Strona 8 z 67 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 668

Temat: Ile wyciągnie Twoja Alfa?

  1. #71
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    A ja normalnie nie wiem ile jechałem bo mi licznik nie działa. Ale coś miówi, że dużo bo jak mi się kończyła piątka to zaczęła mi odłazić farba z auta, lusterka mi się złożyły, zrobiło się ciemno... I nagle zbilżające się światełko w tunelu, patrzę po lewej mijam USS Enterprise (burak chicał się ze mną siłować) potem już musiałem wyjść z nadświetlnej, bo skończyła się autostrdada. Ale Warp 9 było jak nic...
    1984 GTV6 3.2 24V

  2. #72
    luki166
    Gość

    Domyślnie

    Elo Ludu ALFA.....

    Ja mam podobne osiągnięcia co mój przed, przed mówca......... Ta sama fura autostrada K+ce Wrocaw 235km/h. Ale w miare bezpiecynzch warunkach. W lipcu jad do niemiec to sobie poczadze. :twisted:

  3. #73
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    Wy sprawdzacie prędkości maksymalne, a ja granice przyczepności samochodu w zakręcie. Super sprawa, ale w deszczową pogode niezbepiecznie, sam się o tym dziś przekonałem. Ulewa była straszna, wpierw pojechałem asekuracyjnie żeby sprawdzic warunki, myślę sobie nie jest źle. Nawróciłem i zbliżam się do ronda. Wpadłem na dwójce (gaz w podłodze) lekkie hamowanie żeby w ogóle zmieścic się zakręt i gaz spowrotem, tymczasem lewa noga asekuracyjnie powędrowała na hamulec. Zaczęło mi wynosic przód, docisnąłem lekko hamulec lewą nogą żeby dociążyc przód, nagle wyrzuca tył (byłem na to przygotowany) ale niestety tył zabrał ze sobą przód i cały samochód leciał bokiem. Zero rekacji na gaz, czy kontre, samochód sunął sobie po drodze. Uczycie fajne, ale przeraża widok zbliżającego się krawężnika, co gorsza nie da się panowac nad samochodem. Jakbym jechał ciut szybciej to pewnie moja przygoda zakończyła by się na krawęzniku. Kawałek za mną jechała jakaś Honda Acord, kierownik miał pewnie super widok (ja byłem troszkę przestraszony ). Cały łuk przeleciałem ronda przeleciałem bokiem :shock: :?

    Na mokrym naprawdę szybko można zerwac przyczepnosc (nawet zmiana z 1 na 2 powoduje chwilowe boksowanie kół), natomiast na suchym asfalcie jazda jest super. Miałem dziś jechac na tor ale w ostatniej chwili dowiedziałem się, że jest nieczynny. Także pojechalem na praktycznie nie uczęszczane rondo i tam sobie troszkę pojeździłem.

    Naprawdę w zakrętach jazda jest zupełnie inna niż na prostej drodze, wrażenia super, ale muszę przyznac, że na deszczu trzeba uważac.
    Pozdrawiam i namawiam do takiej jazdy, można poznac granice przyczepności. Nie chodzi bynajmniej o to aby przejechac zakręt z jak największą prędkością i non stop kontrowac ale o to aby przejazd był jak najkrótszy i jak najczystszy. To jest sztuka, której należy się uczyc. Zakręty trzeba dobierac sobie dosyc ostre, bo co z tego, że przejedziemy łuk z prędkością 140km/h?
    wszystko wydaje się łatwe, ale przy takiej prędkości w razie jak coś się nie uda ryzykujemy własne zdrowie.
    Polecam oglądnąc sobie filmy z serii Best Motoring, poczytac jakieś artykuły na temat prowadzenia samochodu i trenowac

    Pozdrawiam :wink:
    uff ale się spisałem

  4. #74
    matka
    Gość

    Domyślnie

    jak już gadacie o prędkościach to powiem Wam że u mnie po przeróbkach piąty bieg z fabrycznego nadbiegu stał się biegiem tzn że kręci do końca i przerywa dotykając 260, horman oferuje dłuższą piątkę za dużą kasę i nie zdecyduje się bo po co, jechałem tak dwa może trzy razy tym autem, bardziej bawi mnie że przyspiesza od zera do 200 w 19 sekund macie racje, po co nam max, ważne że dobrze jedzie i ma coś w sobie. :mrgreen:

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Brera 3.2 JTS Q4, Stelvio 2.0 Q4
    Postów
    60

    Domyślnie V MAX

    Witam,
    pociągnąłem moją Bellę do 246 km/h i to już max z małej górki (Obwodnica trójmiejska). Lusterek nie składałem.
    Za mną leciał (bo juz nie jechał) Marcin z Pomorskiego Klubu AR autkiem 156 2.4 JTD.
    Chylę czoła temu dieslowi bo, dopiero przy ok 220 widziałem że się oddala.
    Teraz już koniec z katowaniem ukochanej.

    pozdr
    Daevit Alfa Pomorze
    forum.alfapomorze.pl

  6. #76
    Canizzaro
    Gość

    Domyślnie

    hmmm tak czytam i czytam i się zastanawiam jak szybko można wejśc w 90 stopniowy zakręt oczywiście Alfą Romeo

    PS: mój znajomy powiedział że samochód powinien pójść tyle ile ma na liczniku hahah :twisted: gość koło 30roku życia szczęśliwy posiadacz emeryckiego A6 i co najlepsze od kilku lat prowadzi mechanike samochodową i uważa się za znawce w dziedzinie samochodów

    no cuż głupków nei sieją tylko się rodzą

  7. #77
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    mój znajomy powiedział że samochód powinien pójść tyle ile ma na liczniku hahah
    na ktorych kolach? albo na ktorej plaszczyznie samochodu ma wejsc w ten zakret?

  8. #78
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    w 90 stopniowy zakret udallo mi sie wejs cos kolo 110km/h ale droga po ktorej jechalem miala dwa pasy w jedna strone jakl sciolem go po prawej krawedzi to podczas wychodzenia juz z tego zakretu lecialem z wielkim piskiem na lewa strone myslalem juz ze sie nie uda ale dało rade AR 156 the best !

  9. #79
    Canizzaro
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti
    mój znajomy powiedział że samochód powinien pójść tyle ile ma na liczniku hahah
    na ktorych kolach? albo na ktorej plaszczyznie samochodu ma wejsc w ten zakret?
    proponuje 205/55/15 lub 205/50/16 chyba jednme z najpopularniejszych rozmiarów a płaszyczyzna najlepiej 0 stopni moze być odchylenie max 2 stopnie :wink:

  10. #80
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Nie uwazacie ze duze znaczenie ma tu promien zakretu i szerokosc drogi... nie wspominajac o nachyleniu (0 stopni to tylko na skrzyzowaniach jest w miescie).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 22:39
  2. [145] ile Twoja pal??
    Utworzone przez kamilsitek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 00:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory