Strona 167 z 176 PierwszyPierwszy ... 67117157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,661 do 1,670 z 1755

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #1661
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To w końcu masz te wtryski sprawne czy nie bo już się zgubiłem w twoich postach? Od pól roku jak nie lepiej zabierasz się za ich regeneracje bo niby walnięte... serwis stwierdza, ze ok, a teraz niby dolanie 2T sprawia, że rozjechane korekty nagle znikają? 2T lekko poprawia korekty o ułamki mm3, a nie leczy padnięte wtryski i to po pierwszym tankowaniu... ale ok nie będę Cię wyprowadzał z błędu lej dalej 2T i ciesz się przyrostem mocy przynajmniej może przestaniesz na forum smęcić o korektach i kiepskich wtryskach

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Nikt mi nie wmówi, że silnik z rozjechanymi korektami zachowuje się podczas przyspieszania identycznie jak w aucie gdzie korekty mieszczą się w tolerancji producenta.
    O ile się zakładamy, że auto z rozjechanymi korektami pod obciążeniem może trzymać seryjną moc?
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 07-08-2017 o 21:35

  2. #1662
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Pływak, mi też po zastosowaniu 2T silnik tak jakby nabrał wigoru. Nie mówię, że mocy czy momentu, gdyż nie mierzyłem. Zaczął jedno i drugie bardziej liniowo oddawać, lepiej się zbiera z dołu. Korekty mi się zmieniły raczej o kilka dziesiątek - na luzie jak i pod obciążeniem, wszystkie są bliższe zeru. Mam takie odczucia, nie wmawiam sobie.

  3. #1663
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Placebo - mówi wam to coś? Żeby różnica była wyraźnie odczuwalna moc musiała by skoczyć w 1.9 minimum 10%. Jak sprawdzałem i różnice rzędu kilku koni nie są wyczuwalne. Jedzcie sobie na hamownie bez 2T i z 2T czy jakimkolwiek innym dodatkiem placebo przestanie działać... Zmiana korekty o ~0,2-0,3mm3 nie jest w stanie znacząco podnieść ani obniżyć mocy, tylko przy dużych odchyłkach moc wyraźnie spada, a wtedy 2T niewiele już da... 2T to profilaktyka, nie leczenie padniętych wtrysków, może delikatnie poprawić pracę wtryskiwaczy co widać po korektach ale w minimalnym zakresie nie ma mowy o jakiś odczuwalnych przyrostach mocy...

    Taki filmik z lekkim przymrużeniem oka

    https://www.youtube.com/watch?v=XjX2N9NDC6Q
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 07-08-2017 o 22:40

  4. #1664
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To w końcu masz te wtryski sprawne czy nie bo już się zgubiłem w twoich postach? Od pól roku jak nie lepiej zabierasz się za ich regeneracje bo niby walnięte... serwis stwierdza, ze ok, a teraz niby dolanie 2T sprawia, że rozjechane korekty nagle znikają? 2T lekko poprawia korekty o ułamki mm3, a nie leczy padnięte wtryski i to po pierwszym tankowaniu... ale ok nie będę Cię wyprowadzał z błędu lej dalej 2T i ciesz się przyrostem mocy przynajmniej może przestaniesz na forum smęcić o korektach i kiepskich wtryskach

    O ile się zakładamy, że auto z rozjechanymi korektami pod obciążeniem może trzymać seryjną moc?
    Zakładać się nie będę, ponieważ w tym przypadku możesz mieć rację. Mogę to potwierdzić na przykładzie mojego auta, które goszcząc na profesjonalnej hamowni uzyskało ponadnormatywny wynik mocy (136KM) ale nie trzymało serii jeśli chodzi o moment obrotowy, który jakby nie było odpowiada za przyspieszenie. W górnym zakresie momentu auto przydymia. To oraz rozjechane korekty na wtryskach były powodem, dla których postanowiłem temat zgłębić i finalnie do serwisu diesla pojechać. Skończyło się jak się skończyło. Być może powinienem wybrać inny serwis. Tak też później zrobiłem. Dwa telefony, dwa maile. Po wysłaniu logów i szczegółowym opisaniu problemów kontakt się urwał... Tak jak napisałem poprzednio, temat jest w moim przypadku rozwojowy i jeśli dostanę namiar na rzetelny serwis diesla na pewno tam swoje auto odprowadzę. Także zamiast ironizować bądź cierpliwy, zrób sobie popcorn i czekaj na finał

  5. #1665
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Placebo - mówi wam to coś? Żeby różnica była wyraźnie odczuwalna moc musiała by skoczyć w 1.9 minimum 10%. Jak sprawdzałem i różnice rzędu kilku koni nie są wyczuwalne. Jedzcie sobie na hamownie bez 2T i z 2T czy jakimkolwiek innym dodatkiem placebo przestanie działać... Zmiana korekty o ~0,2-0,3mm3 nie jest w stanie znacząco podnieść ani obniżyć mocy, tylko przy dużych odchyłkach moc wyraźnie spada, a wtedy 2T niewiele już da... 2T to profilaktyka, nie leczenie padniętych wtrysków, może delikatnie poprawić pracę wtryskiwaczy co widać po korektach ale w minimalnym zakresie nie ma mowy o jakiś odczuwalnych przyrostach mocy...

    Taki filmik z lekkim przymrużeniem oka

    https://www.youtube.com/watch?v=XjX2N9NDC6Q
    Heheheh czyli co? Sugerujesz żeby zalewać bak olejem do skrzyni biegów [emoji3]. Zamiast chipować auto ? Stare pompy rotacyjne to była technologia nie do zabicia.

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

  6. #1666
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ziemian
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9JTDM 150KM- 2007R.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Koledzy, co najlepiej zalać do ropy żeby przeczyscic i polepszyc profilaktycznie dzialanie ukladu paliwowego?

    Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

  7. #1667
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Heheheh czyli co? Sugerujesz żeby zalewać bak olejem do skrzyni biegów [emoji3]. Zamiast chipować auto ? Stare pompy rotacyjne to była technologia nie do zabicia.
    W sumie właściciele M32 mogli by częściej zmieniać olej i by się nie marnował same korzyści

  8. #1668
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar wojasheck
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    19

    Domyślnie

    Koledzy polecany przez was Elf Off Road 2T to ten z obrazka?

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  9. #1669
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    166
    Postów
    76

    Domyślnie

    Tak, to ten.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1670
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Audi A3
    Postów
    8

    Domyślnie

    Powinno się lać półsyntetyk, a to syntetyk.

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory