Strona 62 z 83 PierwszyPierwszy ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #611
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    A jednak... to nie reno kojarzone jest z hasłem "cuore sportivo", które przez prawie ćwierć wieku chyba zostało przez AR zapomniane, a które tak uwielbiają "miłośnicy" alfy dla, których to "auta z duszą" cokolwiek to znaczy. Kupujesz auto, które poza wyglądem, który jest oczywiście kwestią gustu tak naprawdę niewiele oferuje w stosunku do konkurencji... aaaa zapomniałem najczęściej jest tańsze od konkurencji i to jest obok wyglądu jeden z głównych powodów zakupu AR bo nie oszukujmy się jak by używana Alfa była by w cenie konkurencji spora część tych co teraz nazywają się miłośnikami marki pewnie nawet by na nią nie zwróciła uwagi
    Weź pod uwagę, że porównujesz najmniej udaną Alfę w tej klasie w historii ( całe szczęście że już mamy Giulię), do tego w cywilnej wersji do specjalnej, sportowej wersji najbardziej udanego Renault od wielu lat (czyli wyjątku od reguły). Alfa daje przyjemność prowadzenia z zasady, Renault tylko w specjalnych wersjach które nie nadają się do użytkowania na codzień dla większości przeciętnych kierowców.
    Na szczęście chude lata mamy już za sobą i Giulia Q robi wiatrak nie tylko z każdego Renault ale i innych samochodów w swojej klasie i to bardziej uznanych marek.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #612
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Owszem nowe nie były i nie są tańsze ale jakoś nigdy nie sprzedawały się tak dobrze jak konkurencja bo dla niektórych wygląd to nie wszystko. W czym prócz wyglądu lepsza jest AR Giulietta od konkurencji? Przecież wygląd to kwestia gustu więc czekam na pozostałe argumenty.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Weź pod uwagę, że porównujesz najmniej udaną Alfę w tej klasie w historii ( całe szczęście że już mamy Giulię), do tego w cywilnej wersji do specjalnej, sportowej wersji najbardziej udanego Renault od wielu lat (czyli wyjątku od reguły). Alfa daje przyjemność prowadzenia z zasady, Renault tylko w specjalnych wersjach które nie nadają się do użytkowania na codzień dla większości przeciętnych kierowców.
    Na szczęście chude lata mamy już za sobą i Giulia Q robi wiatrak nie tylko z każdego Renault ale i innych samochodów w swojej klasie i to bardziej uznanych marek.
    Porównuje auta, które miałem, którymi trochę pojeździłem, a nie auta, które widywałem tylko na plakatach. Iloma RS jeździłeś? Bo ja swoim robię 2-3tys. km miesięcznie. Więcej niż niejeden miłośnik włoskich kekotów Podniecacie się Giulia Q owszem macie racje ale ilu z Was ja ma? Większość "miłośników" piszących o fajności marki albo ma jakieś śmieszne benzyny o pojemności kartonu soku abo dizle, a Giulie Q to widzieli jedynie w TV. Nie smiał bym dyskutować z właścicielem Giuli Q i pytać dlaczego ją kupił, a nie skode bo to jestem w stanie w 100% zrozumieć. Natomiast nie wiem w czym czują się lepsi posiadacze zwykłych 159 czy Giulietty od posiadaczy innych auta ;]
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 04-02-2018 o 21:34

  3. #613
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    [MENTION=56802]plywak[/MENTION] , jestes tylko przewrazliwiony na swoim punkcie. Megane to nic nadzwyczajnego w swiecie hatchow. Brera nigdy nie miala byc autem sportowym. Po prostu eleganckim autem z wystarczajaco sprawnymi silnikami. Podobnie jak w 124 cabrio nie ma z tego samego powodu silników 3.0V6. Takie samo zalozenie - szykowne auto, z przyzwoitym silnikiem.
    Moje szczescie, że nie naleze do tej grupy ludzi którzy po kupnie innego auta twierdza ze to ich, to jest to najlepsze i najfajniejsze.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  4. #614
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar agentNGI
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    NOL / NGI
    Auto
    Giulietta 1.4 170 KM & Grande Punto 1.4 77 KM
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Owszem nowe nie były i nie są tańsze ale jakoś nigdy nie sprzedawały się tak dobrze jak konkurencja bo dla niektórych wygląd to nie wszystko. W czym prócz wyglądu lepsza jest AR Giulietta od konkurencji? Przecież wygląd to kwestia gustu więc czekam na pozostałe argumenty.
    Może to głupie, co teraz napiszę, ale DSG i TSI TDI nie należą do najszczęśliwszych konstrukcji vaga. Fiatowskie silniki są prostsze, tańsze w naprawach, a i nadają się pod lpg. Jeśli chodzi o gnój, to przypomnijcie sobie, kto jako pierwszy zastosował technologie common rail i po ilu latach zaczęto ją stosować w vaginach..?

  5. #615
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Twój sposób nadinterpretacji jest porażający.... nigdzie nie pisałem, ze AR była beznadziejna po prostu Brera więcej obiecywała wyglądem niż była w stanie zaoferować osiągami i prowadzeniem bo w tej kwestii nie oferowała nic co powinno oferować włoskie coupe ot zwykłe fajne auto, które wyróżniało się tylko i wyłącznie wyglądem. Gdybym był kobietą albo pseudo fanem marki, który stał się nim po zakupie pierwszej fiato-alfy dorabiającym sobie ideologie o wyjątkowości marki i mojej wyższości nad januszami w skodach to pewnie nadal bym nią jeździł no ale niestety nie jestem ani jednym ani drugim i potrafię zrozumieć kogoś kto stawia inne aspekty auta ponad jego wygląd
    No i pięknie. Ale jak widać nie każdy tak myśli. Lepiej nosić garnitur mimo że niewygodny. Ale co tam wiem. Mam passata i nawet go lubię bo ładny, wygodny, i mam benzynę z fajnym automatem.

  6. #616
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mks
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Mercedes C63 AMG '14
    Postów
    371

    Domyślnie

    [MENTION=47204]bobby[/MENTION] zbytnio generalizujesz i upraszczasz.
    Ja kupiłem Giuliettę dlatego że chciałem mieć Alfę, zawsze Alfy mi się podobały i nadal się podobają, w kwestii stylistyki stawiam je ponad większością aut. Natomiast w kwestii jakości ponad autami francuskimi, których bolączką są szybko zużywające się wnętrza, Renault Megane po 150tys km będzie daleko w kwestii wnętrza za Giulietta po tym samym przebiegu.
    Giulietta jest lepsza od konkurencji w tym, że zwykłe wersje są znacznie przyjemniejsze w prowadzeniu od zwykłych wersji konkurencji. W przypadku konkurencji dopiero wersje sportowe fajnie jeżdżą ( i nie myślę tu tylko o osiągach) A w Alfie nie trzeba od razu wersji QV żeby mieć przyjemność z jazdy.
    Ale mimo, że bardzo lubię markę, to z racji braku w ofercie modelu jaki spełniłby moje wymagania co do nastepnego auta, musiałem zmienić markę. Przecież bez sensu byłoby kupowanie Alfy tylko dla znaczka i katowanie się na codzień, że jeżdżę autem które nie daje mi frajdy jakiej szukałem.

  7. #617
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał agentNGI Zobacz post
    Może to głupie, co teraz napiszę, ale DSG i TSI TDI nie należą do najszczęśliwszych konstrukcji vaga. Fiatowskie silniki są prostsze, tańsze w naprawach, a i nadają się pod lpg. Jeśli chodzi o gnój, to przypomnijcie sobie, kto jako pierwszy zastosował technologie common rail i po ilu latach zaczęto ją stosować w vaginach..?
    Nie zapomnij, ze jedyna sensowna benzyna w tytułowej Alfie 159 to było 1,75Tbi, a skrzynie? No oplowskie manuale to był mega udane TSI i DSG owszem pierwsze mało udane sam dlatego nie zdecydowałem się na Golfa 6 GTI bo miał wątpliwej jakości 2.0TSI 211km ale najnowsze 2.0 robi wrażenie. Silnik, który bez kucia znosi moce pod 400KM.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    [MENTION=56802]plywak[/MENTION] , jestes tylko przewrazliwiony na swoim punkcie. Megane to nic nadzwyczajnego w swiecie hatchow.
    Jak zeszli jako pierwsi poniżej 8 minut na nurburgringu przednionapędowym heczbekiem to jednak było to coś nadzwyczajnego takiego wyniku nie osiągała nawet 4C no ale co ja mogę wiedzieć jak jeżdżę januszowym reno, a nie cuore kopcivo... tfu sportivo ;]

  8. #618
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Ale RS ma na nurburgringu 8:30, przynajmniej tak pamietam. Nie sprawdzałem.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  9. #619
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Najszybsza wersja RS trophyr ma 7:54 dwa razy droższe 4C ma 8:04

  10. #620
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Homemade civic po swapie z turbiną i z gwintem ma 7:48 za polowe ceny RS. I czego to dowodzi?

    A fabryczny type R 7:43

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory