Strona 7 z 176 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 1755

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Lejąc vervę też wiesz że nalałeś czegoś lepszego
    A tak serio mówiąc to nigdy mi się nie zdarzyło żeby ON zamarzł (tankujemy tylko na orlenie, BP, shellu) mimo że mieszkamy na wschodzie kraju, na wsi i auta stoją pod chmurką. Także bezpieczniej lać vervę niż kupować wyborową która dla odmiany lubi w zamrażarce zamarznąć A to przecież taka dobra wódka!
    Pani z Orlenu to ci bajki poopowiada, znam ich badania które dołączają do każdej dostawy i to wielkaaa lipa- sama filozofia pobierania próbek przez Orlen to żart.
    Też mieszkam na wschodzie i u mnie Orlen był częściowo zamknięty tej zimy przez dwa dni, bo oba ON zamarzły w ziemi
    Co do uszlachetniaczy, to są skuteczne (ja nie uznaje dodatków STP, Kanadyjczycy, Angole i Fryce mogą być), ale trzeba wiedzieć jak je podawać, bo prawie wszystkie muszą być lane do ciepłego paliwa i nie mogą być zimne dlatego wyciąganie zmrożonego dodatku z zimnego bagażnika w mrozy to idiotyzm który może zaszkodzić a nie pomóc
    Co do smaru do wtrysków, to moi kumple wzięli na próbę, ale na osobówkach nie widać różnicy, na TIRach za to silniki chodzą jakby lżej i ciszej, ale spalanie nie spada, przedawkowanie może skutkować tym że silnik dość szybko się nagrzewa i wskazówka większą temperaturę pokazuje (jeden wlał całe opakowanie na 800 litrów i takie kwiatki wyszły)

  2. #62
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Pani z Orlenu to ci bajki poopowiada
    Może i bajki opowiada ale jeszcze nie spotkałem się żeby któryś z producentów samochodów zachęcał do wlewania jakichkolwiek dodatków do paliwa! Mało tego, często wręcz zakazują wlewania do baku czegokolwiek innego niż ON!
    A co do słabej jakości paliw w Polsce to przy kupnie nowego auta można się zapytać czy nie da rady ściągnąć egzemplarza którego rynkiem docelowym są kraje na wschód od nas. Tam czasami idą samochody z silnikami przystosowanymi do nędznej jakości paliwa

  3. #63
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maru93
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo gt www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/56906-alfa_romeo_gt_1_9_jtd_150km-9.html
    Postów
    400

    Domyślnie

    tak samo możesz powiedzieć dlaczego sportowcy wspomagają się odżywkami? Bo nie wszystko idzie uzupełnić w jedzeniu a mówią, że chemia szkodzi, a mimo to biorą i poprawiają swoje wyniki także takie argumenty do mnie nie trafiają oczywiście jak dasz za dużo to zaszkodzi, ale jak podasz w takiej formie jak podaje producent to jest ok

  4. #64
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Powiem Ci tak: nie widziałem obiektywnych badań przeprowadzonych przez jakąś znaną instytucję to się nie wypowiadam! Mając do wyboru paliwa premium i jakieś motodoktory wybieram paliwa premium! Dla mnie proste
    Nie namawiam nikogo do lania droższych paliw. Baa temat bardzo fajny i jestem ciekaw waszych spostrzeżeń po jeździe na "mixolu" Ja jednak do 2.0 TDI nie będę tego lał...

  5. #65
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Ja już swoje odczucia dodałem.
    Co do samochodów ze wschodu z tego co orientuje mogą sie różnić. W firmie były pracownik opowiadał że ściągnął seata z Hiszpanii i był problem z dogrzewaniem silnika nie leżący w termo tylko czymś tam innym. Więc kto wie czy na wschód nie robią innych niż na zachodzie.

    - - - Updated - - -

    A przynajmniej rozwiązania techniczne nie są inne.

    - - - Updated - - -

    Ogólnie powiem tak ropa z głębi Ukrainy (dla nie wtajemniczonych przy granicy jest jeden wielki syf bo polaczki kupują) ropa nigdy nie zamarza a silnik chodzi ciszej.
    Dlaczego?? bo ruskie leją na unijne normy spalania i inne dyrektywy ochrony środowiska i robią to co uważają za dobre.


  6. #66
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Wiem że mercedesy na pewno miały (mają) silniki na wschód

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Brylancik
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Jasienica
    Auto
    ALFA 147 2005r. 1.9 JTD 16V 150KM
    Postów
    31

    Domyślnie

    W mojej okolicy jest gość co zajmuje się regeneracją wtryskiwaczy i pomp wtryskowych od prawie 30 lat. Rozmawiałem z nim kiedyś na temat dodawania mixolu do oleju napędowego, rozwiał moje wątpliwości, jak najbardziej jest wskazane co jakiś czas dodać mixol w odpowiedniej proporcji. Dużo moich klientów mających firmy transportowe również stosuje tą metodę. Niestety paliwo mamy fatalne, bardzo jałowe i bez dodawania przed mrozami sprawdzonego uszlachetniacza do ropy, przetrwanie zimy graniczy z cudem.Dodanie raz za czasu mixolu na pewno nie zaszkodzi naszemu silnikowi, wiadomo każdy robi jak uważa.Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Kolego Avari, dzięki za temat

  8. #68
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Powiem Ci tak: nie widziałem obiektywnych badań przeprowadzonych przez jakąś znaną instytucję to się nie wypowiadam! Mając do wyboru paliwa premium i jakieś motodoktory wybieram paliwa premium! Dla mnie proste
    To odpowiem na to krótko, jak widzę orzeczenie Orlenu to banana mam na twarzy z dwóch powodów, bo znam wyniki badań z labolatorium zwykłego ON i Vervy i jest jeszcze jeden powód ale go nie podam, powiem tylko że on jeszcze bardziej mnie bawi
    Na rynku są dodatki dwóch firm, które po zmieszaniu z paliwem dadzą więcej niż Verva i jej koleżanki
    Co do Ruskiego paliwa to fakt tam nic nie dodają i serwują dobre już 40 -60 kilometrów za granicą, przy granicy syf, poza tym zimą na wschodzie walą naftę do paliwa (osobiście też radzę, nawet litr na bak osobówki w porządne mrozy i głowa spokojna), u nas dobre jest jak są mrozy powyżej 15 stopni, wtedy jest Arktyczna 1, jak powyżej 25 jest dwójka, z tym że tego paliwa nieco więcej pali, ale nawet Webasta chodzą na -35 stopniach, gdzie na normalnym polskim zimowym z bio stają przy -10
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 18-07-2012 o 21:05

  9. #69
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brylancik Zobacz post

    Kolego Avari, dzięki za temat
    Aż się lepiej będzie pracować


  10. #70
    Użytkownik Embrion Avatar radar
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Tomaszów Mazowiecki
    Auto
    Alfa 156 SW FL -spłonęła, jest 156 2,4 JTD 136KM '99
    Postów
    22

    Domyślnie

    Na początek szacuneczek dla Avari. Świetna lektura!!!
    Przerobiłem w życiu "trochę" samochodów, kiedyś również import. Doświadczenia moje, moich kolegów i znajomych i innych mi znanych: stosuję (my) od lat produkt Orlenu "czerwony" Olej Silnikowy Semisynt. 2T (opakowanie 1l na Bliskiej 17-18zł). Dolewka co drugie tankowanie ok. 200ml na zbiorniki 50-60l. Znam auta na pompowtryskach śmigających na OO +2T już nawet od stu tysięcy km i brak niepokojących objawów. Dolewamy za sugestią kolegi pompiarza dla poprawy smarowania a nie zmniejszenia spalania.
    Odpukać... I będziemy lać dalej.....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jarzabek Zobacz post
    Dolewanie czegokolwiek do paliwa (nie zalecanego przez producenta) jest na dłuższą metę proszenie się o kłopoty.
    Ludze jeżdzą na Opale i sobie chwalą to dlaczego by nie wierzyć tym co dolewają Mixola ?
    zawartość siarki w OO jest wyższa niż w ON - hmm... lepsze smarowanie..??

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory