Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Płyn chłodzący traci kolor ...

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Question Płyn chłodzący traci kolor ...

    Witam, postanowiłem zapytać na forum bo najczęstszą odpowiedzią jaką słyszałem było "nie wiem".
    Otóż od około 2 lat śmigam na koncentracie Hepu pół na pół z wodą. W tym czasie zmieniałem ze 3 razy. Płyn po zmieszaniu ma kolor niebieski i temperaturę zamarzania ok -30*C (sprawdzane testerem, koncentrat kupowany zawsze intercarsie).
    Po kilku dniach jazdy płyn traci kolor i temperatura zamarzania wynosi ok -15 do -18*C. Jest przeźroczysty jak woda.
    O co tu chodzi??

    Dodam, że nie grzeje się itp V-ka trzyma 90* i pracuje normalnie. Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez kelpin ; 23-01-2012 o 22:37

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    po co tak często zmieniasz płyn chłodzący?

    traci kolor, bo się rozcieńcza tym, co w układzie zostaje, a czasem zostaje sporo w nagrzewnicy i w bloku
    jeśli masz gdzieś informację, ile wchodzi płynu do układu chłodzącego, to nalej połowę tej ilości koncentratu i wtedy uzupełnij wodą, zobaczysz ile jej nalejesz

    verdebiancorosso

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    była Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2001 r. jest VW Passat 2.0 TDI 2006 r.
    Postów
    241

    Domyślnie

    Kolor płynu chłodzącego wogóle nie ma znaczenia, jeden producent ma ciemniejszy inny jaśniejszy, to jest tylko dekoracja handlowa. Ważne jest rozcieńczanie wodą demineralizowaną, i proporcja ze względu na temp. zamarzania
    ANGELS & AIRWAVES ... AND ALFA

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    po co tak często zmieniasz płyn chłodzący?
    To w sumie przy okazji (pompa wody, termostat itp) a poza tym mam dostępne nieograniczone ilości jak narazie

    Do układu wchodzi ok 10 l, spuszczałem wężem na dole chłodnicy to ile z tego mogło zostać w nagrzewnicy i bloku?
    Płyn kolega zawsze miał przygotowany w warsztacie więc lałem po prostu do pełna.

  5. #5
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kelpin Zobacz post
    To w sumie przy okazji (pompa wody, termostat itp) a poza tym mam dostępne nieograniczone ilości jak narazie

    Do układu wchodzi ok 10 l, spuszczałem wężem na dole chłodnicy to ile z tego mogło zostać w nagrzewnicy i bloku?
    Płyn kolega zawsze miał przygotowany w warsztacie więc lałem po prostu do pełna.
    Skoro tak często wymieniałeś płyn to spróbuj jeszcze raz wymienić tym razem na płyn innej firmy i sprawdź. Jeśli będzie ok to masz odpowiedź, że do tej pory lałeś wodę z domieszką płynu. Ja również stosuję koncentrat i nie mam takiego problemu zarówno z kolorem jak i temp. zamarzania. Rozumiem dostęp do nieograniczonej ilości płynu ale czasami to co tanie bądź darmowe nie idzie w parze z jakością, niestety... Innej możliwości nie ma stawiam na gówniany koncentrat bez względu na nazwę firmy. I jeszcze jedno płyn tym razem przygotuj sam...

Podobne wątki

  1. [159] Płyn chłodzący - jaki?
    Utworzone przez turbi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 02-12-2021, 17:25
  2. Płyn chłodzący wyleciał
    Utworzone przez Modliszka w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2013, 08:57
  3. Znikajacy płyn chłodzący
    Utworzone przez odison w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 20:15
  4. Płyn chłodzący
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 17:42
  5. [166] Płyn chłodzący
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory