Strona 4 z 23 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 230

Temat: Jaki będzie najlepszy akumulator - jakiej firmy..?? Poradźcie..

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    odgrzewam. jakis czas temu padl mi aku. zostawilem w aucie zapalona lampke i o niej zapomnialem, po 8h niebylo mowy by Alfa zapalila. no to do szwagra po prostownik i ładujemy. Tak ładowałem 2 dni z przerwami by być pewny działa. Dzisiaj odpalam i Alfa miała ułamek sekundy 'zastanowienia' ale odpaliła(a niejezdzona 3dni). Podjechalem podpompowac opony i zostawilem ją na swiatłach i wlączonym radiu- wsiadam, odpalam i dupa... dobrze, że mam kable. tyle historii a teraz pytanie : mam delphi bezobslugowy 55Ah 360A (?), jak doleje elektrolitu to będzie to dzialac czy dalej tak samo będzie? A zima idzie i mrozy też kiedyś będą. Pytanie2: Artika-aku produkowany przez bosha, warte to coś uwagi ? szukam taniego i dobrego aku
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Nie dolewa się elektrolitu. Jeżeli jest za niski poziom to trzeba dolać wody destylowanej (płyty, które widac przez otwory muszą być całkowicie zanurzone).
    Sprawdź woltomierzem napięcie ładowania w samochodzie i jeżeli będzie ok to podjedź do jakiegoś elektryka od samochodów. On sprawdzi pewnie za darmo specjalnym przyrządem sprawnosć akumulatora i powie co on jest wart. Wtedy będziesz wiedział czy potrzebny jest nowy.

  3. #33
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Jak jak dolełem destylówki ale juz susza była to z dnia na dzień przestał palić a tak to jeszcze kręcił bez problemu,ale już swoje lata miał.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  4. #34
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Trochę poczytałem o akumulatorach na forum elektrody.. w końcu tam macherzy od elektryki siedzą.. i doszedłem do wniosku, że przy moim aucie i sposobie użytkowania, żaden aku nie wyrobi..

    Zdecydowałem się na Centrę Futurę bo..:
    FUTURA została stworzona z myślą o nowoczesnych autach charakteryzujących się zwiększonym zapotrzebowaniem na moc rozruchową wynikającą ze specyficznego użytkowania samochodu (jazda na krótkich odcinkach, częste gaszenie silnika i ponowny rozruch, parkowanie na wolnym powietrzu, auta z silnikiem Diesla).
    Okazuje się, że spełniam wszystkie z powyższych aspektów.. dodatkowo mam jeszcze webasto.. Podobno nie ma szans, by jakikolwiek akumulator u mnie doładowywał się, bo poprostu nie ma kiedy.. większość tras jakie pokonuję nie przekracza 1,5km.. sklepy, firma, szkoła.. Na elektrodzie uważają, że w takich sytuacjach poprostu musimy pomóc alternatorowi i zimą raz na tydzień-dwa.. podłączyć prostownik, najlepiej impulsowy automatycznie wyłączający się po doładowaniu akumulatora..

    Co do reklamacji, została odrzucona, ale aku kręci lepiej niż gdy był nowy.. i przywrócili mu zielone oczko, które już dawno zniknęło.. Tak czy siak, aku wrócił naprawiony.. prostownik zamówiłem, jest malutki i można go zamontować na stałe do klem.. więc tak zrobię i temat mam nadzieję będzie należał do przeszłości..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #35
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    TG
    Auto
    Mito QV
    Postów
    97

    Domyślnie

    Nie wiem czy ladując akumulator dwa dni nie dojechałeś go bardziej bo np jak ja ładowałem kiedyś oryginalny akumulator z alfy i zapomniałem go po całym dniu wyłączyć (czyli ładował się juz ponad 24 h) to był do wywalenia... No ale to pewnie też zależy od prostownika.

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Mariusz wg mnie 85 to za duzo nawet przy takim obciazneiu jakie masz, poniewaz za duza pojemnosc aku - jest czesciej niedoladowany (dluzej trwa ladowanie), wiec szybciej traci pierwotne paramtery. Po jakims czasie moze dzialac gorzej niz 77 780 ktory IMO by wystraczyl. Polecam Varte Silver Dynamics, o Boschu nie mam dobrego zdania

  7. #37
    franeeek
    Gość

    Domyślnie

    Kupiłem teraz Centrę Futurę, kiedyś miałem Vartę Silver w innym aucie i byłem mega zadowolony, więc wybierz z tych dwóch to na pewno nie pożałujesz.

  8. #38
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    Mariusz wg mnie 85 to za duzo nawet przy takim obciazneiu jakie masz, poniewaz za duza pojemnosc aku - jest czesciej niedoladowany (dluzej trwa ladowanie), wiec szybciej traci pierwotne paramtery. Po jakims czasie moze dzialac gorzej niz 77 780 ktory IMO by wystraczyl. Polecam Varte Silver Dynamics, o Boschu nie mam dobrego zdania
    Centra ma konfigurator na stronie.. wypluło 85Ah.. więc taki kupiłem.. W 159-tkach montowane były też 90Ah fabrycznie, więc nie było to dla mnie jakimś zaskoczeniem.. Nie mam pojęcia w zależności od czego były 70 lub 90 Ah montowane..

    ---------- Post added at 00:37 ---------- Previous post was at 00:28 ----------

    Cytat Napisał jugo Zobacz post
    Nie wiem czy ladując akumulator dwa dni nie dojechałeś go bardziej bo np jak ja ładowałem kiedyś oryginalny akumulator z alfy i zapomniałem go po całym dniu wyłączyć (czyli ładował się juz ponad 24 h) to był do wywalenia... No ale to pewnie też zależy od prostownika.
    Nie.. nie.. ja ładowałem go kilkanaście godzin i to na najmniejszym prądzie.. Teraz mam ładowarkę impulsową, automatycznie się wyłącza po naładowaniu.. i ogólnie polecam te urządzenia.. Jak oddałem centrę do reklamacji wytargałem dwuletniego Berga 65Ah.. jakis wynalazek, który kupiłem do V40 i od ponad roku stał.. więc też już nie był w najlepszej kondycji.. Naładowałem zwykłym prostownikiem i "jakoś" odpalał auto, choć po dobie nieużywania auta też zdychał.. W tym Bergu też jest oczko kontrolne, które nawet po naładowaniu nie zmieniało się na zielone.. Podłączyłem dzisiaj go pod ten prostownik impulsowy i on ma funkcję regeneracji akumulatora, przywracającą mu możliwość ładowania do 100% pojemności.. i ku mojemu zdziwieniu po kilku godzinach oczko sie zazieleniło.. co oznacza, że elektrolit uzyskał odpowiednią gęstość, czyli udało się go naładować.. Prostownik impulsowy kosztował 100zł, myślę, że to trafny zakup..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Łukasz.L.
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    159 JTDm 1.9 16V
    Postów
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Prostownik impulsowy kosztował 100zł, myślę, że to trafny zakup..
    Też mam i polecam dobra rzecz, ja używam głównie do aku motocyklowego przez zimę i do busa bo też zimą stoi. Problem z głowy i aku dłużej pożyje.
    Pozdrawiam serdecznie

  10. #40
    Użytkownik Romeo Avatar Jacenty
    Dołączył
    12 2008
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    500

    Domyślnie

    panowie zakupilem Centre Future 72Ah 720A, niepokoi mnie fakt, ze napiecie w spoczynku to 12,56 V, niby prawidlowe jest w przedziale 12,65-12,80,
    napiecie ladowania na zapalonym silniku 13,93, ale tutaj to moze byc raczej wina alternatora a nie aku,
    czy takie napiecie w spoczynku w nowym aku to powod do reklamacji ?

Podobne wątki

  1. Jaki akumulator najlepszy
    Utworzone przez Patricko w dziale 156
    Odpowiedzi: 248
    Ostatni post / autor: 02-02-2019, 10:22
  2. Poradźcie jaki silnik 156 najlepszy do zagazowania?
    Utworzone przez snl w dziale 156
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 10:49
  3. [146] Alfa 146 1.8 TS doradzić jakiej firmy AKUMULATOR?
    Utworzone przez Maryjane w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 20:41
  4. Jaki akumulator najlepszy??:)
    Utworzone przez Marfiq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 15:33
  5. jakiej firmy przepływomierz będzi najlepszy do 156
    Utworzone przez rafao3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-06-2007, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory