Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Po wymianie rozrzadu - zaczal ubywac plyn chlodniczy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie Po wymianie rozrzadu - zaczal ubywac plyn chlodniczy

    Witam!
    Z tego powodu, ze w dziale nt. GTV uzyskalem baardzo malo porad, doszedlem do wniosku ze w dziale ogolnym bedzie wiecej osob ktore bylyby w stanie mi pomoc.

    Otóz - Kompletny rozrzad wymienilem pod koniec Sierpnia. Po okolo 4tysiacach KM - w Pazdzierniku/Listopadzie - praktycznie zagotowal mi sie silnik - w zbiorniku bylo sucho.
    Pojechalem do serwisu, gdzie wymieniano mi rozrzad - Mechanik dolal mi plynu i zaznaczyl poziom na zbiorniczku.

    Teraz, w grudniu - zauwazylem, ze znowu ubylo troche plynu. Nigdzie nie widze wycieku pod maska, wszystkie przewody "na oko" wydaja sie byc suche.
    Auto nie kopci, czasem jest na zimnym silniku siwy dym z wydechu, ale nie jest bialy. Tak samo, dym nie ma "zapachu" slodkawego. W zbiorniku na wode, ani na bagnecie nie widze niepokojacych konsystencji.

    Czy moze to byc wina "uszkodzonej" albo wadliwej pompy? Pompa wody jest firmy DOLZ.

    Dodam - ze przed wymiana rozrzadu po zrobieniu ponad 10tys km - plyn chlodzacy byl zawsze w odpowiedniej ilosci.

    Przepraszam za brak PL znakow, ale pisze z telefonu
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Musi być jakiś wyciek, a jeżeli nie to może zagotowałeś płyn i trochę odparowało ? Jak z pompy nie cieknie i motor trzyma temperaturę to pompa jest dobra. Dolać płynu i obserwować maszynę trzeba.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    No wlasnie - w momencie kiedy auto sie zagotowalo - temperatura wskoczyla na ponad 110 stopni. - Plynu bylo baardzo malo. Wtedy pierwszy raz zauwazylem, ze musi ubywac gdzies plyn.
    A co do pompy - nie wiem czy ona nie cieknie - bo nie mam jak sciagnac oslony rozrzadu, chce jedynie sie dowiedziec czy jest taka mozliwosc, zeby tam gdzies byla jakas nieszczelnosc.
    Wszystko to zaczelo sie dziac - kiedy wymienilem rozrzad...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    W przyszlym tygodniu jade odstawic auto - aby sprawdzić tą pompe wody... bo tak jak pisalem, zaczelo ubywac po wymianie kompletnego rozrzadu.

    Mam jeszcze takie jedno pytanie, otoz czy jest mozliwosc "sprawdzenia" uszczelki pod glowica w jakis sposob?
    Slyszalem, ze jest jakas metoda, w ktorej zaklada sie jakas czujke zamiast korku oleju i wlacza silnik. Jesli tam sensor wykryje jakies substancje to oznacza ze uszkodzona jest uszczelka pod glowica?? Spotkal sie ktos z was z czyms takim?

    Druga sprawa - czy po 160tys km PRAWDZIWEGO przebiegu moze sie zuzyc juz uszczelka pod glowica?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    jest takie urządzenie i można je nawet zastąpić analizatorem spalin, jeśli się wie jakich wartości wskazanych oczekiwać
    można napompować układ chłodzący i sprawdzić, czy jest szczelny - spadek ciśnienia, lub jego brak, ale to nie pokaże w którym miejscu, prędzej obecność spalin pozwoli domniemać uszczelkę
    uszczelka może paść nawet po 60 tyś km jak ktoś przegrzeje silnik, a nawet wcześniej

    verdebiancorosso

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Dzieki kudlaty za rady.
    Dzwonilem do warsztatu w Zabrzu i zycza sobie 60zl za sprawdzenie...

    Z drugiej strony - nie wiem czy nie lepiej pojechac do Auto-Ital tam gdzie wymieniali mi ten rozrzad i zażądać zeby sciagneli oslone rozrzadu i rzucili okiem na ta pompe. Tylko czy to tak od razu bedzie widoczny "wyciek?"

    Ktos z was wie ile "w razie w" moze kosztowac wymiana uszczelki pod glowica?
    To taki moj czarny scenariusz, bo w sumie nie mam podstaw zeby sadzic ze jest to uszczelka pod glowica, bo przed wymiana rozrzadu i po wielu miesiacach ostrej jazdy plynu nie ubylo ani mililitra

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    najlepiej reklamować gdzie robili, w końcu stało się po ich robocie, a jak wina pompy, to wymienią
    wyciek może być już widoczny, po tylu dniach i kilometrach mogą być zacieki
    demontaż/montaż głowicy gdzieś koło 300-400 zł, planowanie głowicy i sprawdzenie na szczelność, wymiana uszczelniaczy zaworowych, docieranie zaworów i drugie tyle jak nic, uszczelka pod głowicę, pod kolektory
    nazbiera się spora sumka

    verdebiancorosso

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Czyli rozumiem, jesli to bedzie wariant "B" - czyli uwalona uszczelka pod glowica to nie obejdzie sie bez wymiany "pozostałych" rzeczy w srodku? Czy mozna pozostac tylko na wymianie uszczelki?

    W kazdym badz razie trzymajcie kciuki - w srode jade zawieśc samochód wiec wszystko okaże sie juz niebawem...
    Mam nadzieje ze to bedzie pompa wody.. lub jakis wyciek przy laczeniu przewodów albo chlodnicy..

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Sztuka karze wymieniać wszystko - chociaż nie wiem dlaczego.
    Jeśli wszystko jest ok to po co zmieniać ?
    Ja przy robocie UPG poprzestałem na uszczelniaczach zaworowych nowych i uszczelkach. plus oczywiście planowanie
    w Tsie - ~450-550 zł.
    147 powodów do zadowolenia

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Ok to juz wiem na czym stoje

    No nic, nie bede myslal ze problem lezy w uszczelce bo az tak zle nie moze byc

Podobne wątki

  1. plyn chlodniczy na swiecach
    Utworzone przez lukas_name w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 12:30
  2. [155] GDZIE podziewa sie PLYN CHLODNICZY
    Utworzone przez RAFALczudec w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 09:43
  3. Jak wymienic plyn chlodniczy?
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 08:16
  4. [33] Rdzawy plyn chlodniczy
    Utworzone przez bassman w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 16:07
  5. [145] Gdzie ten plyn chlodniczy
    Utworzone przez Gopcio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory