Strona 171 z 175 PierwszyPierwszy ... 71121161162163164165166167168169170171172173174175 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,701 do 1,710 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #1701
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    159SW 1.9 JTD Qtronic 2008
    Postów
    7

    Domyślnie

    Przepraszam za głupie pytanie, ale dolewacie to bezpośrednio przed tankowaniem czy po tankowaniu?

  2. #1702
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Przed. Lepiej i szybciej się wymiesza.

  3. #1703
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Fiat Bravo 1.9 MJet 88kW
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim!
    Przejzalem wiele stron tego wątku, na pewno ponad 100. Nasuwa się jedno pytanie. Czy ta kuracja mieszanką ON z olejem 2t ma jakies znaczenie długofalowe? Chodzi mi głownie o to czy korekcje w moim 1.9 8v założmy po kilku przejechanych zbiornikach na mieszance będą dłuzej w lepszej kondycji, czy może jest to działanie doraźne i w zasadzie wtryski mają niższe korekcje tylko podczas spalania mieszanki. Nie znalazłem wypowiedzi na ten temat, piszecie tu juz o stosowaniu 2t od kilku ładnych lat i może ktoś cos zaobserwował? Moje pytanie wynika z faktu ze mam na 1 i 4 cylindrze korekcje około +/-0,5 a na 2 i 3 +/- 1,05, chcialem to naprawić może wlasnie dzieki olejowi 2t?
    Z góry dzięki za odpowiedź, dodam jeszcze ze specjalnie zarejestrowalem sie zeby zadać to pytanie. Tak czy inaczej jezeli trzeba bedzie wylozyc pare zlotych na regeneracje, no to trudno, zalezy mi na sprawnych wtryskiwaczach. Proszę o odpowiedzi uzytkowników z doswiadczeniem dłuzszego stosowania oleju 2t w silnikach CR.
    Pozdrawiam

  4. #1704
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał toofoxy Zobacz post
    Cześć Wszystkim!
    Przejzalem wiele stron tego wątku, na pewno ponad 100. Nasuwa się jedno pytanie. Czy ta kuracja mieszanką ON z olejem 2t ma jakies znaczenie długofalowe? Chodzi mi głownie o to czy korekcje w moim 1.9 8v założmy po kilku przejechanych zbiornikach na mieszance będą dłuzej w lepszej kondycji, czy może jest to działanie doraźne i w zasadzie wtryski mają niższe korekcje tylko podczas spalania mieszanki. Nie znalazłem wypowiedzi na ten temat, piszecie tu juz o stosowaniu 2t od kilku ładnych lat i może ktoś cos zaobserwował? Moje pytanie wynika z faktu ze mam na 1 i 4 cylindrze korekcje około +/-0,5 a na 2 i 3 +/- 1,05, chcialem to naprawić może wlasnie dzieki olejowi 2t?
    Z góry dzięki za odpowiedź, dodam jeszcze ze specjalnie zarejestrowalem sie zeby zadać to pytanie. Tak czy inaczej jezeli trzeba bedzie wylozyc pare zlotych na regeneracje, no to trudno, zalezy mi na sprawnych wtryskiwaczach. Proszę o odpowiedzi uzytkowników z doswiadczeniem dłuzszego stosowania oleju 2t w silnikach CR.
    Pozdrawiam
    Nie ma dramatu co do tych korekt. Kasy bym na regenerację jeszcze nie wykładał. A 2t nie zaszkodzi. Wyjeździj ze dwa baki i zobaczysz.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  5. #1705
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Fiat Bravo 1.9 MJet 88kW
    Postów
    8

    Domyślnie

    Zastosuje, zobaczymy. Tylko jeszcze pytanie czy ma ktos doswiadczenie jak jest ze stosowaniem oleju 2t i analiza spalin podczas badania technicznego? Czy spalanie oleju 2t moze spowodowac ze spaliny beda niewlasciwe z punktu widzenia norm czystosci, obowiazujacego u nas prawa?

    Sent from my SM-G7105 using Tapatalk

  6. #1706
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał toofoxy Zobacz post
    Zastosuje, zobaczymy. Tylko jeszcze pytanie czy ma ktos doswiadczenie jak jest ze stosowaniem oleju 2t i analiza spalin podczas badania technicznego? Czy spalanie oleju 2t moze spowodowac ze spaliny beda niewlasciwe z punktu widzenia norm czystosci, obowiazujacego u nas prawa?

    Sent from my SM-G7105 using Tapatalk
    Olej jest dodawany w tak niewielkich ilościach, ze różnice w paliwie na poszczególnych stacjach mogą odgrywać większe znaczenie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #1707
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał toofoxy Zobacz post
    Zastosuje, zobaczymy. Tylko jeszcze pytanie czy ma ktos doswiadczenie jak jest ze stosowaniem oleju 2t i analiza spalin podczas badania technicznego? Czy spalanie oleju 2t moze spowodowac ze spaliny beda niewlasciwe z punktu widzenia norm czystosci, obowiazujacego u nas prawa?

    Sent from my SM-G7105 using Tapatalk
    Kto ci w klekocie robi analize spalin?
    Raczej pomiar zadymienia.

  8. #1708
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Fiat Bravo 1.9 MJet 88kW
    Postów
    8

    Domyślnie

    Mialem na mysli poziom zadymienia. Myslalem ze olej 2t wlasnie moze zwiekszyc ten poziom jak to mam miejsce w silrniki 2t gdy damy za bogata mieszanke. Tak czy inaczej na przegladzie bylem i w zasadzie bez 'przegonienia' wczesniej auta wyszlo mi k~ 0.43.

    Sent from my SM-G7105 using Tapatalk

  9. #1709
    Użytkownik Świeżak Avatar Artur9067
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 147 jtdm 1.9 150km
    Postów
    49

    Domyślnie

    Czy chodziło o ten olej od orlena, bo link wygasł?http://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOfert...M_MOTO_2T.aspx

  10. #1710
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    This

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory