Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa 147 z jakim silnikiem szukac?

  1. #1
    mariocccp
    Gość

    Domyślnie Alfa 147 z jakim silnikiem szukac?

    Witam, zawsze podobały mi sie alfy.
    Model 147 wygląda bosko
    Mysle ze bedzie w zasiegu mojej kasy niedługo.

    Mam do was kilka pytan o tym samochodzie.

    Z jakim silnikiem szukac, nie ukrywam ze chcialbym jak najmocniejszy ale trwały, chcialbym go tez zagazowac bo duzo jezdze?
    Ile palą te alfy?
    Jak to jest z zawieszeniem, bo panuje taki stereotyp ze raczej cienko. A ja w okolicy same dziury mam :?
    Co i kiedy nalezy wymieniac typu rozrzad, zawiecha takie grubsze rzeczy?

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Skawina/obok wsi Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145, 1.4T.S 1997r.
    Postów
    1,276

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariocccp
    Z jakim silnikiem szukac, nie ukrywam ze chcialbym jak najmocniejszy
    masz cale 2 do wybory. 1.6 lub 2.0. Ten drugi mocniejszy jest

    [quote="mariocccp"]ak to jest z zawieszeniem, bo panuje taki stereotyp ze raczej cienko. A ja w okolicy same dziury mam :?[quote=mariocccp]dziales. Panuje STEREOTYP stworzony przez szarakow ktorzy woza sie golfami i beemkami a w Alfie nigdy nawet nie siedzieli

    Cytat Napisał mariocccp
    Co i kiedy nalezy wymieniac typu rozrzad, zawiecha takie grubsze rzeczy?
    Rozrzad kompletny + pompa wody + wariator zaraz po kupnie auta, zawiecha jak bedzie skrzypiala i bedizesz czul ze jest do wymiany. Nie da sie okreslic czasowo kiedy to nastapi..

  3. #3
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    polecam jednostke turbodoładowaną 1.9 jtd 16 v spalanie 7 litrow ON/100km ma swietne osiagi ten motor,a zawiecha...prosze cie nie pisz takich bzdur ja mam oryginał a przebieg 40 tys km na felgach 17 cala i jest wszystko git.pozdro

  4. #4
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrado
    masz cale 2 do wybory. 1.6 lub 2.0
    Nieprawda, chciałbym zauważyć że jest jeszcze wisienka na torcie z pysznym kremem:
    Alfa Romeo 147 GTA 3.2-V6 24V 250KM

    W czymś takim instalacja gazowa to prawdziwa oszczędność.
    Ale chyba nie o tym mariocccp myślałeś
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  5. #5
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    nie narzucam zdania - jedynie dziele sie informacjami - 1,9 JTD 115 kucy - planuje ja zachipowac co teoretycznie da 140 praktycznie moze 20.
    Spalanie bajka - jesli jezdzisz jak bialy czlowiek DD to spalanie na trasie potrafi bella wykrecic rzedu 4,8 - 4,9 - oczywiscie bez korkow itp. Jazda w cyklu mieszanym z przewaga miasta, klima, korki.... to u mnie wychodzi 5,9 - 6,7 l/100. Zawiecha jak w kazdym aucie nawet w czolgu na tym pobojowisku - nazywajmy rzeczy po imieniu, nausznie ci da znac ze juz czas na warsztat. Na szczescie ceny sa bardziej przyzwoite niz myslalam.
    Jesli chodzi o wymiane oleju, paska rozrzadu, pompy wodnej i wszystkich filtrow to w boshu 1180 jakies wyjdzie - do ASO nie jezdze u mnie, bo to partacze nieziemscy.
    Przy dieslu ominie cie wariator. Jesli myslisz o zagazowaniu - dolicz ok 7 tysi - albo dobrze zrobiony lpg albo zaden - tu oszczednosci poczujesz bolesnie w postacie roznych zonkow mniej lub bardziej powaznych.
    Spalanie przy lpg podniesie Ci zuzycie paliwa o jakies 20 procent. Kalkulacja oraz wszystkie za i przeciw naleza do Ciebie.
    Pozdrowienia - wlasciwego i trafionego wyboru.

  6. #6
    mariocccp
    Gość

    Domyślnie

    Hmm ten diesel wydaje sie byc ciekawą alternatywą.

    Powiedzcie mi jeszcze ile kosztuje taki chip do niego i ile wazy taka alfa.
    Czy te 115 kucy jako tako sobie radzi.

    A jaki jest koszt utrzymania diesla (świece, rozrząd, zawiecha)?

  7. #7
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariocccp
    Hmm ten diesel wydaje sie byc ciekawą alternatywą.
    Bo jest, szczególnie że jest wiele osób, które się na gazie "przejechały", pomimo niskiej ceny gazu instalacja okazała się nieopłacalna z powodu uszkodzeń el. silnika przez tanie instalacje gazowe, temat rzeka. A dobra instalacja kosztuje minimum 4-6tyś. Nie wiem czy się opłaci. Zależy ile chcesz tym autem przejechać.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  8. #8
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Teraz instalacje są tańsze niż przed kilku laty. Wtrysk kosztuje 2500zł. Jeśli ktoś się "przejechał" to na wadliwej lub nie odpowiedniej instalacji.
    100.000km na silniku TS nie robi napewno żadnego wrażenia jeśli ma sekwęncję, a zaoszczędzona kwota jest spora, bo biorąc dzisiejszą cenę paliwa, jest to jakieś 20.000zł w przybliżeniu, więc zwróciłby sie zakup samochodu
    Ale to teoria bo w praktyce nie wiadomo jaki będą ceny paliw.

  9. #9
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkap
    Teraz instalacje są tańsze niż przed kilku laty. Wtrysk kosztuje 2500zł.
    No nie wiem, w Opolu u takiego byle jakiego gazownika to 3500zł chcą, a tam bym nie założył. Ale Opole jest ponoć najdroższym miastem w Polsce
    Chyba bardzo zależy od regionu i chciwości ludzi.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  10. #10
    Pitus25
    Gość

    Domyślnie

    ja mam silniczek 1,9 JTD i 192tys nakulane wiadomo jakies podzespoły trzeba było wymienić ale to drobnostki mi teraz pali średnio na dystansie 5tys to spalanie mam 6,5 wiec nie jest tak żle.

    Polecam JTD lub JTDm taki jak ma Korczu w tym drugim masz 6 biegów i 140 kucyków a w moim 5 i 115KM

Podobne wątki

  1. [159] Z jakim silnikiem wybrać 159 ??
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 11-02-2017, 17:21
  2. alfa 156 ale z jakim silnikiem?
    Utworzone przez Kazikk w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 17:40
  3. alfa code gdzie szukac?
    Utworzone przez pietroo w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-10-2012, 20:35
  4. 164-ka z jakim silnikiem wybrać??
    Utworzone przez Garos w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2006, 14:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory