Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Zawieszenie MTS do Alfa Romeo 156

  1. #1
    duch131
    Gość

    Domyślnie Zawieszenie MTS do Alfa Romeo 156

    Witam!!
    Chciałbym się zwrócić do was Alfaholicy z zapytaniem. Czy zawieszenie Firmy Mts LINK: http://moto.allegro.pl/zawieszenie-s...062389495.html jest godne polecenia, czy za taką niską cenę jest warto to kupić ?? Czy może ktoś już eksploatuje takie zawieszenie? Proszę o pomoc! Pozdrawiam!!

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Aż jestem ciekaw czy ktoś na forum miał styczność z tym zawieszeniem. Tak mniej więcej wychodzi 150 zł za amorka, i 50 zł za sprężynę. Cholernie tanio...

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Ciekawe jak je zestroili, kumpel ma komplet tej firmy założony do Hondy i generalnie beton ;] nie można gadać w aucie za bardzo bo grozi odgryzieniem języka ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #4
    duch131
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie tanio wychodzi, nawet zwykłe zamienniki są droższe ... Moj kolega też w hondzie miał zawieszenie tej firmy i fakt... twardo... jak taczka

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Pamiętaj też, że im twardsze amory/sprężyny, tym bardziej w tyłek dostaje zawieszenie. A już na seryjnych podzespołach zawieszenie w 156 nie jest mistrzem trwałości...

  6. #6
    Masaq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał duch131 Zobacz post
    no właśnie tanio wychodzi, nawet zwykłe zamienniki są droższe ... Moj kolega też w hondzie miał zawieszenie tej firmy i fakt... twardo... jak taczka
    Powiem Ci szczerze.

    Nie mam porównania w alfie jak jest z tym zawieszeniem, ale moglem porównać w vw i niestety mts kompletnie mnie nie przekonuje.

    Przy zestawie 40/40 golf prowadził się lepiej niż seria ale zawias zdecydowanie zbyt twardy, wszystko skrzypi w samochodzie a plomby wypadają, po dłuższej drodze miałem odbite nerki .... dosłownie - dla mnie porażka

    Po przesiadce na używane sprzeczny - pewniaki ( fakt tylko 3 tys km najechane, kupione od znajomego ), za które dałem połowę ceny bo około 350 zł i przesiadce na standard amortyzatory samochód przeszedł dosłownie metamorfozę, siedział niżej, lepiej reagował na ruchy kierownica itp a moje nerki podróżowały komfortowo.

    Według mnie dozbieraj do innego markowego zestawu, lub chociaż sprężyn. Glebę do -40 możesz kłaść spokojnie na seryjne amortyzatory.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Seat Leon FR
    Postów
    618

    Domyślnie

    Ja mam zawias MTS W samochodzie nic mi nie skrzypi, trzeszczy, nie ma betonu jak koledzy opisują, czy jakiś śmiesznych zachować typu brak komfortu. Auto na zakrętach bardzo dobrze się prowadzi, mam porównanie do Teina w hondzie czy też Vogtland ( Tein gwint Vogtland Sprężyny na seryjnych amorach ) Tein jest bardziej betonowaty a na Volgtlandzie bardziej dobijało niż dawało przyjemność z jazdy. Jeździłem na Teinie po torze i MTS śmiało mogę polecić MTS`sa za te pieniądze. Latam na tym zestawie ponad pół roku i jestem bardzo zadowolony. Mój zestaw 30mm obniża auto. Czasami się zastanawiam skąd tyle negatywnych opini na temat tego producenta, bo tani ? czy tak naprawdę niektórzy nie mieli stycznośći z produkatami tej marki. Ja polecam od siebie ten zestaw, jest kilka osósb na forum co ma również ten zestaw i sobie chwali.

  8. #8
    Masaq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    Ja mam zawias MTS W samochodzie nic mi nie skrzypi, trzeszczy, nie ma betonu jak koledzy opisują, czy jakiś śmiesznych zachować typu brak komfortu. Auto na zakrętach bardzo dobrze się prowadzi, mam porównanie do Teina w hondzie czy też Vogtland ( Tein gwint Vogtland Sprężyny na seryjnych amorach ) Tein jest bardziej betonowaty a na Volgtlandzie bardziej dobijało niż dawało przyjemność z jazdy. Jeździłem na Teinie po torze i MTS śmiało mogę polecić MTS`sa za te pieniądze. Latam na tym zestawie ponad pół roku i jestem bardzo zadowolony. Mój zestaw 30mm obniża auto. Czasami się zastanawiam skąd tyle negatywnych opini na temat tego producenta, bo tani ? czy tak naprawdę niektórzy nie mieli stycznośći z produkatami tej marki. Ja polecam od siebie ten zestaw, jest kilka osósb na forum co ma również ten zestaw i sobie chwali.
    Zauważ że nie testowałem MTSa w alfie tylko w vw i jak dla mnie ... szkoda gadać, nie mówię że a alfach jest tak samo
    Przesiadłem się właśnie na VOGTLANDa i jak dla mnie inna bajka zdecydowanie na + ale fakt cena x 2 wyższa za nowy komplet

    Chociaż fakt faktem z tego co pamiętam VOGTLANDy są w kitach z amorkami KONI a ty chyba już o czymś świadczy

    Cytat Napisał Kolin Zobacz post
    śmiało mogę polecić MTS`sa za te pieniądze
    - według mnie to w tej cenie brak konkurencji, bo chyba nawet jej niema



Podobne wątki

  1. [Giulietta] Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB 170 HP - Skrzypi zawieszenie
    Utworzone przez veloce w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 17:03
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 09:56
  3. Alfa Romeo 156 1.9 JTD - zawieszenie...
    Utworzone przez Bladyy w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 18:13
  4. ALFA 75 zawieszenie
    Utworzone przez fiaton w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2008, 01:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory