Strona 72 z 83 PierwszyPierwszy ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #711
    Użytkownik Świeżak Avatar ika
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa 159 TBi, Mazda RX8
    Postów
    128

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Można szukać auta po swapie na jakiś normalny niezawodny silnik. Rx fajnie wygląda ale pali nienormalne ilości paliwa jak na to co oferuje. To już taniej kupić jakieś stricte sportowe auto.
    Nie kupiłabym go gdyby chodziło tylko o wygląd. Po swapie nie chcę szukać. Ten silnik przestaje wydawać się aż taki straszny jak się pogrzebie w temacie. Odpowiednio zadbany potrafi pożyć długo - trzeba pamiętać że lubi wysokie obroty, pilnować cewek, świec, oleju itp. Zastanawiam się nawet czy nie lepiej kupić takiej z silnikiem trupem i zrobić remont/wsadzić nowy. Na spalanie w tym przypadku nie patrzę

  2. #712
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał ika Zobacz post
    Co do mechanika to mam kilku na oku i powoli ogarniam temat. Najgorzej z silnikiem,
    no dokładnie to miałem na mysli pytając o ogarniętego bo i ja kminiłem temat ogladając rx








  3. #713
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Już chyba nie ma z tym problemu - remont w razie czego i 100 tys spokój przynajmniej, co tam się poza uszczelnieniami ma psuć (zużywać w zasadzie) ? tam nie ma el ruchomych, jakichś głupich popychaczy, zaworów, sprężynek itd. 2 elementy ruszające się i tyle. Za to wóz od deski projektowej wyważony jak należy, przód-tył, nisko zespół napędowy itd., co jest podstawą w samochodzie, a o czym Alfa zapomniała na dłuuuuugo, bez dorabianej ideologii itp. Wystarczy rzucić okiem na listy trackday'ów, czy ot - ostatniego ClassicautoCup - ile RXów (nie mówię Mazd w ogóle) a ile Alf czy włoskich w sumie wozów śmiga torowo, a to jest jednak wyznacznik wytrzymałości i dostępności serwisów.

  4. #714
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcapone154 Zobacz post
    Podoba mi się też insignia, nie nowa ale ta po facelifcie z 13 roku. Pytanie tylko które z silników są godne uwagi...

    W podobnej cenie są też citroen C5, albo np Hyundai i40.

    Gesendet von meinem HTC 10 mit Tapatalk
    Ja skonfigurowalem nowa Insignie z silnikiem 2.0 260 KM z 4x4 w 8-st. automacie i dealer wyslal do fabryki, ale jeszcze niewiadomo czy zrobia, poniewaz wg info dealera nie mozna obecnie skladac zamowien na ten silnik i w ogole na silniki benzynowe.
    Silnik ma gorsze osiagi niz TSI 280 KM z VW, ale pierwszy na swiatlach byc nie musze a auto na zewnatrz i szczegolnie wewnatrz nudne nie jest na tle 159 czy nawet Stelvio i Gulii - w przeciwienstwie do Passeratti B8 czy Superbaby III.

    Kolega mial pierwsza Insignie w kombi w ON, z 2010 (przed liftem), ktora odkupil od tescia. Niepamietam jaki dokladnie mial silnik, ale dojechal z nia do 250k km i konca dwumasy. Z silnika byl zadowolony, ale byla dla niego lekko za twarda.

  5. #715
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0t narazie 200km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Nowa insygnia to juz technologia francuska? W sensie silniki itp? Z ta pierwsza moze nie miec wiele wspolnego

  6. #716
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

    Cytat Napisał longmanpl Zobacz post
    Ja skonfigurowalem nowa Insignie z silnikiem 2.0 260 KM z 4x4 w 8-st. automacie i dealer wyslal do fabryki, ale jeszcze niewiadomo czy zrobia, poniewaz wg info dealera nie mozna obecnie skladac zamowien na ten silnik i w ogole na silniki benzynowe.
    Silnik ma gorsze osiagi niz TSI 280 KM z VW, ale pierwszy na swiatlach byc nie musze a auto na zewnatrz i szczegolnie wewnatrz nudne nie jest na tle 159 czy nawet Stelvio i Gulii - w przeciwienstwie do Passeratti B8 czy Superbaby III.

    Kolega mial pierwsza Insignie w kombi w ON, z 2010 (przed liftem), ktora odkupil od tescia. Niepamietam jaki dokladnie mial silnik, ale dojechal z nia do 250k km i konca dwumasy. Z silnika byl zadowolony, ale byla dla niego lekko za twarda.
    Zanim popełnisz ten błąd i zamówisz Opla to skocz chociaż do salonu Alfy i przejedz się Giulią lub Stelvio. Potem przejedz się Oplem i będziesz już wiedział, że nie ma sensu brać go pod uwagę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #717
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Może cenowo wychodzi lepiej ?

  8. #718
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Poznan/Wrzesnia
    Auto
    Była AR 159 2.0 JTDm, Byla AR 147 FL 1.6 TS 105KM Distinctive
    Postów
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zanim popełnisz ten błąd i zamówisz Opla to skocz chociaż do salonu Alfy i przejedz się Giulią lub Stelvio. Potem przejedz się Oplem i będziesz już wiedział, że nie ma sensu brać go pod uwagę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Dlaczego niby błąd ? Jeżdziłes nową Insignią, sprawdziłeś zawieszenie FlexDrive w trybach jazdy Normal, Tour i Sport z motorem 260 KM ?

    Ileś tam postów wstecz wypisałem dlaczego nie biorę pod uwagę Stelvio i tym bardziej Giulii, jakie marki biorę pod uwagę i dlaczego.

    Napiszę jeszcze raz, ale w lekkim skrócie - mam dwójkę małych dzieci w wieku wózkowym, rama wózka po złożeniu ma 96x65 cm (wózek podwójny), i nawet jeśli ten wózek to kilka m-cy użytkowania to i tak nadal będę potrzebował wózek pojedynczy i wózek-parasolkę jeśli dostawka do wózka niewystarczy.
    Więc bagażnik jest podstawowym kryterium, również przestrzeń na tylnej kanapie, której w 159 na tyle mało, że mając za plecami bazę oraz wpięte nosidełko siedzę niemal pionowo i obijam kolanami kolumnę kierownicy.
    Tak więc obecnie Giulia całkowicie nie dla mnie, a Stelvio nie spełnia kryterium bagażnikowego. Dodam, że w każdym rozpatrywanym aucie robiłem fizyczne pomiary bagażnika (pojemność litrów to nie wszystko).

    Proponuję zatem wstrzymywać się z osądami czy ktoś popełnia błąd czy nie. Nasze własne potrzeby i kryteria nie muszą odpowiadać innym, czasami warto zdjąć z oczu klapki/filtr Alfisty. ;-)

  9. #719
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    Insignia wygląda jak zlepek innych aut klasy średniej, zero jakiegokolwiek polotu i finezji. Jak to Ople zresztą. Linia Kombi strasznie zajeżdża Accordem:


    A czy ogólna bryła + przód nie przypominają Wam obecnej już ładnych kilka lat na rynku Mazdy6?


  10. #720
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    A Giulia przypomina BMW

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory