Strona 67 z 83 PierwszyPierwszy ... 17575859606162636465666768697071727374757677 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #661
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Ja już niemam żadnej alfy. Mam Passata, mam Berlingo, mam c5 i dobrze mi z tym. Ale gdybym miał więcej pieniędzy, dużo więcej(lub porostu inne plany) to miałbym Giulie. A miałem już 4 alfy. Także chyba coś tam wiem na ich temat i praktyczności choć nigdy nie brałem pod uwagę pojemności bagażnika. Dla mnie zawsze priorytetem przy kupnie alfy był wygląd.
    Ok, z Twojego opisu wycztalem ze masz 147. Mnie przy zadnej z Alf nie interesowala pojemnosc bagaznika, dzisiaj jest inaczej.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  2. #662
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Tak to bywa, priorytety się zmieniają a Alfa nie idzie z czasem tych zmian.

  3. #663
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał longmanpl Zobacz post
    Ok, z Twojego opisu wycztalem ze masz 147. Mnie przy zadnej z Alf nie interesowala pojemnosc bagaznika, dzisiaj jest inaczej.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Tylko Ci współczuć ale skoro dla kilkudziesięciu litrów bagażnika nie bierzesz pod uwagę Stelvio, które ma bardzo ustawny bagażnik i jako rodzinny samochód powinno spisać się znakomicie to ja widzę tylko dwie możliwości - żona decyduje jaki masz kupić samochód albo nie jesteś miłośnikiem marki.
    Co do Giulietty to ujmę to tak - przy 3 osobach nie ma problemu ze spakowaniem, tylko trzeba na to poświęcić 5 minut więcej czasu niż w przypadku kombi i nie brać niepotrzebnych rzeczy, które można kupić na miejscu. Nawet ze spacerówką. Raz na tygodniowy wyjazd w 3 osoby zabraliśmy się ze spacerówką Lancią Ypsilon żony, która ma 225 litrów bagażnika. Jedna torba wylądowała wewnątrz wozu ale daliśmy radę. Nikt mi nie wmówi, że jak ma się dziecko czy dwoje to trzeba jeździć nudnym kombi i skończyć ze swoimi zainteresowaniami Trzeba jedynie zdecydować - wygodne i szybkie pakowanie czy samochód który daje mi radość podczas jazdy. Dla mnie wybór jest oczywisty....

  4. #664
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    A ta radość podczas jazdy wynika z tego że udało się jednak zapakować prawie wszystko. A po powrocie och ach, jednak daliśmy radę. Ale to auto jest super.
    Ja na wakacje z rodzicami jeździłem maluchem z trójka rodzeństwa. Też była radość.

  5. #665
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ...Nikt mi nie wmówi, że jak ma się dziecko czy dwoje to trzeba jeździć nudnym kombi i skończyć ze swoimi zainteresowaniami ....
    Jest odwrotnie - dla jazdy Alfą Romeo czasem trzeba skończyć ze swoimi zainteresowaniami wręcz !

    I w dodatku ograniczać je dzieciom (a te mają tysiąc pomysłów na minutę i zainteresowań) - jak danym dzieciakom wystarczy wyłącznie smartfon na podróże to ok, w Mito się 3kę dzieciaków też spokojnie spakuje. Nie dowiesz się co to swoboda przestrzeni w wozie, dopóki jej nie zaznasz

    Już ten temat przewijał się milion razy - jeśli się ma kierowca ograniczać _dla auta_ (ograniczać co zabierze, ograniczać swoje i rodziny zaintersowania i inne hobby wymagające przewozu przeróżnych gadżetów czy nie wiem, zwierzaków itd. ) , to coś nie tak z autem lub właścicielem.

    I myślę, że należy powoli kończyć opowieści o "przyjemności z jazdy i prowadzenia" w kontekście dzisiejszej jazdy w korkach czy nudnych autostradach. Jestem pewien że większą mieli kierowcy pakownej Warszawy, czy dychawicznej Syrenki, gdy mogli wjechać wszędzie w zasadzie - na rynki miast i zaraz później w każdy zakątek lasu czy pola jadąc tam pustą zupełnie drogą z której coś widać. Nawet mocując do dachu stos walizek. Więcej jej da wyskok na gokarty co jakiś czas niż taka obecna "przyjemność z jazdy".

  6. #666
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Statyczny
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    318

    Domyślnie

    Powoli auta dla Kowalskiego zaczynaja jeździć tak, jak kiedyś auta sportowe. Teraz ciężka s-klasa czy kombi rs6 potrafi zrobić czas do setki taki jak Enzo albo i lepiej. Już nie trzeba kupować wyspecjalizowanego auta pod sport i prowadzenie.

  7. #667
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Powoli auta dla Kowalskiego zaczynaja jeździć tak, jak kiedyś auta sportowe. Teraz ciężka s-klasa czy kombi rs6 potrafi zrobić czas do setki taki jak Enzo albo i lepiej. Już nie trzeba kupować wyspecjalizowanego auta pod sport i prowadzenie.
    A to prawda, dopracowanie zawieszeń, ukł kierownicze ustawiane do preferencji, do tego rozwój i ogromny wybór porządnych opon (dla każdego coś miłego i komfortowe i semisliski wciąż z homologacją i wszystko pośrodklu) , hamulce. Do tego lżejsze materiały przy zachowaniu lub większej sztywności budy (ot ogromne kombi pewnej marki, przepastne na kołach ważących dooobrze ponad 30kg sztuka, potężnymi wahaczami, automatem itd, waży co do kilograma (! - 1460kg oba auta na wadze) tyle co 156tka "kombi" - wielkości tak naprawdę hatchback'a obecnie, i ma wyraźnie sztywniejszą budę, jak i sądzę bezpieczniejszą w razie W. A wiadomo że ta sztywność też na wrażenia z jazdy wpływa. W sumie to i downsizing silników tu ma też jakieś znaczenie - mniej kilogramów nad przednią osią i w ogóle mniej kilogramów.
    To wszystko robi swoje i w tzw "zwykłym" wozie. Jedynie trend ze zwiększaniem średnic a co za tym idzie masy kół (felg i opon) nie bardzo służy dobrej jeździe, ale o dziwo i z tym sobie zawieszenia radzą świetnie, a ułamki sekund czy wręcz pojedyncze sekundy strat wynikające z tej masy w codziennym użytku są bez znaczenia zupełnie.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 11-02-2018 o 15:10

  8. #668
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tylko Ci współczuć ale skoro dla kilkudziesięciu litrów bagażnika nie bierzesz pod uwagę Stelvio, które ma bardzo ustawny bagażnik i jako rodzinny samochód powinno spisać się znakomicie to ja widzę tylko dwie możliwości - żona decyduje jaki masz kupić samochód albo nie jesteś miłośnikiem marki.
    Co do Giulietty to ujmę to tak - przy 3 osobach nie ma problemu ze spakowaniem, tylko trzeba na to poświęcić 5 minut więcej czasu niż w przypadku kombi i nie brać niepotrzebnych rzeczy, które można kupić na miejscu. Nawet ze spacerówką. Raz na tygodniowy wyjazd w 3 osoby zabraliśmy się ze spacerówką Lancią Ypsilon żony, która ma 225 litrów bagażnika. Jedna torba wylądowała wewnątrz wozu ale daliśmy radę. Nikt mi nie wmówi, że jak ma się dziecko czy dwoje to trzeba jeździć nudnym kombi i skończyć ze swoimi zainteresowaniami Trzeba jedynie zdecydować - wygodne i szybkie pakowanie czy samochód który daje mi radość podczas jazdy. Dla mnie wybór jest oczywisty....
    Za wspolczucie dziekuje, nie jest mi potrzebne, wiec mozesz skierowac je na kogos innego.
    To nie Twoja sprawa kto decyduje o zakupie auta w mojej rodzinie i nie Ty decydujesz czy jestem milosnikiem marki, a za takiego sie uwazam.
    Ale jak wspomnialem wczesniej sa trzy typy uzytkownikow forum, m.in. fani i fanatycy...

    Ja nie mam zamiaru ograniczac siebie czy rodziny jesli chodzi o to co bedzie zapakowane do bagaznika. Ironizujac - komus wystarczy jeden komplet bielizny a ktos inny woli miec jednak wiecej.

    Tydzien temu nabylismy podwojny wozek, ktory zlozony zajmuje niemal cala powierzchnie bagaznika w 159 SW. Miejsca pozostalo na kilka toreb z zakupami. Do Gulietty kedwi wejdzie jesli w ogole.
    Jak ktos lubi jezdzic z bagaznikiem wypakowanym po dach jego sprawa. Ja tak nie lubie.
    Dla mnie 159 SW nudne nie jest i nigdy nie bylo. I jak wczesniej napisalem, wielkosc bagaznika nie miala dla mnie znaczenia. Kierowalem sie wygladem a tu 159 jako calosc podoba mi bardziej niz np. Gulietta, ktora dla mnie przod ma slaby. Ale co kto lubi - nie odmawiam nikomu prawa wyboru i tego czym jezdzi - nie jestem fanatykiem...

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  9. #669
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Jeśli nie starcza Ci 159 w kombi pod względem ładunkowym to dyskusja jest zbędna - powinieneś kupić Vana a takich Alfa nie produkuje i pewnie nie będzie produkować. Chociaż ciekawiej by było kupić samochód jaki podpowiada serce a Vana wypożyczyć raz czy dwa razy w roku na wakacje. Co do wózka to uważam, że łatwiej i taniej jest dobrać wózek do możliwości bagażnika samochodu niż zmieniać samochód.
    Jeśli nie mamy rodziny wielodzietnej to Stelvio powinno załatwić użytkowe walory na podobnym poziomie jak większość Kombi i Suvów z segmentu D.

  10. #670
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ... żona decyduje jaki masz kupić samochód albo nie jesteś miłośnikiem marki.
    ..
    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli nie starcza Ci 159 w kombi pod względem ładunkowym to dyskusja jest zbędna - powinieneś kupić Vana a takich Alfa nie produkuje i pewnie nie będzie produkować.
    Czyli jeśli (przykład dokładnie z dzisiaj) chcę jechać do teściów 100km w stronę gór i zabrać sanki dla starszego bajtla oraz potrzebuje spacerówkę dla młodszego + kilka toreb klamotów dla teściów to już nie mogę być miłośnikiem żadnej marki i jestem zmuszony kupić wana ?
    No chyba że powinienem wytłumaczyć czterolatkowi, że nie będzie jeździć dziś na sankach bo tatuś chce pozostać fanem marki. Albo półtoraroczną córkę ciągnąć po ziemi z uwagi na brak spacerówki, gdyż bycie fanem zobowiązuje.
    Rozbrajające rozumowanie, ani w tym logiki, ani żadne zamiłowania do marki tego nie tłumaczą.
    A z tą żoną toś pokazał - z tego co czytam to tyle wiesz co kto czego potrzebuje i co kto powinien mieć, że musisz mieć rację.
    Ostatnio edytowane przez rustupl ; 11-02-2018 o 19:38

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory