Strona 166 z 175 PierwszyPierwszy ... 66116156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,651 do 1,660 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #1651
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Ma ten sam co Ty. Jeżdżę na nim zbyt krótko aby stwierdzić czy jego stosowanie przynosi oczekiwane rezultaty. Wkrótce zrobię kilka dłuższych tras więc coś się powinno okazać.

  2. #1652
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie co w przypadku mrozów, można stosować 2t + np. Skydd?

    //Edit:
    Zeszłej zimy raz nie udało mi się opalać samochodu było chyba -33 ale w tedy nic nie dodawałem do ON

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 02-08-2017 o 15:18

  3. #1653
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 10v 150km 2003r
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie co w przypadku mrozów, można stosować 2t + np. Skydd?

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Można. Od lat leje do 2.4 tds i 2.4 JTD. Zero problemów


    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  4. #1654
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Odczucia po pierwszym baku na orlenowskim oleju 2T pozytywne. Silnik pracuje bardziej gładko. Zapach z wydechu bardziej akceptowalny. Mam wrażenie, że auto przyspiesza lepiej. Raczej przy tym oleju pozostanę nie kombinując już z Liqui Moly. Za tydzień dłuższy wyjazd, więc sprawdzę jak to wygląda na korektach, które póki co zmieniły się tylko pod obciażeniem.

  5. #1655
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Mam wrażenie, że auto przyspiesza lepiej.
    Następny

    P.S Wtryski już po regeneracji?

  6. #1656
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    No to ja napiszę dla odmiany ,że ni uja nie czuje różnicy w pracy silnika . Zobaczymy czy korekty się zmienia ale sprawdzę po jakichś 10ciu bakach bo na razie leci drugi spod korka.

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

  7. #1657
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Jak skasujesz kompem ustawienia samoadaptacyjne to powinien zareagować korektami od razu po baku

  8. #1658
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Następny

    P.S Wtryski już po regeneracji?
    Ale co w tym dziwnego, że auto lepiej przyspiesza? Skoro 166 stron tego tematu traktuje o pozytywnych aspektach stosowania oleju 2T na wtryskach z dodatnimi korektami, to chyba logicznym jest fakt, że dynamika auta może ulec poprawie. Wyrównanie korekt świadczy o lepszym wypełnianiu mieszanką poszczególnych cylindrów, co może mieć przełożenie na moment obrotowy.
    Co do regeneracji wtrysków to chyba pisałem wcześniej jak się to skończyło. Skończyło się na niczym. Auto spędziło 24H na placu w polecanym lokalnym warsztacie z szyldem Diesel Service. Przez ten czas wykonano jedynie jazdę testową. Wg serwisanta auto odpala prawidłowo, nie kopci, po lekkim rozgrzaniu silnik pracuje bardzo równo i nie ma szczególnych podstaw do grzebania przy wtryskach ponieważ niepotrzebnie wygeneruję sobie koszty. Ich zdaniem gdybym chciał auto wyprowadzić na cacy, musiałbym wymienić lub zregenerować komplet wtryskiwaczy, co przy aucie 11 letnim jest średnio opłacalnym interesem. Na odchodnym polecono olej 2T i poradę z cyklu "nie szukajmy dziury w dupie". Teraz nie wiem czy trafiłem na uczciwego fachowca czy na sezon wakacyjny... Póki co, leję olej 2T i zdecyduję po powrocie z wakacji co dalej z autem. Temat jest że tak powiem rozwojowy.

  9. #1659
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Ale co w tym dziwnego, że auto lepiej przyspiesza?
    Pisałem już o tym kilka dni temu w temacie dedykowanych dodatków do paliw specjalnie dla Ciebie cytat...

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Robiłem kiedyś modyfikacje ECU EDC15 w 1.9 JTD dla celów "naukowych" na studia po każdej drobnej modyfikacji jeździłem na hamownie w sumie zrobiłem z 5 pomiarów i przy kosmetycznych poprawkach rzędy 2-4KM i kilku NM nie było czuć wyraźnej różnicy podczas jazdy, wynik dopiero weryfikowała hamownia. Dlatego zawsze mnie zastanawia jak czytam o takich dodatkach, ze auto lepiej reaguje na gaz jak właściciele to weryfikują
    Nikt mi nie wmówi, ze jakikolwiek dodatek podniesie moc i moment na tyle iż będzie to wyczuwalne... tym bardziej 2T który minimalnie obniża liczbę cetanową ON.

  10. #1660
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Ale opisujesz przypadek gdzie prawdopodobnie nie było problemu z wtryskami, gdzie dokonywano kosmetycznych modyfikacji map pod kątem mocy i momentu. To są dwie różne sprawy. Nikt mi nie wmówi, że silnik z rozjechanymi korektami zachowuje się podczas przyspieszania identycznie jak w aucie gdzie korekty mieszczą się w tolerancji producenta.

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory