PIT (i są od tego odciągane zaliczki na podatek dochodowy), ale nie są od tego odciągane żadne "składki ZUS".
    Nie wiem, moze cos sie zmienilo w ciagu 3 lat. Tez bylem zatrudniony na umowe o prace. Kase dostawalem 'do reki'. Z nikim nie musialem sie z niej rozliczac. Hmmm.. teraz tak mysle. Moze ja to mialem rozliczane jako zwrot za delegacje, czy cos takiego?!

    Cytat Napisał Wesolatempra Zobacz post
    Jeszcze jedno - przebieg odgrywa rolę. Myślę, że zapoznanie się z tabelkami wycen aut i mnożnikami korekt wyceny ze względu na przebieg pomoże zrozumieć jak wielką.
    Ewentualne sugestie, że te tabelki są "nieżyciowe" i w rzeczywistości jest inaczej, moim zdaniem świadczą o ciasnym umyśle i nie będę prowadził z takim poglądem polemiki.
    Od tego jest chyba forum, zeby prowadzic dyskusje, ale jezeli Ty sie unosisz po tym jak obrazilem twoje tabelki to bardzo je przepraszam. Juz nic wiecej zlego na nie nie powiem.
    Zamiast tak 'madrze' pisac to podrzuc taka tabelke - podaj przyklad. Z checia sie zapoznam i mysle, ze nie tylko ja. Szczegolnie jestem ciekaw ile warta jest moja GT, gdyz bede niedlugo sprzedawal.
    Ja pisze na podstawie wlasnego doswiadczenia - ostatnio kupowalem auto i troche przegladalem ogloszenia, dlatego do takich a nie innych wnioskow doszedlem.
    Ty rozumiem masz duze doswiadczenie z tymi tabelkami? Wiec podziel sie tym!
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 26-10-2011 o 15:39
    Pozdro,
    Bartas

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wesolatempra Zobacz post
    W firmach prywatnych można zaoferować stawkę zarówno niższą, jak i wyższą - jednak w tym drugim przypadku kwota przekraczająca ustawową stawkę będzie traktowana jako zwykłe wynagrodzenie, czyli będą odciągane wszystkie składki.
    Też mi się właśnie tak wydaje

    ---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:41 ----------

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    80zl / dobe parking?! Lo matko! Ale to strzezony, tak?
    W centrum W-wy z parkometru wychodzi nawet więcej. Te 80 dych to za parking hotelowy i to nie jakiś wypas tylko 3 * .

  5. #35
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Ja dostawałem na rękę całą sumę 83 gr, bez potrąceń.

  6. #36
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    powinno sie dostawać 83gr netto, a jesli dostwaliscie mniej tzn ze sie na to zgodziliście i pracodawca korzystał

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Az z ciekawosci poszukalem rozporzadzenia dotyczacego tego tematu (Dz.U. nr 201/2007, poz. 1462)
    Znajdziemy w nim:
    "1. W rozporzŕdzeniu Ministra Infrastruktury
    z dnia 25 marca 2002 r. w sprawie warunków ustalania
    oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów u˝ywania
    do celów sΠu˝bowych samochodów osobowych, motocykli
    i motorowerów niebedŕcych wΠasnoĘciŕ pracodawcy
    (Dz. U. Nr 27, poz. 271 oraz z 2004 r. Nr 237,
    poz. 2376) § 2 otrzymuje brzmienie:
    „§ 2. Koszty u˝ywania pojazdów do celów sΠu˝bowych
    pokrywa pracodawca wedΠug stawek za
    1 kilometr przebiegu pojazdu, które nie mogŕ
    byç wy˝sze ni˝:
    1) dla samochodu osobowego:
    a) o pojemnoĘci skokowej silnika do 900 cm3
    — 0,5214 zΠ,
    b) o pojemnoĘci skokowej silnika powy˝ej
    900 cm3 — 0,8358 zΠ,
    2) dla motocykla — 0,2302 zΠ,
    3) dla motoroweru — 0,1382 zΠ."

    Sry, cos mi polskie litery powciagalo, ale idzie odczytac.

    Czyli jednak jest tak, ze ta stawka to max jaki pracodawca moze sobie odliczyc. Z drugiej strony to logiczne, ze zawsze bedzie chcial maksymalizowac koszty, wiec zawsze bedzie 'wpisywal' w koszty gorna granice. Natomiast, jesli wyplaci pracownikowi mniej to wtedy dodatkowo zarobi (no chyba, ze tez mniej wpisze w koszty...).
    Pozdro,
    Bartas

  8. #38
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    0,8358 zł za km. Taką stawkę wypłaca mi mój pracodawca. To nie jest żaden dochód, więc żadnego podatku od tego nikt Ci nie odejmie, natomiast twój szef wpisze sobie tą kwote jako koszta.

    Od nowego roku ma się zmienić ta stawka i podobno będzie wynosić 1,01.

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar Izane
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mysłowice- Śląskie
    Auto
    Alfa 159 1.9JTDm, MiTo 1.4 155KM Były: Alfa Romeo Giulietta QV TCT,Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    1,888

    Domyślnie

    To może też się wypowiem,



    Posiadam Alfe 156 2.4 JTD z 2000 roku, od początku jej posiadania czyli od Lipca 2009 roku robie spis (na stronie) wszystkie (oprócz płynów do spryskiwaczy), każdą małą naprawde, wymiane i każde tankowanie.


    I wyszło, że koszt przejechania 1 km wynosi u mnie 0.69-0,72 gr a w tym jest oprócz paliwa nowe opony i felgi gdzie kosztowało to ponad 3000 zł, wymiana rozrządu, zawieszenia 2 razy (wachacze, amorki, sprężyny, drążki itd), chłodnice, turbosprężarka itd itd Tak więc napewno wyszło by mniej gdyby nie wliczenie w to kosztów również "zachciankowych" jak felgi, poprawy stylistyki kierownicy, gałi (obszycia), jakieś dywaniki, poprawienie lakieru


    Pozdrawiam

    ps. a no i tankuje VP Shell Diesel:

    ON - 792,26 litrów
    VpowerON - 2445,84 litrów

    Tak więc jeszcze taniej by się zeszło jakbym na zwykłej ON jeździł
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150@190 KM
    Alfa Romeo MiTo 1.4 T.B. 155KM
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde TCT '16

    Alfa 156 2.4 JTD CF2 136@175 KM 370 NM Sportpack

    "Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  10. #40
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izane Zobacz post
    To może też się wypowiem,



    Posiadam Alfe 156 2.4 JTD z 2000 roku, od początku jej posiadania czyli od Lipca 2009 roku robie spis (na stronie) wszystkie (oprócz płynów do spryskiwaczy), każdą małą naprawde, wymiane i każde tankowanie.


    I wyszło, że koszt przejechania 1 km wynosi u mnie 0.69-0,72 gr a w tym jest oprócz paliwa nowe opony i felgi gdzie kosztowało to ponad 3000 zł, wymiana rozrządu, zawieszenia 2 razy (wachacze, amorki, sprężyny, drążki itd), chłodnice, turbosprężarka itd itd Tak więc napewno wyszło by mniej gdyby nie wliczenie w to kosztów również "zachciankowych" jak felgi, poprawy stylistyki kierownicy, gałi (obszycia), jakieś dywaniki, poprawienie lakieru


    Pozdrawiam

    ps. a no i tankuje VP Shell Diesel:

    ON - 792,26 litrów
    VpowerON - 2445,84 litrów

    Tak więc jeszcze taniej by się zeszło jakbym na zwykłej ON jeździł

    tylko nie uwzględniasz jeszcze utraty wartości w związku z przebiegiem itd, takze te 83 to wg mnie absolutne minimum.
    poza tym ty przjechales rzeczywiscie tyle km ile przejechales i ok, ale kolega jesli przejedzie 1000km w korakch i padnie mu dwumas to sie zapłacze i wtedy każdy grosz sie liczy...
    generalnie po miescie, w "spsób firmowy" jezdzi sie troche inaczej bo czlowiek w robocie zawsze troche podkurwiony i wszedzie się spieszy.

Podobne wątki

  1. [Gtv] 2.0 TS + LPG cena
    Utworzone przez mmax88 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-09-2014, 16:41
  2. Co to za cena?!
    Utworzone przez macieqy w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-05-2013, 09:03
  3. ilość km do przejechania
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 01:14
  4. [155] cena q4
    Utworzone przez rekwir w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory