Strona 5 z 175 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #41
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarzabek Zobacz post
    Po dolaniu do paliwa najprawdopodobnie by auto nie przeszło badań na toksyczność spalin.
    to też może być przyczyna milczenia w tym temacie
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #42
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Uprzedzając znawców nie miałem na myśli badania na stacji diagnostycznej a badania wykonywane przez producenta (homologacja itp)

  3. #43
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał siapek Zobacz post
    chodzi o LM do 2T czy specjalny dodatek smarujący do diesla ?
    http://moto.allegro.pl/liqui-moly-di...437897249.html
    LM do 2T

    - - - Updated - - -

    Nadal mnie nurtuje temperatura zapłonu LM jaka podał kolega.


  4. #44
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Byłem dziś w najzwyklejszym hipermarkecie gdzie mają ogromny wybór ciekawych olei... Do rzeczy. Biore dodatek do dwusuwów firmy Lotos, Orlen i jeszcze jeden jaki tam był, lecz firma mało mi znana (praktycznie nie spotykana), z ciekawosci przeczytałem ich sklad. Jakie było moje zdziwienie jak w składzie jest OLEJ NAPĘDOWY - paliwo do silników diesla - tak dokładnie tam pisało, oraz jeszcze coś, ale zapomniałem. Niestety nie było tam uwzględnionych proporcji poszczególnych składników.
    Kolory dodatków były różne: czerwony, niebieski oraz na tym firmy "no-name" nie było widac koloru preparatu/oleju. Dodatek firmy Lotos 2T miał kolor czerwony i był półsyntetyczny.

  5. #45
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    O proszę zastanawiające. Aż sam sprawdzę.


  6. #46
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Napisał omron8
    Zatankuj sobie vervę (czy cuś podobnego) to będziesz miał z uszlachetniaczami.



    A co tam jest konkretnie dodawane ? Lejesz do swojego samochodu Vervę ON ?
    Bardzo bym prosił o jakieś techniczne informacje na ten temat ?

    Do 1.9 idzie normalny a do 2.0 TDI tylko verva, ultimate i tego typu rzeczy (no chyba że niechcący zwykłego się zaleje ale to racze sporadycznie). Te paliwa mają podobno jakieś uszlachetniacze i inne środki piorące i podobno nagar się nie osadza i wtryski tak szybko nie padają. To tyle w teorii. A w praktyce może troszeczkę silnik ciszej chodzi. Nie miałem okazji rozbierać silników do porównania więc nie wiem jak w realu wychodzi.
    Do rozjebundy lałem praktycznie tylko biosiuwaks i muszę przyznać że różnicy w mocy raczej nie było. Problemów z paleniem też nie. Tylko spalin śmierdziały strasznie

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    po przeczytaniu sporej literatury na temat dolewki oleju 2T do ropaniaka zdecydowałem się spróbować. Kupiłem Orlen Platinium Moto 2T za 23zł. Dolałem w proporcji 1:250.
    Efekt: silnik pracuje ciszej, szczególnie na wyższych obrotach >3000 obr/min. Ładnie się wkręca. Pracuje jakby bardziej gładko, tak aksamitnie. I słychać, że te wysokie obroty go nie bolą. Nie ma katorgi. Przyjemniej mi się jeździło na wysokich obrotach, gdzie zawsze powyżej 3000 słychać było że już ma dość. W samochodzie było dużo ciszej nawet przy prędkości 200km/h.
    Nie wiem czy to placebo czy sobie wkręciłem ale chyba to działa

  8. #48
    Użytkownik Romeo Avatar kiler_911
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Rzeszów/Ostrowiec Św.
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    668

    Domyślnie

    Kolega z forum Marcin (_cinek) mówił nam kiedyś chyba, żeby właśnie Mixolu nie lać do ropy ew. innych olejów do 2T które mają wyższą temp zapłonu od ON bo się może nie dopalać w pełni i osadzać w postaci jakby nagaru na wylotach wtrysków. Nie wiem czy nic nie pokręciłem. Siapek pamiętasz jak to było?
    -> Jadąc Alfą, czujesz jakby Twoją duszę lizali aniołowie <-

    --- 148,7 KM @ 4200 obr/min ---
    --- 331,2 Nm @ 2165 obr/min ---

    www.cinsoft.pl

  9. #49
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar xweb
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V 140@167KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał siapek Zobacz post
    po przeczytaniu sporej literatury na temat dolewki oleju 2T do ropaniaka zdecydowałem się spróbować. Kupiłem Orlen Platinium Moto 2T za 23zł. Dolałem w proporcji 1:250.
    Efekt: silnik pracuje ciszej, szczególnie na wyższych obrotach >3000 obr/min. Ładnie się wkręca. Pracuje jakby bardziej gładko, tak aksamitnie. I słychać, że te wysokie obroty go nie bolą. Nie ma katorgi. Przyjemniej mi się jeździło na wysokich obrotach, gdzie zawsze powyżej 3000 słychać było że już ma dość. W samochodzie było dużo ciszej nawet przy prędkości 200km/h.
    Nie wiem czy to placebo czy sobie wkręciłem ale chyba to działa
    Eksperymentuje z tym samym olejem, dodane ok. 150ml na ok. 40l. Silnik pracuje bardziej miękko i zauważyłem te same objawy co kol. siapek.
    Platinum z orlen to ujmując w skrócie miksol z uszlachetniaczami, czyli jeden worek z depresatorami do on czy benzyny (wg producenta STP wlanie dodatku do benzyny do oleju i na odwrot nie powoduje skutków ubocznych, gdyż to de facto ten sam preparat w różnych butelkach).
    Stosunek efekt / ilość / cena kapitalny (patrz koszt stp / liqui moly / czyszczenia wtryskow metoda liqui moly)!

    Czekam na ew. potwierdzony głos, iż ma to jednoznacznie negatywny efekt w skali czasu.

    Dodam też, że takiego efektu nie daje wlanie najlepszych ON z shella czy innych stacji, no może jak tankowałem za granicą w Niemczech to czułem efekt podobny, acz brak mi skali porównawczej. Tylko mi trochę głupio, że traktuję moją Belle jak trabanta...
    Ostatnio edytowane przez xweb ; 14-07-2012 o 19:55

  10. #50
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Napisał omron8
    Zatankuj sobie vervę (czy cuś podobnego) to będziesz miał z uszlachetniaczami.



    A co tam jest konkretnie dodawane ? Lejesz do swojego samochodu Vervę ON ?
    Bardzo bym prosił o jakieś techniczne informacje na ten temat ?

    Do 1.9 idzie normalny a do 2.0 TDI tylko verva, ultimate i tego typu rzeczy (no chyba że niechcący zwykłego się zaleje ale to racze sporadycznie). Te paliwa mają podobno jakieś uszlachetniacze i inne środki piorące i podobno nagar się nie osadza i wtryski tak szybko nie padają. To tyle w teorii. A w praktyce może troszeczkę silnik ciszej chodzi. Nie miałem okazji rozbierać silników do porównania więc nie wiem jak w realu wychodzi.
    Do rozjebundy lałem praktycznie tylko biosiuwaks i muszę przyznać że różnicy w mocy raczej nie było. Problemów z paleniem też nie. Tylko spalin śmierdziały strasznie
    A mogę się dowiedzieć coś konkretnego o dodatkach uszlachetniających które są w Verwie, zatankuj raz pod korek zwykłą ON na Orlenie i powiedz czy jest różnica.
    Jak ją odczujesz to placebo tak dla informacji, te paliwo w parametrach niewiele odbiega od normalnej ON

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory