Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 230

Temat: Jaki będzie najlepszy akumulator - jakiej firmy..?? Poradźcie..

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    a kolego ładowałeś ten akumulator w międzyczasie?
    nowy akumulator nigdy nie jest w pełni naładowany i taką operację najlepiej jest wykonać po zakupie
    w trakcie użytkowania dobrze jest co 2 miesiace go podładować jeśli jeździsz po mieście/większej aglomeracji i między odpaleniami nie ma więcej niż 200km
    taką opinię słyszałem od serwisanta Centry, od gościa handlującego akumulatorami i paru innych mechaników
    od zakupu Gtv w marcu ładowałem akumulator już 3 razy i kręci nawet po dwu dniach stania na mrozie, nie pamiętam co tam mam, 'oczko' jest zielone

    naładuj swój akumulator do pełna i zrób test przyrządem u kogoś, kto takim dysponuje i reklamuj, jak będzie kiepski wynik

    verdebiancorosso

  2. #12
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Najchętniej to bym kupił chyba jakiś aku montowany na pierwszy montaż, Moll podobno montuje VW/Audi, Panasonic siedzi fabrycznie w Japońcach i Koreańczykach, Magneti Marelli w grupie Fiata.. to daje sporą pewność, że kilka lat wytrzyma.. choć produkty MM STANDARD są podejrzanie tanie w porównaniu do reszty.. a Varta chyba dla Opla robiła aku.. Jeszcze jest pytanie czy jakość produktów na pierwszy montaż odpowiada tym, które są w sklepach..

    ---------- Post added at 17:42 ---------- Previous post was at 17:34 ----------

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    a kolego ładowałeś ten akumulator w międzyczasie?
    nowy akumulator nigdy nie jest w pełni naładowany i taką operację najlepiej jest wykonać po zakupie
    w trakcie użytkowania dobrze jest co 2 miesiace go podładować jeśli jeździsz po mieście/większej aglomeracji i między odpaleniami nie ma więcej niż 200km
    taką opinię słyszałem od serwisanta Centry, od gościa handlującego akumulatorami i paru innych mechaników
    od zakupu Gtv w marcu ładowałem akumulator już 3 razy i kręci nawet po dwu dniach stania na mrozie, nie pamiętam co tam mam, 'oczko' jest zielone

    naładuj swój akumulator do pełna i zrób test przyrządem u kogoś, kto takim dysponuje i reklamuj, jak będzie kiepski wynik
    Nie no.. nie ładowałem go.. i dla mnie to nie jest normalne, bym musiał podłączać nowy akumulator co jakiś czas pod prostownik.. Zrobiłem to dopiero jak zaczęły się problemy.. Mam nadzieję, że jeśli nie wymienią mi aku, to chociaż naprawią i naładują porządnie..

    Co do sprawdzenia auta, to wszystko było pomierzone.. oto opinia fachowca, który mi sprawdzał auto:

    " Wszystko zostało sprawdzone i pomierzone przyrządami. Akumulator nie trzyma pojemnosci, ma za niskie napiecie, po max naladowaniu, po wlaczeniu stacyjki napiecie spada ponizej 12v - to kwalifikuje go do wymiany. To jest prawdziwe bydle, przy tej pojemnosci on nie powinien sie nawet zajeknac. Na drugim akumulatorze duzo lepiej odpalal, na tym ciezko odpala nawet po naładowaniu, bo napiecie bardzo mocno spada. Kontrolki ukladow abs etc zapalaja sie jak napiecie spada ponizej 11v przy rozruchu, u ciebie zapalaja sie bardzo czesto podczas rozruchu. Składaj reklamację, póki jeszcze nie ma niskich temperatur, bo zimą będziesz miał same problemy z tym akumulatorem. Uwazam, że nie ma opcji, by reklamacji nie uznali jak sprawdzą zachowanie tego prawie nowego akumulatora pod obciążeniem."
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    trzeba nowy naładować zanim zacznie się go używać

    verdebiancorosso

  4. #14
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Nie sądzę, by coś takiego było w instrukcji..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #15
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Również nie słyszałem by doładowywać akumulator po zakupie, wychodzę z założenia, że jeśli ma się sprawny alternator to na dłuższych trasach akumulator sam się doładuje do nominalnej wartości.

    Twój alternator jaki ma prąd ładowania? Pytam dlatego, że może alternator nie jest w stanie naładować tak pojemny akumulator, wtedy przy mniejszym prądzie ładowania lepiej wziąć trochę mniej pojemny aku (oczywiście to jedna z hipotez, naturalnie mógł się trafić po prostu wadliwy akumulator). Jeżeli nie trzyma aku to pewnie jego wina lub coś bierze prąd.
    Ostatnio edytowane przez Qbaas ; 14-11-2011 o 18:04

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Nie sądzę, by coś takiego było w instrukcji..
    czytałeś?

    każy akumulator nie jest w pełni naładowany i stoi jakiś czas u producenta, importera, hurtownika, w sklepie i trafia wyposzczony do Twojego auta, a alternator mu tego nie da, co prostownik

    verdebiancorosso

  7. #17
    Qbaas
    Gość

    Domyślnie

    Tylko trzeba pamiętać by przy doładowywaniu przy użyciu prostownika nie dopuścić do zagotowania elektrolitu, wtedy efekt może być odwrotny do zamierzonego.

  8. #18
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    czytałeś?
    ..a Ty ?

    To jakaś bzdura.. Sam wiesz, że ładować można różnie, różnym prądem i w przez różny okres czasu.. i nie ma opcji, by producent zrzucał na klienta posiadanie tej wiedzy nie wspominając o konieczności zakupienia prostownika ..i jak my, ludzie siedzący w temacie sobie byśmy z tym portadzili, to średnio rozgarnięta kobietka już sobie z tym nie poradzi... Nie wiem skąd wziąłeś takie info, ale mam nadzieję, że jesteś w stanie podeprzeć je jakimś źródłem producenta.. Ja nie twierdzę, że nie masz racji, ale wydaje mi się ta informacja mocno wątpliwa..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  9. #19
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    dolewając oliwy do ognia, mi w sklepie jak kupowałem nową centre future tez zalecili podłączyc prostownik na bardzo małym prądzie ładowania przez 12h czy wiecej godzin. Wiadomo taki aku jakis czas stoi.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał matiuk Zobacz post
    A jeśli już miałbym brać coś innego niż Centrę to może Varte? Bo Boshe wypadają nieco gorzej w testach.
    Varta tak, Bosch nie? Przecież to jedno i to samo. Różni je naklejka (obudowy są takie same ) i kanał dystrybucji. Varty trafiają na półki niemal wprost z fabryki, Bosche podróżują po magazynach, przez co na półce często leżą niedoładowane sztuki.

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    W testach ADAC widzę, że najlepiej wypada Moll.
    Moll ma taki problem, że mają polski rynek w dupie. Cokolwiek to oznacza.

    Cytat Napisał matiuk Zobacz post
    także Banner słabo wyszedł co dziwi mnie jeszcze bardziej bo w zeszłym roku bardzo sobie go cenili ludzie za stosunek cena/jakość i dobre parametry.
    Bo Banner część produkcji przeniósł poza Austrię i jakość poszła się je.ać...


    Skąd to wszystko wiem? Od sprzedawcy akumulatorów siedzącego w branży wiele lat, który pół roku temu robił wszystko, byle mi NIE sprzedać nowego akumulatora Pojechałem do niego kupić nową baterię, bo moja już ledwo żyła, a on do mnie: "Ledwo żyje? Sprawdźmy... Jest OK. Do zimy da radę. Nie musi pan zmieniać"
    Zaproponował mi ładowarkę procesorową. Przy moich przebiegach warto ją podłączyć zimą co kilka tygodni. Pokazał droższą (~250zł) i tańszą (~70zł). Którą zalecił kupić? Tańszą oczywiście

    O Centrze dowiedziałem się, że jest ok, ale abym nie kupował Futury, bo już jej nie robią w Polsce i mają wyjątkowo dużo reklamacji.
    Polecił mi Vartę Blue (czy jakoś tak - podstawowy model). Powiedział, że Silver droższy i nie widzi powodu bym dopłacał.

    Wróciłem do niego niedawno i kupiłem ostatecznie Vartę Silver. Dodatek srebra wspomaga doładowywanie na krótkich odcinkach.
    Ostatnio edytowane przez YonasH ; 14-11-2011 o 21:44

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

Podobne wątki

  1. Jaki akumulator najlepszy
    Utworzone przez Patricko w dziale 156
    Odpowiedzi: 248
    Ostatni post / autor: 02-02-2019, 10:22
  2. Poradźcie jaki silnik 156 najlepszy do zagazowania?
    Utworzone przez snl w dziale 156
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 10:49
  3. [146] Alfa 146 1.8 TS doradzić jakiej firmy AKUMULATOR?
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 20:41
  4. Jaki akumulator najlepszy??:)
    Utworzone przez Marfiq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 15:33
  5. jakiej firmy przepływomierz będzi najlepszy do 156
    Utworzone przez rafao3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory