Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Temat: Nowe modele Maserati zamiast nowego "169" , "Gulia" ?

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie Nowe modele Maserati zamiast nowego "169" , "Gulia" ?

    Załączam w formie ciekawostki artykuł o planach Włochów z związku z nowym modelami Maserati,
    ogarnia mnie lekki niepokój co do pozycjonowania nowych modeli Alfy Romeo, które jeszcze nie zostały nam oficjalnie zaprezentowane, a jak wszyscy wiemy mają niebawem ujrzeć światło dzienne - głównie mam na myśli nowy model Gulię, którego premiera co chwilę jest przenoszona na późniejszy termin.
    Skoro Fiat Group do którego należy między innymi Maserati ma zaprezentować mniejsze modele to co w takim razie z Gulia, "169" itp.

    http://motoryzacja.interia.pl/samoch...ch,1771317,320

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Maserati ma już ugruntowaną pozycję na rynku. Posiada swoją, stałą grupę klientów, zupełnie inną niż potencjalni klienci Alfy. Ta musi tę pozycję dopiero zdobyć. Poza tym Maserati, mimo że Fiat jest właścicielem, posiada dość dużą niezależność.


  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie

    Raczej chodzi mi o strategię czy przypadkiem nie podjeli decyzji o innym pozycjonowaniu marek.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Uachol
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Końskie, świętokrzyskie
    Auto
    była 1988 Alfa 33 1.7 8v QV, potem 1997 Alfa 156 2.5 V6 24V, jest 2003 Alfa 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    48

    Domyślnie

    Przede wszystkim jestem załamany zeszmaceniem kolejnej marki. Dla mnie, pojęcia "SUV" i "Maserati" zawsze się wykluczały, a tu takie coś... Fiat wziął przykład z BMW i jego podobnego do psa X6 które może pochwalić się jedynie osiągami... ale po co 555 koni w takiej bezkształtnej krowie? Większe nie zawsze znaczy lepsze, no ale widzę, że Fiat celuje tym modelem w tłuste bezguścia ze wsi, może ten zabieg faktycznie przyniesie im JESZCZE więcej kasy bo i takiej "elity" coraz więcej...
    Kolejna marka mieszana z błotem, zaczęło się od naklejania znaczka Lancii na wołowatym 300C i nazwania go Themą... Nic nie mam do Chryslera, bo sam miałem poprzednie auto tej marki, ale wydawało mi się kiedyś, że jest coś takiego, jak tradycja.
    Niedługo Lamborghini albo Ferrari zbuduje jakiegoś tandetnego drogiego suva, żeby nowobogacki wieśniak mógł parkować go na miejscach dla inwalidów w Warszawie czy innej większej wsi :]
    Przepraszam za gadanie nie na temat, ale jak kliknąłem ten link to aż samo mi się nasunęło.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2.5 V6 2000r., jest Giulietta QV, jest Stelvio 280 KM
    Postów
    360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uachol Zobacz post
    Niedługo Lamborghini albo Ferrari zbuduje jakiegoś tandetnego drogiego suva, żeby nowobogacki wieśniak mógł parkować go na miejscach dla inwalidów w Warszawie czy innej większej wsi
    No ale przeciez i Lambo i Ferrari pracuja nad Suvami.Lambo jesli nawet dobrze kojarze to w przeciagu 2 lat ma wypuscic na runek.Moje zdanie jest takie ze niestety ale te ekskluzywne marki musza isc za potrzebami rynku bo inaczej grozi im smierc.Bierze sie to stad ze pseudo ekolodzy narzucaja coraz wieksze normy czystosci,emisji spali a niestety dla tych marek to duzy problem.Kiedys sie o to nie martwili i produkowali co chcieli bo wiedzieli ze fani i tak kupia.Nie byly potrzebne coraz to nowsze technologie tylko wystarczylo poprawic sprawdzone rozwiazania itd.Dzisiaj przez glupia manie ekologi w motoryzacji koszt wyprodukowania aut pokroju Ferrari,Lambo itd jest coraz drozszy.Przyklad Veyrona gdzie do kazdego wyprodukowanego egezmplarza VW jesli dobrze pamietam dokladal 1 czy nawet 2 miliony euro.Zeby miec pieniadze na dalszy rozwoj i utrzymanie musza wejsc w nowy rynek nabywcow (przyklad Ferrari FF).Zgadza sie ze to w jakis sposob zabija piekno motoryzacji ale kto o tym bedzie pamietal za 50 lat.Tylko nieliczni.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uachol Zobacz post
    Przede wszystkim jestem załamany zeszmaceniem kolejnej marki. Dla mnie, pojęcia "SUV" i "Maserati" zawsze się wykluczały, a tu takie coś...
    A Porsche ? Czy komukolwiek kojarzyło się z SUVem ? Praktyka pokazała , ze Cayenne to najlepiej sprzedający się model z oferty Porsche. Podaż jest odzwierciedleniem popytu.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Pierwsze skojarzenie po przeczytaniu tematu :



  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Upssssssssss....

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jbkobziak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rząśnik
    Auto
    AR 156 2.4 JTD CF2 136KM Cosmo Blue
    Postów
    276

    Domyślnie

    Tak się zastanawiałem czy zawadzi ten busik? No i zawadził Najlepsze miny Ale swoją drogą kto w Warszaie wsiadając do samochodu na ulicy drzwi na ościerz otwiera?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie

    W robocie nie mam youtuba zablokowali
    ale chyba mówicie o tym samym co umieściłem w HydeParku - Rozkojarzony.
    No cóż Pan Adam się nie popisał

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory