Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Preparaty do czyszczenia i pielęgnacji skórzanej tapicerki. Co możecie polecić?

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie Preparaty do czyszczenia i pielęgnacji skórzanej tapicerki. Co możecie polecić?

    Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zmianą koloru skórzanej tapicerki w swojej 147. Myślałem o czymś jaśniejszym (mama czarną) niż obecnie o po długich poszukiwaniach w końcu poległem i kupiłem fotele, kanapę i podłokietnik w szarej skórze. Jak można się domyśleć nie jest on w perfekcyjnym stanie gdyż po wymontowaniu z auta elementy były przechowywane chyba w jakimś garażu bo pełno na nich pyłu/kurzu i ogólnie nie sa najczystsze. Z tego właśnie względu przed zamontowaniem ich w aucie mam zamiar trochę je wyczyścić, odświeżyć i zabezpieczyć. T pojawia się pytanie które pewnie wielu sobie zadawało przy pielęgnacji skóry - ile trzeba na to wydać? Oczywiście są zakłady odnawiające skórzaną tapicerkę, a nawet prowadzące jej renowację ale jak wiadomo nic nie cieszy tak jak praca wykonana własnoręcznie której efekty można podziwiać .

    Znalazłem na forum kilka tematów mówiących o pielęgnacji skóry:

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ch_innych.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/foru...skorzanej.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...ory_alfie.html

    Jak również temat o renowacji:
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...erki_part.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...i_part_ii.html

    Jednak ciekaw jestem co polecicie do czyszczenia i pielęgnacji. Naczytałem się o stosowaniu szarego mydła które dobrze czyści, a z drugiej strony by nie moczyć skóry wodą bo to niekorzystne. Z wielu tekstów wynika że lepiej czyścić piankami bez dodatku wody (zwłaszcza twardej). Z drugiej strony zastanawiam się też czy użyć szczoteczki czy gąbki bo jak wiadomo nie może być to zbyt sztywne by nie porysować skóry i nie zetrzeć jej warstwy ochronnej.


    Jakie macie doświadczenia z czyszczeniem i pielęgnacją skórzanej tapicerki?

  2. #2
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=6986 leca ze skorami...

    ---------- Post added at 15:19 ---------- Previous post was at 15:15 ----------

    Ja zas od siebie moge dodac ze zaczalem uzywac balsamu do skor zarowno bezbarwnego,jak i koloryzujacego czarnego.Uzywanego do pielegnacji skor motocyklowych.Daje calkiem przyzwoite efekty.Do tego impregnat w spray.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Dokładnie, najlepiej poczytać przytoczone forum, wiele wiadomości.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    W sumie to jak dziś przeglądałem rózne tematy to wpadły mi w oko dwa takie zestawy:

    http://klinikaskory.pl/index.php?pag...hk=1&Itemid=29

    oraz:


    http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-...owej-p-14.html

    Ale muszę przeczytać ten temat wspomniany wcześniej i może coś ciekawego nasunie się na myśl.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,303

    Domyślnie

    Ja mam ten pierwszy - jest OK. Skóra przestaje być świecąca i ładnie pachnie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar yeye
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4
    Postów
    266

    Domyślnie

    Miałem oba zestawy.
    Jeżeli są dość brudne to wziąłbym 2 zestaw z uwagi na szczotkę z naturalnego włosia, ponieważ w 1 zestawie jest tylko gąbka i ręczniczek.
    Za to zestaw Furniture Clinic jest bardziej wydajny, ponieważ oba preparaty mają łącznie 500ml, a zestaw ColourLock tylko 275ml.
    A jeżeli porównywać oba środki, to efekt podobny. Matowe wykończenie i ładny zapach skóry przez 2tyg.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Wczoraj potraktowale czesc siedziska kanapy mleczkiem do skory Sonax bo akurat takie mialem w domu i efektu praktycznie brak. Jednak dobra szczoteczka lub chociaz gabka to podstawa bo ja robilem to zgodnie z instrukcja na preparacie sciereczka.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,303

    Domyślnie

    Ja na szczęście mam tylko boczki ze skóry, ale wolałbym, cholera, welur. W poprzedniej Alfie tapicerką nie zajmowałem się w ogóle, a teraz muszę się bujać z jakimiś preparatami...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    mar_1981
    Gość

    Domyślnie

    Bierz Lederzentrum. Sprawdzone i polecaneJak to mówią...będzie pan zadowolony. W razie pytań zapraszam na detailingclub i tam dowiesz się więcej o kosmetykach do samochodu

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Tomek G.
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 2.5 V6 blue cosmo
    Postów
    142

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie, mój fotel kierowcy jest trochę porysowany, myślę o małej renowacji, tylko, mam czerwone skóry. Ktoś może robił już renowację czerwonych skór? Jaki środek ma dokładnie taki barwnik jak stosowany seryjnie? Tylna kanapa nie wymaga żadnej ingerencji, wygląda jak nowa, więc tego ruszać nie będę a nie chce mieć różnych odcieni tapicerki w aucie.
    Timeline: Nissan Sunny Y10 2.0d->Alfa Romeo 156 2.5 V6->Ford Focus mk2fl 1.8 TDCI->Lexus IS200 + Fiat 126p elx

Podobne wątki

  1. Sportowe fotele do Alfy 147 3d - które możecie polecić?
    Utworzone przez drift-r w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-09-2020, 11:19
  2. Radio z największą końcówką mocy - co możecie polecić?
    Utworzone przez Petross w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 21:25
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 23:04
  4. [145] Warsztat Kraków - od zakładania LPG i mechaniki silnika, możecie jakiś polecić?
    Utworzone przez archibaldi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 12:33
  5. Możecie polecić jakiś sklep z palnikami xenonowymi.
    Utworzone przez sqadak w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory