Strona 25 z 67 PierwszyPierwszy ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 668

Temat: Ile wyciągnie Twoja Alfa?

  1. #241
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    dokladnie tak a pozatym nikt nie pisze ze pruł przez centrum w godzinach szczytu 200 i robil slalom miedzy przechodniami
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  2. #242
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar AlfaFAN
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Pińczów
    Auto
    Fiat Tempra 1.6&2.0... mam nadzieję, że wkrótce Alfa Romeo...
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał DDEvil
    AR_33, nie mam nic do tego ze ktos jezdi szybko jzezli robi to rozwaznie i nie 180 po miescie rowniez nie jestem zwolennikiem jezdz po autostradach 50 km/h bo i zdzalo mi sie jechac 170 km/h ale twierdzenie ze kupuje sie auto z duzym silnikiem zeby jezdzic z niewiadomo jakimi predkosciami to chyba troszke dziecinne to tak jak bys stwierdzil ze kupisz lambo i nie bedziesz jezdzil wolniej niz 250 km/h.
    Poprostu wkurzyly mnie niektore stwierdzenia (alFA/N stwierdzil ze nic nas to obchodzi ze on sie zabije - fakt guzik mnie to obchodzi ale niestety tak jak pisalem w takich sytuacjach niestety czesto gina inni a nie sprawca - a samo jezdzenie po miescie z duzymi predkosciami nie popieram bo jak pisalem marna przyjemnsc patrzec jak Twoja ukochana lezy w zime na asfalcie na srodku drogi bo jakis koles przez miasto sie spieszyl ) a nie sam fakt ze ktos testowal swoja bele na v - max.
    powiedz mi kolego w ktorym miejscu napisalem ze jesli ma sie V6 i 200KM to trzeba jezdzic 200 po miescie :roll:
    Napisalem tylko ze jesli ktos kupuje V6 to chyba nie po to zeby nigdy nie przekroczyc 160 bo do tego to wystarczylby mu matiz + dobra gora :roll:
    Poprostu jesli ktos chce spokojnie dojechac z punktu a do b to wystarczy mu chyba 1,8 a nie od razu 3,0 skoro i tak tego nie wykorzysta nigdzie... :wink:
    Nie chce sie klucic bo wkoncu ktos mnie zbanuje i tyle z tego pozytku bede mial.Ja tylko probuje zrozumiec ludzi ktorzy maja te np. 200KM a nigdy nie przekroczyli 160...jakos mi sie wierzyc niechce w to
    "Nie boje się kogoś kto trenował 10000 kopnięć, boje się tego kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie..." - Bruce Lee

  3. #243
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Proponuje zamkniecie tego tematu. Mam dosc czytania wypowiedzi mistrzow kierownicy i polajania za to, ze pare razy jechalem dosc szybko i lubie docisnac.
    Dla informacji tych, ktorzy twierdza, ze jestem fatalnym i nieobliczalnym kierowca:
    saldo moich punktow wynosi ZERO od ponad 2 lat, a ostatni 100-zlotowy mandat zaliczylem ponad 3,5 roku temu za zle parkowanie (zbyt blisko przystanku, gdy dzieciak mi sie rodzil). W sumie w zyciu zaplacilem 3 mandaty. Oczywiscie powyzsze, wraz z tym, ze nie katowalem auta po torze w Tychach, dowidzi, ze jestem beznadziejnym kierowca, o niskich umiejetnosciach, a do tego nieobliczalnym i nieodpowiedzialnym.
    EOT.

  4. #244
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Ten temat poniekąd jest troche ryzykowny poniewaz moze młodych kierowców prowokować do pobijania rekordów a umiejętnosci nie mają wogóle i tego mozna sie obawiac, pomimo iz czesto im sie wydaje ze są mistrzami kierownicy a rocznie robią po 10-15tys km głównie po miescie i to od niedawna. Mam prawko od blisko 10lat i rocznie robie około 50tys km, wydaje mi sie ze troche mam doświadczenia i to uprawnia mnie do odrobiny szaleństwa jaką jest próba predkosci od czasu do czasu. Mysle ze młodsi(wiekiem, doświadczeniem) koledzy powinni sobie mocno wziasc na wstrzymanie z szaleństwami samochodem. A reszta jak sie najezdziła troche po drogach to jest bardziej odpowiedzialna i doświadczona(AR33, Marekm, Adasco, Marcins737) i wie kiedy mozna zaryzykować tak aby sie nie zabić i innych.
    I to jest po raz kolejny powód aby robić zloty na torach tam mozna sie czegoś nauczyć i zobaczyć co kazdy potrafi.
    alfa/N ile masz lat?

  5. #245
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    moja AR 33 wyciągała ok 220 a 155 2.5 v6 jechałem 225 i wydawało mi się że szybciej nie pójdzie obie na seryjnych felgach i seryjnym rozmiarze gum ...

  6. #246
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Paweł156 czy jesteś medium ja Ci powiem ile mam lat a ty mi jak jeżdżę ? Proszę Cię skoro jesteś dorosły i odpowiedzialny do tego doświadczony nie próbuj szufladkować umiejętności razem z wiekiem , znam młodych ludzi w moim wieku lub nie wiele starszych dla których jazda do pasja i już dziś mają umiejętności przekraczające o wiele starszych kolegów.
    Natomiast moje zdanie na temat szybkiej jazdy jest takie że jazdą nie możemy narażać siebie i innych na drodze i to musimy postawić ponad pragnienie prędkości ,aczkolwiek trzymanie się 50 w mieście i 90 po za nim jest nie realne i dobrze o tym wszyscy wiecie można podróżować poza miastem całkiem bezpiecznie i 100 a i nawet 120 i zapewne wielu z Was tak jeździ a i jak widać po Tym temacie jest duża grupa ludzi , którzy chcieli spróbować czegoś ekstremalnego i jechali czasem nawet 200 i chyba zrobili to odpowiedzialnie i z doświadczeniem bo przecież żyją i piszą o tym równocześnie nie zabijając przy tym nikogo, nerwy zastawcie zakładkę przed tym tematem a skoro nie potraficie nie odwiedzajcie go .

    Nasza Alfa 210 na godzinę wg. licznika miała chęć na więcej ale mi narazie starczyło niedzielna pora naprawdę pusta droga i ja sam na pokładzie .
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  7. #247
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfasound_mania
    Paweł156 czy jesteś medium ja Ci powiem ile mam lat a ty mi jak jeżdżę ?
    no jak nie jak tak?

    I to nie tylko Pawel... sa u nas na forum fachowcy, ktorzy na podstawie 2-minutowej obserwacji juz wiedza jakim jestes kierowca
    Prawda jest taka - mozna, ale zalezy gdzie, kiedy i z kim....

    A jesli miales 210 wg. licznika, to jechales tak pod 200. Lucznik dorzuca ok. 10 km/h, co sprawdzilem GPS-em. Jak na razie nie spotkalem na licznik zanizajacy lub pokazujacy dokladnie.

    Na zlot osobiscie wolalbym rajd na orientacje
    JAzda na zlotach po torze tez nie jest do konca wymierna - niektorzy maja do przejechania pol Pollski, wiec nikt nie pojdzie w takiej systuacji na calosc. Jak ma sie do toru 15 km, to mozna auto pogonic - ale jak ma sie 200 km - to juz tak nie teges. Niestety, nie kazdy potrafi to zrozumiec.

  8. #248
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    JAzda na zlotach po torze tez nie jest do konca wymierna - niektorzy maja do przejechania pol Pollski, wiec nikt nie pojdzie w takiej systuacji na calosc. Jak ma sie do toru 15 km, to mozna auto pogonic - ale jak ma sie 200 km - to juz tak nie teges. Niestety, nie kazdy potrafi to zrozumiec.
    adasco, no i tu się z Tobą nie zgodzę, to jak ko jechał to jest już jego indywidualna sprawa i kwestia zaufania do swojego samochodu ( no i odrobina szaleństwa :wink: ). Ja jechalem ile się dało, a do domku miałem troszkę więcej niż większość obecnych (jakieś 450 km).Ale zawsze lubiłm i lubię tą odrobinę adrenaliny, a po za tym byłem między swoimi, zawsze mogłem liczyć na pomoc

  9. #249
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfasound_mania
    Paweł156 czy jesteś medium ja Ci powiem ile mam lat a ty mi jak jeżdżę
    Medium nie jestem, ale widze co chłopaki w Twoim wieku wyprawiają za kierownicą. A ty gdzie zdobywałeś doświadczenie skoro uważasz sie za dobrego kierowcę? Masz już prawo jazdy wogóle? Mi też sie wydawało ze jestem mistrzem kierownicy, do czasu jak zaczałem jezdzić w KJS i innych imprezach i wyszło ze jestem gdzieś w połowie stawki w mojej klasie, a potem wychodziły błędy jakie popełniałem o których nie miałem pojecia.
    Nie wiem jak wasze doswiadczenia ale ostanio w moim otoczeniu było troche dramatycznych chwil: moja dziewczyna i przyszły teść ledwo uszli z życiem z ciezkiego wypadku, do tej pory ma problemy ze zdrowiem, moja kolezanka zgineła 3tyg temu w wypadku. W obu przypadkach byli pasażerami a wypadki były z czyjegoś błędu...

  10. #250
    DDEvil
    Gość

    Domyślnie

    Paweł156, Czyli tez wiesz o czym ja pisalem z wlasnego doswiadczenia.
    Cytat Napisał adasco
    A jesli miales 210 wg. licznika, to jechales tak pod 200. Lucznik dorzuca ok. 10 km/h, co sprawdzilem GPS-em.
    To powiem Ci ze Twoj GPS nie klamie ja w pracy wjezdzam samochodami na hamownie z podpietym kompem i widze ile pokazuje licznik w aucie a ile pokazuje komp tak ze prawie na kazdym aucie a na dzien jest tego miedzy 35 - 40 licznik pokazuje wiecej wlasnie okolo 10 km nigdy wiecej bo to juz by byl blad.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 22:39
  2. [145] ile Twoja pal??
    Utworzone przez kamilsitek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 00:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory