Strona 76 z 83 PierwszyPierwszy ... 26666768697071727374757677787980818283 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 751 do 760 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #751
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Lexus w sumie nigdy tak naprawdę Kombi nie robił. IS Sportcross to jedyny jaki był w ofercie (wyjątek potwierdzający regułę ), ale po zdjęciach wygląda na jeszcze mniej praktyczny od 156 SW.

  2. #752
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    ... dlatego longmenpl nie słuchaj ludzi z klapkami na oczach tylko wybierz to co według Ciebie jest najlepsze bo to Ty będziesz tym autem jeździł i za nie płacisz.

    P.S. Dlaczego zrezygnowali ze sprzedaży Suberba 2.0 280KM 4x4? Nie sprzedawał się? Imo to idealne auto dla rodziny i silnik mocno podatny na modyfikacje. Samym softem zrobisz z tego kombiaka ponad 350KM
    Zgadzam się, biorę takie auto jakie mi odpowiada pod względem funkcjonalności i wyglądu. Chociaż oczekiwania co do wyglądu było trudno spełnić i nadal jest to kompromis.

    Silnik 280 KM będzie produkowany do końca sierpnia 2018 i już teraz nie można zamawiać Superba z tym silnikiem.
    Potem będzie dostępny nowy silnik z modyfikacją na 272 KM. Być może to kwestia nowej normy emisji spalin, przez którą Opel wycofuje swój najmocniejszy silnik Pb.
    Co ciekawe w VW nic nie mówią o wycofaniu tego silnika i Passat nadal jest z nim dostepny.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  3. #753
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał SLukaS Zobacz post
    Moze rzeczywiscie zkego przykladu uzylem, bardziej lexus by pasowal. Tez obecnie kombi nie robi tylko suvy i sedany.
    Kolejny zły przykład.
    Lexus jest nieco sztucznie wykreowaną marką istniejącą od 89 roku, a do niedawna sprzedawaną na części rynków jako Toyota, a na części jako Lexus.
    I Lexus raczej nie celuje w sprzedaż jaka się marzy dla AR w FCA.

    Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

  4. #754
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał longmanpl Zobacz post
    Nie podziwiaj a sprobuj zrozumiec, ze mozna widziec cos jesze poza marka AR i mozna miec inne potrzeby i poglad na swiat motoryzacyjny/podrozowania rodzinnego.
    Alfa 159 ma niestety malo miejsca z tylu. Na tyle, ze 2-letnie dziecko w foteliku funduje mi malo przyjemny masaz (obok 'siedzi' mlodsza siostra w nosidelku w pietym w baze - w tym przypadku mam jeszcze mniej miejsca kiedy baza jest za mna.

    60l roznicy ? Alfa 159 SW ma 445l vs. Insignia kombi 560l (wazniejsze sa wymiary fizyczne), Superb, z ktorego zrezygnowalem 660l.
    Pisałem o bagażniku Stelvio.
    Dziwiłem Ci się, dlaczego chociaż nie przejedziesz się Alfą ale rzut oka na cennik wyjaśnił sprawę - najdroższy Opel kosztuje tyle co podstawowa Giulia a co tu mówić o Stelvio. Trzeba było od razu napisać, że Alfa jest w innym segmencie cenowym i bym Cię więcej nie męczył. Nie każdy chce/może pchać się w segment premium, gdzie walory użytkowe samochodów są mniejsze a ceny wyższe niż popularnych marek.

  5. #755
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Pisałem o bagażniku Stelvio.
    Dziwiłem Ci się, dlaczego chociaż nie przejedziesz się Alfą ale rzut oka na cennik wyjaśnił sprawę - najdroższy Opel kosztuje tyle co podstawowa Giulia a co tu mówić o Stelvio. Trzeba było od razu napisać, że Alfa jest w innym segmencie cenowym i bym Cię więcej nie męczył. Nie każdy chce/może pchać się w segment premium, gdzie walory użytkowe samochodów są mniejsze a ceny wyższe niż popularnych marek.
    Akurat można trafić Stelvio z wyprzedaży rocznika za około 150 000 zł, najdroższą Insignie Exlusive można skonfigurować dobrze powyżej 200 000 a takiej rzeczywiście nie mam zamiaru nabywać. Wybralem Elite z kilkoma dodatkami.
    Najpierw kierowałem się walorami praktycznymi i estetycznymi, a potem ceną.

    Nie czuje sie meczony ;-)

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  6. #756
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    A o Mondeo nie myślałeś? Jak dla mnie fajne auto.

  7. #757
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    A o Mondeo nie myślałeś? Jak dla mnie fajne auto.
    Myslalem, ogladalem, mierzylem. Ciasne jak na zewnetrzne gabaryty.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  8. #758
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygmunt Zobacz post
    Ja zamieniłem na Forda Fiestę 1.0 Ecoboost i niestety żałuję :-( żona tylko się cieszy...
    Chyba jednak lepsza Fiesta 1.0 Ecoboost niz Mondeo z tym silnikiem

    - - - Updated - - -

    Taka informacja uzyskana w toku poszukiwan nastepnego auta w odniesieniu do mocnych motorow z DE.

    Opel wycofuje silnik 260 KM z automatem 8-st. - nastepca 1.6 200 KM z Astry. Zamowiac nie mozna. Produkcja do 27 tygodnia roku.
    VW wycofuje silnik 280 KM - ma byc 2.0 275 KM i DPF.. Zamawiac juz nie mozna tego silnika. Produkcja do 30 tygodnia roku.
    Skoda wycofuje silnik 280 KM - ma byc 2.0 272 KM z DSG 7-st. (obecnie 6-st.) i prawie na pewno DPF.. Tez nie mozna zamawiac tego silnika. Produkcja do 30 tygodnia roku.

    Wszystkie wycofywane silniki z 4x4 dolaczanym automatycznie.

    Tak, tak te paskudne niemce, olac ich ;-)

  9. #759
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Ostatni, przy innej okazji, usiadłem do Stingera by KIA. Muszę powiedzieć, że wrażenie super. Wygodnie, dużo miejsca z przodu i z tyłu. Wrażenie trochę jak w czołgu bo tunel środkowy dość wysoki. Pozycja za kierownicą dobra. Zaraz obok był salon Alfy. Polazlem i po raz pierwszy zasiadłem w Gulii i Stelvio. Jesli chodzi o wnętrze to KIA trochę słabsza ale bez szoku natomiast w Stelvio i w guli z przodu miejsca jakby trochę mniej i gdzieniegdzie kolanem zachaczałem (mam 201cm wzrostu). Z tyłu w guli jak w mojej 159 - ciasno i z wychodzeniem problem. W Stelvio lepiej ale szału też nie ma. Co prawda podejrzewam, że Alfy są krotsze od KII ale mimo, ze Stelvio jak na SUV-a mi sie podoba to gdybym miał decydować co kupić to miałbym chyba lekki dylemat (rozpatrując oczywiście tylko wygląd i ilość miejsca bo żadnym z tych samochodów nie jeździłem). Pzdr.

  10. #760
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Coraz częściej widuje Stelvio na ulicach i coraz bardziej mi się podoba

    Ciekawe ile będą kosztować 5-letnie sztuki z 2.0 TBi...
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory