Strona 17 z 175 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #161
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebek2442 Zobacz post
    Zaraz zaraz to nie jest oryginalny olej Panowie, to jakaś podróba i tyle wiec nie wiadomo czy ma takie same właściwości
    Gro firm nie jest producentem danego produktu lecz na podstawie umowy sprzedaje go w innych, najczęściej własnych opakowaniach. Tak, że to nie koniecznie podróba. Może po prostu ten sam olej. Nie mniej jednak jeśli to jest syntetyk, to do naszego celu się najzwyczajniej nie nadaje. Jego temperatura zapłonu jest grubo powyżej ON.

    Nie lejcie olei syntetycznych ! Chyba, że chcecie "smarować" turbinę i katalizator
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  2. #162
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    No i jak ten test z lodówka, ropą i 2T


  3. #163
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Witam.
    No to jestem po lekturze całych 17 stron - tylko szkoda że dopiero dzisiaj znalazłem chwile, żeby posiedzieć na forum, bo wczoraj bak zalany do pełna.
    Czy myślicie że wlanie teraz 250ml oleju i dolanie te 6 litrów ropki do pełna baku spełni swoje zadanie, czy lepiej poczekać aż będę tankował kolejny bak?
    pzdr
    krzyzie
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  4. #164
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    dolewaj

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  5. #165
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ja tak ostatnio zrobiłem, zalałem za 300 zł i dolałem z bańki 3l razem z dodatkiem. Przejechałem już ze 300km i jest ok.
    Faktycznie silnik pracuje bardziej miękko i równo.
    Jest to mój drugi zbiornik.

  6. #166
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    No to jutro na stacje i dolewam

    Cytat Napisał Avari Zobacz post
    No i jak ten test z lodówka, ropą i 2T
    no właśnie jak tam forumowy ochotnik

    Jak coś mam dostęp do tunelu mroźniczego, średnio z temperaturą pracy -29°C.
    Jak znajdę chwilę to postaram się mały test zrobić - oczywiście jeśli kolega już nie jest po testach.
    pzdr
    krzyzie
    Ostatnio edytowane przez krzyzie ; 06-10-2012 o 22:15
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  7. #167
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Nie lejcie olei syntetycznych ! Chyba, że chcecie "smarować" turbinę i katalizator
    Panowie z tymi syntetykami to chyba nie jest tak do konca bo popatrzcie sami:
    to jest olej syntetyczny o temp. spalania 80*C

    http://www.valvolinepolska.pl/pr,33,synpower_2t.html

    a to jego karta danych:

    http://www.valvolinepolska.pl/karty/....nfrbos4pd.pdf

    A to jest olej polsyntetyczny o temp. spalania 82*C

    http://www.valvolinepolska.pl/pr,34,durablend_2t.html

    Jego karta wlasciwosci fizykochemicznych:

    http://www.valvolinepolska.pl/karty/....df67os4pd.pdf

    Dla przykladu ten ma temp. zaplonu 100*C

    http://www.valvolinepolska.pl/pr,36,...le_oil_2t.html

    Dane techniczne:

    http://www.valvolinepolska.pl/karty/....kk8fos4pd.pdf

    Zatem moim zdaniem nie wazne jest czy olej jest syntetykiem czy polsyntetykiem, wazna jest glownie temp. zaplonu gdyz czasem syntetyk jest lepszy od polsyntetyka i tym trzeba sie kierowac.

    A tak poza tym moze mi ktos powiedziec jaka jest prawdziwa temp. zaplonu oleju LM 1052, i oleju polecanego na pierwszej stronie tego tematu, Shell Advance VSX (i przy okazji Shell Advance SX)

    Dziekuje

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tomek1986 ; 07-10-2012 o 03:03

  8. #168
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Drugi bak smigam na LM 1052. Na pełny bak tj. 63l dolałem 300ml i narazie wszystko ok Jedno co zauważyłem to na pewno spadło spalanie co mnie zaskoczyło, gdyż cały czas robie te same trasy (praca), przy praktycznie tych samych warunkach (dopuszczam minimalne odchyłki).

    Zrobiłem test jak miesza sie z ON. Kolor ma czerwony i ładnie sie miesza po dodaniu do ON (w pojemniku próbczym), dodatkowo w zobiorniku pracuje pompa paliwowa która powoduje ciagłe mieszanie paliwa do tego dochodzi jazda samochodem, który najnormalnie przenosci nerównosci drogi na bak, w którym paliwo sie równiez miesza

    Zastanawia mnie czy taka ilosc oleju 2T wpływa jakoś na ON? Tzn. czy robił ktos pomiary na hamowni w celu sprawdzenia mocy/momentu po dodaniu owego oleju?

  9. #169
    Użytkownik Romeo Avatar Avari
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Włodawa
    Auto
    AR 147 2003r 1,9JTD 115KM
    Postów
    610

    Domyślnie

    Co do mieszania LM on jest dość rzadki i bardzo dobrze się miesza ale mi on nie podchodził, z kolei Orlen jest dość gęsty, jednak pompka, drgania i najlepiej nalewanie przed tankowaniem na stacji robi swoje. Kolego Tomek temp spalania Lm to jakieś powyżej 100 stopni ktoś wkleił link w forum i pisał o tym. Ciężko mi to teraz znaleźć.

    Po 2 wpływ na olej napędowy ma znaczenie ilość wlanego oleju. Na samym początku autor tekstu podaje że w przypadku mieszania w stosunku 1:50 zmniejszyła się ilość oktanów, co oczywiście wpływa na to ile energii oddaje paliwo podczas spalania a mieszanie które my stosujemy nie wpływa w żadnym stopniu na spadek oktanów, co pozwala stwierdzić że nie wpływa na spadek mocy. Jednak właściwości smarne oleju mogą wpłynąć na lepsze reagowanie na naciśnięcie pedału gazu. Ale coś czuję że narazie nikt z nas się tym nie pokusi.

    Niestety testu oleju w zamrażarce nie zrobię bo mnie zabiją jak wsadzę do zamrażarki (higiena, no ale cóż) Ale im więcej osób zrobi tym testy będą bardziej miarodajne. Jeśli możecie to fajnie by było podać z jakiej stacji braliście olej do testu wtedy być może wyłonimy zwycięzce.

    Zastanawia mnie tylko czy sensowne było by danie do laboratorium do sprawdzenia przez nas samych właściwości smarnych oleju. Pogadam u siebie na polibudzie może coś takiego da się zrobić a jak nie to poszukam po znajomych. Ale wiadomo trzeba się liczyć z kosztami. Jeśli wyszłoby jakieś drobne na głowę czy poparlibyście ten projekt. Sam nie wiem ile to by kosztowało bo dzisiaj mi wpadł do głowy ten pomysł, jeśli dużo to rezygnujemy z pomysłu jeśli mało to robimy Co wy na to??


  10. #170
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar siapek
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    W-wa Centralna
    Auto
    147 JTD 16V TI
    Postów
    745

    Domyślnie

    mnie wybrali na zrobienie tego testu w zamrażarce. Może dziś/jutro się pobawię bo kupiłem kanisterek ropki do zmieszania z 2T. Napiszę o postępach i rezultatach

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory