Strona 101 z 175 PierwszyPierwszy ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #1001
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    A to, że dymi silnik może mieć kilkanaście różnych przyczyn.
    Może ale w tych przypadkach po umyciu wtryskiwaczy silną chemią (preparatem na bazie nafty z rozpuszczalnikiem) dymienie ustąpiło.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  2. #1002
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wwwlewy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDm 2009r.
    Postów
    228

    Domyślnie

    Panowie krótkie pytanie z mojej strony. To, że olej 2T dobrze wpływa na nasze wtryskiwacze to dowiedziono mniej lub bardziej dokładnie. Pytanie czy nadaje się on do "złagodzenia" pracy pompowtryskiwaczy z grupy VW? Kumpel ma A4-kę i chciałem mu polecić właśnie dolanie 2T do paliwa, żeby sprawdził czy nie będzie lepiej, ale nie chcę mu uszkodzić auta moją "radą" z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    Łukasz

  3. #1003
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie każde 2T dobrze działa na wtryskiwacze

    Ja jestem po 250 km na dodatku Motula (Diesel Clean System): link do strony producenta

    Różnice między zachowanie samochodu z 2T i z tym dodatkiem nawet po takim dystansie są odczuwalne na pierwszy rzut ucha. Samochód jest głośniejszy odrobinę, ale silnik pracuje znacznie gładziej. Klekot dieselka jest bardziej równomierny i brzmi bardziej jak warkot starych gaźnikowych benzynowców, niż klekotanie diesla. Autko zbiera się trochę lepiej, chociaż to może być autosugestia (wiadomo - zalałem to i +10 do mocy musi być). Minusów nie zaobserwowałem. Wyjeżdżę tym cały bak i zobaczymy jak to po 1000 km będzie wyglądać, ale patrząc na subiektywne odczucia wolę Motula, niż 2T (przynajmniej to Orlenowe, bo to lałem).

  4. #1004
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Tyle że na czyścikach żaden rozsądny producent nie zaleca jazdy non stop.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #1005
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Akurat ten zaleca regularne zalewanie. Mój był długo nieczyszczony, więc zastosuję podwójną kurację (2 zbiorniki) i wymienię filtr paliwa. Wg opisu na opakowaniu można toto zalewać do każdego tankowania. Co nie znaczy, że mam zamiar, spróbuję coś innego, a tego Motula będę zalewał co parę tysięcy km.
    Ostatnio edytowane przez jersey ; 25-07-2014 o 14:32

  6. #1006
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Gdzie tak napisali bo ja wyczytałem że 2 kolejne baki paliwa...?
    Zawiera 2 rozpuszczalniki więc może i umyje.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #1007
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Na etykiecie przyklejonej do butelki. Chociaż musiałbym sprawdzić angielską wersję, bo może tłumacz dał ciała

  8. #1008
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    VW Golf4 TDI
    Postów
    14

    Domyślnie

    Witam.
    Specjalnie zalozylem konto zeby sie wypowiedziec. Po zalaniu Orlenu 2T semi same pozytywy, auto ciszej pracuje i jego kultura zrobila sie milsza dla ucha, co do spalania nie zaobserwowal jeszcze zadnej roznicy bo przejechalem dopiero ok 400km ale juz po kilkunastu km bylo inaczej pod maska. Naklonilem jeszcze tescia do stosowania w jego hyundaiu i30 1.6CRDI jak zacznie stosowac to napisze jakie wrazenia u niego.
    Mam jeszcze takie jedno male pytanko odnoscie stosowania 2T do benzyny wiem ze zostal on wynaleziony wlasnie do niej ale jak ma to sie np do uzytku w silnikach benzynowych czy podobnie jak w dieslu czy wrecz odwrotnie??
    P.s te 101 str wciaga jak nie wiem, pozdrawiam

  9. #1009
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Stilo JTDm 16V 140km
    Postów
    1

    Domyślnie

    Mając na uwadze "pokrewny" silnik opisze w 2 zdaniach odczucia.

    Po przeczytaniu ok 1000 postów sam zdecydowałem się na zastosowanie 2T Ravenol. Na początku rozczarowanie ze względu na to, że po tak długiej lekturze spodziewałem się chyba zbyt wiele od "kultury pracy" , fakt - jest ciszej , ale myślałem że będzie bardziej. Wyjeżdżam drugi bak, a między pierwszym i drugim miałem dość dużą dolewke paliwa bez 2T, dopiero wtedy odczułem, że faktycznie auto chodzi głośniej. Mam świadomość, że nie o hałas tu chodzi, a o smarowanie i czyszczenie. Raczej jestem zadowolony. Zapodaje korekty wtrysków, nie mam niestety screena przed zalaniem.


  10. #1010
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Też leję tego Ravenola.

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory