Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Myjnie w zime.

  1. #1
    saint21
    Gość

    Domyślnie Myjnie w zime.

    Co myslicie o myciu swojej belli w zime? myjnia samoobslugowa czy te na stacji co od razu jest suszenie a moze wgl nie myjecie w zime lub przy ilu stopniach ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    ja wczoraj myłem ale w pomieszczeniu zamkniętym, na polu było -17, mimo że auto było teoretycznie wysuszone to po kilku chwilach od wyjazdu woda kapiąca np z lusterek zamarzła trzeba do dokładnie robić, by naprawdę suche auto wyjechało

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Łukasz.L.
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    159 JTDm 1.9 16V
    Postów
    269

    Domyślnie

    Ja w zeszłym tyg myłem jak było koło -10 na samoobsługowej bezdotykowej, na koniec gorący wosk, żeby zwalic to co przymarzło, wracając rozgrzałem go dobrze w środku, wstawiłem do w miarę ciepłego garażu, przeczyściłem uszczelki od drzwi, nasmarowałem i jest git, teraz sucho i autko czyste, ale teraz już bym go nie mył, chyba że w ręcznej myjni gdzie jest ciepło i odrazu wycierają auto.
    Pozdrawiam serdecznie

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    W życiu więcej nie będę mył alfy na myjni automatycznej.
    Tylko ręczne. Lakier się niszczy i żaden automat nie jest idealny.

    Alfę myję na myjni ręcznej - chłopaki biegają i uwijają się jak mrówki. Wycierają autko do sucha, wszystkie uszczelki oraz progi, sprężone powietrze w klamki oraz zakamarki. Na uszczelki odpowiedni preparat żeby nic nie zamarzło.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Aroniaa
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    AR 166 3.0v6 azurro nuvola
    Postów
    474

    Domyślnie

    a no zgadza sie teraz jest ten czas.. jak umyjesz auto mrozik trzyma i do puki nie spadnie temperatura można sie cieszyć czystym autem...
    dłuzej niz w lato bo sie tak nie kurzy

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Sir Dariusz
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 24V Q System 2001 rok
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał karmal Zobacz post
    W życiu więcej nie będę mył alfy na myjni automatycznej.
    Tylko ręczne. Lakier się niszczy i żaden automat nie jest idealny.

    Alfę myję na myjni ręcznej - chłopaki biegają i uwijają się jak mrówki. Wycierają autko do sucha, wszystkie uszczelki oraz progi, sprężone powietrze w klamki oraz zakamarki. Na uszczelki odpowiedni preparat żeby nic nie zamarzło.
    Dokładnie, porządne dmuchanko w szczeliny kompresorem, sztyft na uszczelki, dobry wosk+ściągaczka+wytarcie i wszystko jak ta lala. Ja mam dobrą myjnię i chłopaki dają radę. Ja puknę rolkę popijając kawunię i za chwilę wyjeżdzam spokojnie czystym autem. Jak ktoś z Wrocka ma ochotę przetestować, dam namiary.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Junior
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Stanowice k. Rybnika
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 KM
    Postów
    196

    Domyślnie

    myjnie automatyczne czyli takie ze szczotkami itd - odpadają całkowicie!!! Moje każde auto tego nie widziało i nie zobaczy!!! Niszczą i rysują niemiłosiernie lakier!!! Myjnie bezdotykowe tak ale tylko w okresie wiosna-jesień i dobre są do spłukania brudu lub odświeżenia bo nigdy nie umyją dokładnie tak jak gąbką. Na zime pozostaje jedynie myjnia u fachowców którzy zrobią full serwis razem z osuszaniem itd jak pisali wyżej koledzy jeśli nie ma sie możliwości mycia samemu samochodu i brak ogrzewanego garażu. Warto też jeździć do sprawdzonych myjni ręcznych bo niektórzy to partaczą i zdarzają się zadrapania na lakierze po wyjeździe bo byle tylko szybko szybko i następny klient!

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BeBe
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    SG
    Auto
    159SW 2008
    Postów
    236

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aroniaa Zobacz post
    a no zgadza sie teraz jest ten czas.. jak umyjesz auto mrozik trzyma i do puki nie spadnie temperatura można sie cieszyć czystym autem...
    dłuzej niz w lato bo sie tak nie kurzy
    Jestem troszkę odmiennego zdania, przejedź się po autostradzie to zobaczysz ile soli leży. Wygląda to gorzej niż przy kurzu, a co do mycia... Jeżeli dokładnie się nie osuszy i zabezpieczy uszczelek, to tylko czekać wiosny. Tak zrobił kolega w swoim ... napiszę zachodnim aucie, drzwi i klamki nie do ruszenia.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dominik
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 2.0 T.S.
    Postów
    54

    Domyślnie

    Ja również myłem auto, ale tylko na myjni ręcznej w zamkniętym pomieszczeniu. Przy okazji koledzy nałożyli mi ręcznie wosk. Także moja włoszka nawet zimą pięknie wygląda

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Barus91
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie / Wrocław
    Auto
    BYŁO: 12xAR BĘDZIE: numer 13 :)
    Postów
    1,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sir Dariusz Zobacz post
    Dokładnie, porządne dmuchanko w szczeliny kompresorem, sztyft na uszczelki, dobry wosk+ściągaczka+wytarcie i wszystko jak ta lala. Ja mam dobrą myjnię i chłopaki dają radę. Ja puknę rolkę popijając kawunię i za chwilę wyjeżdzam spokojnie czystym autem. Jak ktoś z Wrocka ma ochotę przetestować, dam namiary.
    Daj proszę namiary, bo nie mogę na swoją patrzeć, a jak umyję przed domem i wjadę do garażu, to będę miał lodowisko na stromym wyjeździe, a to mi się nie uśmiecha

Podobne wątki

  1. [159] Felgi na zime
    Utworzone przez Mirinda41 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2015, 20:42
  2. opony na zime :)
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 21:28
  3. Myjnie ręczne DeGie/Sosnowiec/Mysłowice
    Utworzone przez coachu w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 14:14
  4. Myjnie kraków
    Utworzone przez thing w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 08:37
  5. Myjnie samochodowe
    Utworzone przez as w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory