Strona 71 z 83 PierwszyPierwszy ... 21616263646566676869707172737475767778798081 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #701
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Ja w przyszlym miesiacu zmieniam swoja alfe 159 na bmw,mimo wszystko bede tu zagladal.Natomiast tego wujka to zbanujcie -takiego imbecyla dawno nie widzialem.

  2. #702
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Z Alfy Romeo w ostateczności do jaguara dopuszczam, ale do żadnego niemca.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  3. #703
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBi 235KM '11r
    Postów
    451

    Domyślnie

    No to jestem spokojny że mam Twoje błogosławieństwo

  4. #704
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Co myślicie o nowej Insignii ?

    Ja jej w ogole nie bralem pod uwage majac swiadomosc ilosci miejsca w pierwszej wersji, ale spojrzalem na to auto po jednej sugestii, poczytalem testy, posluchalem Zachara itp. i zajrzalem do salonu.

    W benzynie wybor albo 1.5 140/165KM albo 2.0 260KM i to juz w zasadzie tez nie bo silnik nie spelnia nowej normy emisji spalin i wyleci z cennika. Zamiast niego ma wejsc 1.6 200KM montowany obecnie w Astrze.
    W ON jest 2.0 136/170 KM z turbinka i 210KM w biturbo.

    W srodku b. duzo miejsca, mam prawie 190 wzrostu i po ustawieniu fotela w pozycji raczej luznej (w trasie lubie siedziec blizej kierownicy i wyzej), odleglosc od oparcia tylnej kapany przy zaczepie ISOFIX do przedniego oparcia 76-78cm, ja mam spokojnie miejsca na szeroksoc dloni miedzy kolanami a oparciem.
    Wg testow przestrzen na tylnej kanapie jest większa niz w Superbie, ktory do tej pory mial najwiecej w tej klasie aut.

    Wczesniej wspominalem ze przy 159 malo co mi sie podoba w srodku i oprocz Opitmy SW, Insignia ST jest tym co wg mnie robi robote w designie deski, srodkowej konsoli. W obydwu przypadkach srodkowa konsola jest skierowana w strone kierowcy. Przynajmniej na tle grupy VAG, Forda i Renault.
    Opel nie upchnal sterowania klima czy glosnoscia radia w panel dotykowy, ale nadal zostalo to utrzymane w dwoch oddzielnych panelach z pokretlami, pomijam sterowanie z kierownicy.
    Dla mnie mankament to brak opcjonalego nawet odtwarzacza CD, ale mozna to przezyc.
    Z zewnatrz wyglada moze mniej ciekawie niz Optima SW, ale wewnatrz wg mnie lepiej. Jakosc tworzyw lepsza niz w Talismanie i Superbie - porownuje najwyzsze wersje ze skora. Insignia ma mniej twardych tworzyw. W Passacie jest lepiej, no ale drozej i ciosana deska.
    Wg konfiguratora Opel z tym, co oferuje w wersji Elite wypada korzystniej cenowo niz Superb, a o Passeratti nie wspomne.

    Istotna dla mnie powierzchnia podlogi bagaznika, wystarczajaca - min 107 x 101 cm (odleglosc do kanapy x szerokosc). Oczywiscie Superb, Talisman do kanapy sa dluzsze, Superb jest glebszy i ma najwiekszy bagaznik w klasie ale powierzchnia w Insignii jest wystarczajaca.

  5. #705
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał longmanpl Zobacz post
    Co myślicie o nowej Insignii ?

    Ja jej w ogole nie bralem pod uwage majac swiadomosc ilosci miejsca w pierwszej wersji, ale spojrzalem na to auto po jednej sugestii, poczytalem testy, posluchalem Zachara itp. i zajrzalem do salonu.

    W benzynie wybor albo 1.5 140/165KM albo 2.0 260KM i to juz w zasadzie tez nie bo silnik nie spelnia nowej normy emisji spalin i wyleci z cennika. Zamiast niego ma wejsc 1.6 200KM montowany obecnie w Astrze.
    W ON jest 2.0 136/170 KM z turbinka i 210KM w biturbo.

    W srodku b. duzo miejsca, mam prawie 190 wzrostu i po ustawieniu fotela w pozycji raczej luznej (w trasie lubie siedziec blizej kierownicy i wyzej), odleglosc od oparcia tylnej kapany przy zaczepie ISOFIX do przedniego oparcia 76-78cm, ja mam spokojnie miejsca na szeroksoc dloni miedzy kolanami a oparciem.
    Wg testow przestrzen na tylnej kanapie jest większa niz w Superbie, ktory do tej pory mial najwiecej w tej klasie aut.

    Wczesniej wspominalem ze przy 159 malo co mi sie podoba w srodku i oprocz Opitmy SW, Insignia ST jest tym co wg mnie robi robote w designie deski, srodkowej konsoli. W obydwu przypadkach srodkowa konsola jest skierowana w strone kierowcy. Przynajmniej na tle grupy VAG, Forda i Renault.
    Opel nie upchnal sterowania klima czy glosnoscia radia w panel dotykowy, ale nadal zostalo to utrzymane w dwoch oddzielnych panelach z pokretlami, pomijam sterowanie z kierownicy.
    Dla mnie mankament to brak opcjonalego nawet odtwarzacza CD, ale mozna to przezyc.
    Z zewnatrz wyglada moze mniej ciekawie niz Optima SW, ale wewnatrz wg mnie lepiej. Jakosc tworzyw lepsza niz w Talismanie i Superbie - porownuje najwyzsze wersje ze skora. Insignia ma mniej twardych tworzyw. W Passacie jest lepiej, no ale drozej i ciosana deska.
    Wg konfiguratora Opel z tym, co oferuje w wersji Elite wypada korzystniej cenowo niz Superb, a o Passeratti nie wspomne.

    Istotna dla mnie powierzchnia podlogi bagaznika, wystarczajaca - min 107 x 101 cm (odleglosc do kanapy x szerokosc). Oczywiscie Superb, Talisman do kanapy sa dluzsze, Superb jest glebszy i ma najwiekszy bagaznik w klasie ale powierzchnia w Insignii jest wystarczajaca.
    Podoba mi się też insignia, nie nowa ale ta po facelifcie z 13 roku. Pytanie tylko które z silników są godne uwagi...

    W podobnej cenie są też citroen C5, albo np Hyundai i40.

    Gesendet von meinem HTC 10 mit Tapatalk

  6. #706
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Mazda RX8 Marzyła mi się od dawna, ale jak dotąd nie było okazji się przejechać i jakieś niewielkie wątpliwości czy będzie mi w pełni odpowiadać pozostawały. Zwróciłam na nią uwagę kiedy po raz pierwszy zobaczyłam ją na ulicy, zaczęłam zagłębiać się w temat i z czasem coraz bardziej chodziła mi po głowie. W ten weekend zaliczyłam pierwszą przejażdżkę za kierownicą i teraz jestem pewna... jak tylko pojawi się możliwość kupuję planuję szukać wersji 231KM
    Ostatnio edytowane przez ika ; 23-04-2018 o 19:22

  7. #707
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a ogarnięty mechanik jest ?
    p.s.
    też mi się podobała








  8. #708
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Co do mechanika to mam kilku na oku i powoli ogarniam temat. Najgorzej z silnikiem, co do pozostałych spraw nie powinno być problemu. Dwójka najlepszych to chyba Kojot i Gronek, niestety daleko od Śląska z tego co widziałam na rx forum polecali co najmniej 2 osoby ze śląska i 1 z małopolski, muszę się upewnić czy to aktualne i popytać jeszcze o opinie. W ostateczności czekają mnie dalekie wycieczki do serwisu... Przyznam że trochę się boję jak to będzie wyglądało, ale to auto tak mi się podoba że nie potrafię odpuścić, nawet jakby miało sprawiać problemy a zresztą jeśli chodzi o awaryjność chyba gorzej niż z Alfą być nie może
    Ostatnio edytowane przez ika ; 24-04-2018 o 11:16

  9. #709
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Można szukać auta po swapie na jakiś normalny niezawodny silnik. Rx fajnie wygląda ale pali nienormalne ilości paliwa jak na to co oferuje. To już taniej kupić jakieś stricte sportowe auto.

  10. #710
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0t narazie 200km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Ja zmienilem 159 na Giulie. Po jazdach probnych odpadlo bmw 3 i arteon a pozostala C klasa, na koniec zostawilem Giulie, silnikiem i prowadzeniem wygrala choc mietek postawil wysoko poprzeczke. Jakosc wykonania we wszystkich tych samochodach podobny styl na zewnatrz wg mnie Alfa i Merc na czele to samo srodek. Po jazdach probnych ale ostrych nie glaskajac raczej nikt nie bedzie mial watpliwosci. A i zdjecia nie do konca oddaja czasem wyglad samochodow niektore z nich wygladaja lepiej na zywo. Minus Alfy to najslabiej rozwiniety infotaintment ale jak dla mnie auto ma jezdzic a bajery nie do konca mnie interesuja.

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory