Strona 48 z 83 PierwszyPierwszy ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #471
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Przy całym moim uwielbieniu dla Alf, następna u mnie będzie ponownie Honda. Potrzebuję auta do którego mogę wsiąść i nie martwić się czy dojadę na 4 kołach 1000 km trasę, albo czy jakimś interfacem uda się skasować błędy, albo czy te błędy które są to coś poważnego czy nie.

  2. #472
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Trzeba uważać co się kupuje, a nie zganiać na markę/model
    Pozdro,
    Bartas

  3. #473
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Trzeba uważać co się kupuje, a nie zganiać na markę/model
    Jakoś się tak dziwnie składa, że w Hondach nie trzeba myć odmy co 40-50 tys km, elementy gumowe nie są do wymiany po 150 tys. km i td. EGR nie jest tam powszechnym problemem, podobnie idiotycznie zaprojektowane klapy wirowe*, komputer nie wyrzuca dziwnych błędów raz na 2-3 miesiące i tak można jeszcze długo wymieniać jeśli chodzi o jakość wykonania czy rozwiązania techniczne.

    To ma ścisły związek z marką. Auto mam w bardzo dobrym stanie technicznym, wątpię, że znajdziesz wiele 159 w podobnym.

    * Tematem klap: nie wyobrażam sobie by taki projekt jak w Alfie mógł przejść w Hondzie. Wzięto stary kolektor, nie zmieniono przekroju kanałów, w środek co drugiego wstawiono klapy na osiach, w efekcie maksymalny przepływ powietrza znacząco się zmniejszył, samo łożyskowanie klap albo się rozszczelnia albo urywa. Totalna kompromitacja. Inna sprawa że to dzieło niemieckiej firmy Pierburg, ale że ktoś na etapie projektu to przyklepał to czysty idiotyzm.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 12-04-2017 o 15:36

  4. #474
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar adalberto
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    PŁOŃSK
    Auto
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 2007 + MITO 1.4 2008-LPG
    Postów
    702

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Jakoś się tak dziwnie składa, że w Hondach
    O jakiej hondzie piszesz,ze jest tak wspaniała tak z ciekawości.
    PORSCHE CAYENNE S 4.8 385KM MITO 1.4 LPG 78KM NERO ETNA
    ALFA TO WIĘCEJ NIŻ AUTO.....TO PASJA
    HISTORIA 159 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...adalberto.html
    HISTORIA MITO http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...nero_mito.html

  5. #475
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jalo Kim
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    GT 1.9 jtd
    Postów
    38

    Domyślnie

    Coupe z napędem na tył - e92.. Jest to rzecz, której najbardziej mi brakuje w GT ..

  6. #476
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar janek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: 147, Giulietta jest: Giulia '17 i Spider '85
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Jakoś się tak dziwnie składa, że w Hondach nie trzeba myć odmy co 40-50 tys km, elementy gumowe nie są do wymiany po 150 tys. km i td. EGR nie jest tam powszechnym problemem, podobnie idiotycznie zaprojektowane klapy wirowe*, komputer nie wyrzuca dziwnych błędów raz na 2-3 miesiące i tak można jeszcze długo wymieniać jeśli chodzi o jakość wykonania czy rozwiązania techniczne.

    To ma ścisły związek z marką. Auto mam w bardzo dobrym stanie technicznym, wątpię, że znajdziesz wiele 159 w podobnym.
    To ma związek nie z marka tylko z serwisowaniem. Miałem 3 Alfy 147, Giuliette i teraz mam Giulie. Powodem jest Januszowanie na serwisie. Jak były moje to nic się nie działo, tylko ja wstawiałem raz na rok do serwisu i robiłem wszystko co trzeba było tak żeby kolejny rok przejeździć i zawsze na oryginalnych częściach. Ludzie nie rozumieją, że koszty serwisu rosną z czasem i 6 letnie auto jest droższe w utrzymaniu niż nowe. Jeśli oszczędzasz na częściach to nie miej pretensji do marki tylko do siebie


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk

  7. #477
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Bobby nie przekonasz , szkoda nerwów.

    Cytat Napisał janek Zobacz post
    To ma związek nie z marka tylko z serwisowaniem. Miałem 3 Alfy 147, Giuliette i teraz mam Giulie. Powodem jest Januszowanie na serwisie. Jak były moje to nic się nie działo, tylko ja wstawiałem raz na rok do serwisu i robiłem wszystko co trzeba było tak żeby kolejny rok przejeździć i zawsze na oryginalnych częściach. Ludzie nie rozumieją, że koszty serwisu rosną z czasem i 6 letnie auto jest droższe w utrzymaniu niż nowe. Jeśli oszczędzasz na częściach to nie miej pretensji do marki tylko do siebie


    Enviado do meu iPhone usando o Tapatalk
    Za przeproszeniem pierdzielenie o szopenie.

  8. #478
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Ehhh temat RZEKA.najpierw 147 przedlift 170 km, potem 159 SW polift 8v i teraz Skoda SuperB 2.0 TDi 140 KM ( przedlift 2006 r ). Co mi się nasuwa porównując? + dla Alfy to zawieszenie/prowadzenie, design/wygląd i .... i kurna to wszystko ( niestety i dlatego jest Skoda )

  9. #479
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal78 Zobacz post
    Bobby nie przekonasz , szkoda nerwów.

    No niestety. Dziękuję za dobre słowo.


    [MENTION=15021]adalberto[/MENTION]
    Każdej wyprodukowanej w Japonii. (Te z angielskich, tureckich, chińskich fabryk to nie to) W Hondach z Japonii nie znajdziesz niedociągnięcia, nawet uszczelki są poprzyklejane jak od linijki. Inna kultura pracy tych ludzi.

    [MENTION=18612]janek[/MENTION]: Wrzucić Ci na PW faktury z ASO na 50 tys PLN które poszło w moją 159?


    Alfy są super, sprawiają masę frajdy, ale mają swoje wady. Jeśli ktoś chce mieć samochód do którego wsiada się i jedzie, nie martwiąc niczym odstawia raz na rok do serwisu to powinien kupić Hondę (z japońskiej fabryki).


    Aha, zapomniałbym, ASO Alfy Romeo to też ewenement na tle konkurencji. Ostatnio nawet w teście zadowolenia konsumentów robionym przez jedną z Polskich gazet sieć zajęła chyba ostatnie miejsce. xD Po moich doświadczeniach, wcale się nie dziwie xD
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 12-04-2017 o 21:55

  10. #480
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja po latach i tylko włoskich macchinach, obcuję od 2 lat z japońską maszyną i ... przynaję Bobbyemy rację. Alfę miałem i salonową (na gwarancji jak był miesiąc że nie byłem z nią w serwisie to było świetnie , a o jakości serwisu szkoda mówić bo dotąd mi się niedobrze robi na samą myśl ...) .
    Po całym aucie widać, że jest zrobione tak, aby raz - w produkcji jak najmniej mogli skopać, dwa - w serwisie, trzy - przez użytkownika, no i przy okazji przez Mietka w grażu. Od samego dostępu do filtrów licząc. Samo to że ilość opcji do danego typu wyposażenia jest znikoma lub żadna - im mniejsza komplikacja na produkcji, tym mniej do skopania.
    Nawet po takiej sytuacji - przy którymś przeglądzie mówię grzecznościowo mechanikowi że konserwację zrobiłem, i czy to nie problem będzie dla nich jak coś trzeba będzie zrobić w zawieszeniu. Oj, trzeba było widzieć jego minę - długo myślał , co to k.. jest zawieszenie najpierw chyba, bo najwyraźniej zapomniał ale równie grzecznie odparł "a po co coś robić w zawieszeniu" ?
    Coś tam diesle ponoć nie najlepiej im wychodzą (Honda, Mazda), Ale Benzyny ? zawieszenia ? skrzynie ? elektronika - jedno wielkie NIC się nie dzieje. Nie Alfowskie "Nic, tylko... 1....2...3...4....."
    Oczywiście kwestia "mądrego wyboru" (Fukuru - mądry wybór początkiem szczęśliwej drogi) - trzeba się zastanowić , czy ta nuda serwisowa to nasz cel ? bo może jednak można cośtam czasu , nerwów i złości poświęcić dla tych detali jakie Alfa oferuje ? Albo można pogodzić jedno i drugie.

    Jednak fakt jest faktem, że widać po prostu w tym wozie japońskim kompletnie inne podejście , najwyraźniej od filozofii podejścia do pracy rozpoczynające się, ba od projektu i przewidywania, konsekwencji.

    Co do ASO Alfy - pełna zgoda dno dna. Najgorsze polmozbytowskie cechy tam się kiszą i trwają, cwaniactwa, olewactwa, nieuctwa i kradzieży. Pewnie są gdzieś jakieś wyjątki, ale po co się denerwować i dywagować czy się na taki trafi ?

    Aha, a jak to prawda jest, że w Stelvio (w ogóle że toto powstało to jakiś kolejny objaw miotania się firmy od Alf, przez fiaty i ople odziane w Alfy po niby nawiązanie do historii... w svie, nie wiem czy coś bardziej pokrętenego można wymyśleć) jest w Alfie Romeo dźwięk silnika z głośników - jak jakiś tandetny soundracer-transmiter FM, to naprawdę tylko klasyków Alf szukać dla frajdy, a jeździć japońcami lub koreańcami będzie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 12-04-2017 o 22:10

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory