Strona 26 z 67 PierwszyPierwszy ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 668

Temat: Ile wyciągnie Twoja Alfa?

  1. #251
    Siner
    Gość

    Domyślnie

    Tak czytam ten temat i nie potrafilem nic nie napisac :roll:
    Wg mnie to porownywanie kjs do "normalnej" jazdy jest bez sensu. To nie jest to samo, na kjs`ie jedziesz sam czyli nie ma na drodze innego auta niz twoje. Wie sie ze mozna popuscic wodze wyobrazni.
    To ile lat ktos ma wcale nie jest wymierne z jego umiejetnosciami. Na to skladaja sie lata za kolkiem, liczba przejechanych km, czy ktos jezdzi w miescie, na trasie czy mieszanie, jak i zdrowie itd. Nie mowie juz innych czynnikach zewnetrzych czyli warunkow atmosferycznych, temp nawierzchni, stanu samochodu, zmeczenia.
    Moja alfa z cb jezdze nie wiecej niz 190km/h zas bez cb mialem raz 217km/h (autostrada gliwice - kat mala gorka) a drugi raz 214km/h wszystko to przy oponach 185/60 14 zas przy 195/50 15 200km/h moze i troszke wiecej pare razy bylo. Przyznam sie ze czasem przeginam ale przez ok 500tys km nie oduczylem sie tego :roll:

  2. #252
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    ok dodam jeszcze jedno - kiedy jadę wolno zgodnie z przepisami czuję się rozluźniony wolno myślę itd kiedy jadę szybko jestem na maksa skupiony oczy mam dookoła głowy i trzymam rękę na pulsie, poza tym jest jeszcze jedno - jeżeli jadę rano do pracy wypoczęty, "świeży" jadę dużo bezpieczniej niż jak np wracam po 14 godzinach poniżej przepisowej prędkości z oczami na zapałki, gdzie tu jest bezpieczeństwo - generalnie to jest bardzo ciężki temat i należałoby go rozpatrzyć w bardzo wielu aspektach a nie tylko szufladkując ludzi wg wskazań prędkościomierza są tysiące innych czynników decydujących o tym czy jedziemy bezpiecznie czy nie, prosty przykład mój ojciec ma hundaia (czy tak jakoś to się pisze) pony ja nim boję się jechać 100 km/h bo każdy ruch kierownicą przy tak "zawrotnej"szybkości może okazać się klęską a moją 155 wprowadzam sobie na lotnisku w poślizg ręcznym i od 100 na godzinę zaczynam czuć że ruszyłem z miejsca to też jest aspekt do rozpatrzenia... te ... oznaczają że bezpieczeństwo to temat rzeka i prędkość to jeden z podpunktów.....

  3. #253
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Siner
    To nie jest to samo, na kjs`ie jedziesz sam czyli nie ma na drodze innego auta niz twoje.
    to jest jasne ale mozna sie nauczyc panowac nad samochodem, co w ekstremalnych przypadkach moze sie przydac-czytaj przy szybkiej i ryzykownej jeździe.
    Najwazniejsze to aby kazdy tutaj nie myslał ze jest mistrzem kierownicy, bo takich nie ma, kazdy popełnia błedy i wtedy przydaje sie doswiadczenie i umiejetności.
    A tak z innej beczki to nadchodzi zima i jest to doskonała okazja do poćwiczenia sobie jazdy na jakis parkingach(pustych oczywiscie), pasach startowych, jesli macie mozliwosc warto cwiczyc bo daje to ogromną frajde ale i poprawia umiejetnosci.

  4. #254
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar OO__V__OO
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Krapkowice/Opole
    Auto
    307 CC
    Postów
    296

    Domyślnie

    a ja tez raz mialem ochote sobie pocisnac wieczorkiem na obwodnicy opolskiej pomiedzy stacja orlen a rondem, rozpedzilem sie do 185 km/h i fajnie mi bylo droga pusta serduszko AR mruczalo i dobrze sie z tym czuje

  5. #255
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar AlfaFAN
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Pińczów
    Auto
    Fiat Tempra 1.6&2.0... mam nadzieję, że wkrótce Alfa Romeo...
    Postów
    295

    Domyślnie

    czy ktos tutaj mowi o jezdzie na KJS-ach i zdobywaniu umiejetnosci na tych imprezach no fakt...bo na takich kreciolkach osiaga sie predkosci powyzej 100km/h
    na takich kjsach to mozna sie dobrze zabawic tylko a przy tym predkosci zazwyczaj nie przekraczaja 100km/h.Zawracanie na rekawie itp sprawy czyli tylko szalenstwa a nie nauka szybkiej jazdy po "normalnej"drodze :wink:

    ...ktos pytal o moj wiek...a moge wiedziec po kiego uja?? :roll:
    Ok mam 66lat i co-jestem najlepszy za kierownica bo mam 66 lat :twisted: :mrgreen:
    "Nie boje się kogoś kto trenował 10000 kopnięć, boje się tego kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie..." - Bruce Lee

  6. #256
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    no wlasnie kolego alFA/N prosze o uzupelnienie profilu

  7. #257
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alFA/N
    bo na takich kreciolkach osiaga sie predkosci powyzej 100km/h
    zwykle nie, ale były takie tez, ale co to ma do tego jesli nie potrafisz panowac nad samochodem?
    Cytat Napisał alFA/N
    a nie nauka szybkiej jazdy po "normalnej"drodze
    nie powinno być czegoś takiego jak nauka szybkiej jazdy po normalnej drodze, własne o to chodzi zeby sie uczyć szybko jezdzić tam gdzie są ku temu mozliwosci a nie w normalnym ruchu drogowym.
    Cytat Napisał alFA/N
    ...ktos pytal o moj wiek...a moge wiedziec po kiego uja??
    po to jest ta opcja zeby ją wypełnić, z Twoich wypowiedzi wnioskuje ze masz raczej koło 18-19lat i niewielkie doświadczenie.

    Cytat Napisał alFA/N
    Ja tylko probuje zrozumiec ludzi ktorzy maja te np. 200KM a nigdy nie przekroczyli 160...jakos mi sie wierzyc niechce w to
    Są ludzie którzy mają i 500km i nie jezdzili w Polsce 280km/h, ciezko to zrozumiec? Jest cos takiego jak rozsądek i granice, każdy te granice ma w innym punkcie ale nie kazdy jest rozsądny.
    Cytat Napisał alFA/N
    Poprostu jesli ktos chce spokojnie dojechac z punktu a do b to wystarczy mu chyba 1,8 a nie od razu 3,0 skoro i tak tego nie wykorzysta nigdzie
    Silnik nie jest tylko po to aby notorycznie osiągac maksymalne predkosci

  8. #258
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar AlfaFAN
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Pińczów
    Auto
    Fiat Tempra 1.6&2.0... mam nadzieję, że wkrótce Alfa Romeo...
    Postów
    295

    Domyślnie

    ok dobra macie racje ja jestem glupi a Wy najmadrzejsi i wiecie jak nalezy jezdzic a ja nieumiem :mrgreen:
    Pasi??

    Ja w zadnym moim poscie nie kaze nikomu jezdzic szybko w miescie czy na slabej jakosciowo drodze :wink: .
    Zreszta ten temat zeszedl na zla droge bo tutaj sie pisze ile sie jechalo a nie uswiadamia innych ze to jest zle :roll: :wink:

    Koniec tematu z mojej strony bo i tak Wy jestescie najmadrzejsi i wszyscy jak jeden nigdy nie lamiecie przepisow ani nie przekraczacie predkosci.V-maxa tez nigdy nie sprawdzaliscie no bo niby niema gdzie w polsce :roll:


    P.S-nie jest moim obowiazkiem podawac ile mam lat :roll: :wink: po co ma ktos wiedziec ze jestem na emeryturze
    I jak Panowie??Teraz to jestem master za kierownica bo mam duzo lat i przejechalem duzo kilometrow
    "Nie boje się kogoś kto trenował 10000 kopnięć, boje się tego kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie..." - Bruce Lee

  9. #259
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156
    ty gdzie zdobywałeś doświadczenie skoro uważasz sie za dobrego kierowcę? Masz już prawo jazdy wogóle?
    Drogi kolego nie napisałem że uważam się za dobrego kierowce nie mnie to oceniać , ani z pewnością Tobie a próbujesz to robić co jest wręcz żenujące , i nie będę o tym dłużej dyskutować bo żal klikać w klawisze, lecz reasumując musisz się z Tym pogodzić że nie będziesz naszym mentorem odnośnie jazdy ze względu na udział w wyścigach lub ze względu na wypadek czego szczerze współczuje. Doświadczenie Swoje zdobywam odkąd tylko pamiętam przebyte trasy z moim tatą pierw na Tirach później na busami i osobówkami i będę je zdobywał do momentu aż zamknę swoje oczy na dobre , prawo jazdy posiadam już niespełna rok zdane za pierwszym razem bez żadnego błędu i niepotrzebnych stresów. Pozdrawiam gorąco Damian.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  10. #260
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfasound_mania
    Doświadczenie Swoje zdobywam odkąd tylko pamiętam przebyte trasy z moim tatą pierw na Tirach później na busami i osobówkami i będę je zdobywał do momentu aż zamknę swoje oczy na dobre , prawo jazdy posiadam już niespełna rok zdane za pierwszym razem bez żadnego błędu i niepotrzebnych stresów. Pozdrawiam gorąco Damian.
    Gratuluje i szerokiej drogi.
    Ja juz sie spełniłem w tym temacie
    Pozdrawiam
    Paweł

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 22:39
  2. [145] ile Twoja pal??
    Utworzone przez kamilsitek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 00:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory