Strona 133 z 175 PierwszyPierwszy ... 3383123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,321 do 1,330 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #1321
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Coi sami koledzy z forum Toyoty nie chcieli podać wyników HFRR dla 2T Orlenu bo pewnie nie wypadało, muszą stosować okresowo ostre niesmarne czyściki wtrysków w listwe mimo regularnego stosowania 2T a zimą stosują dodatkowe depresatory i najlepsze najdroższe 2T LM nie chroni ich przed kłopotami z zaworami SCV w D4D z czym bez problemu radzą sobie dedykowane dodatki do ON wiem bo mam D4D w rodzinie od kilkunastu lat bez kropli 2T w idealnym stanie układu paliwowego, nie dymi i olej ma klarowny na bagnecie pomiędzy wymianami a CR przecież sprzed 2006 więc w myśl powielanych teorii spiskowych powinien się rozlecieć na ULSD przez ten czas.
    Ja nie widzę sensu w dodawaniu 2T i szukaniu drogiego eco 2T o właściwościach mających i smarnych nie psując reszty parametrów a kiedy sobie myślę co powinien taki 2T do CRa zawierać to wychodzi mi skład dodatku do ON bo te lepsze robią robotę dzięki nawet kilkunstu składnikom odpowiednio dobranym do ON a nie do smarowania piły czy kosy...
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  2. #1322
    Użytkownik Świeżak Avatar maro2107
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa 145 1,9 JTD '99, Jest: Alfa 156 3.0 V6' 98
    Postów
    72

    Domyślnie

    Temat to.teraz dyskusja dwóch panów. Bardzo ciekawa oczywiście. Cały.czas ja śledzę. Ale.tak.co.do postu wyżej... Wlyszkow jaki więc najlepszy dodatek do on jest według Ciebie?

  3. #1323
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Nieważne, nie chcę reklamować ale w wolnej chwili policzę czy aby na rok nie są to sporo niższe koszty niż 2T bo nie wymaga stosowania jeszcze innych czyścików aby utrzymać układ czysty, nasmarowany i nie kastruje osiągów a wręcz przeciwnie.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  4. #1324
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    [QUOTE=wlyszkow;1715873... nie dymi i olej ma klarowny na bagnecie pomiędzy wymianami ...[/QUOTE]

    Wierzę w sukcesy, wiedzę i możliwości inżynierów Toyoty ale z tym klarownym olejem silnikowym na bagnecie to chyba żart. Jeżeli to prawda to nie wylewaj oleju - może znajdzie się chętny na czyściutki olej po 10-15kkm. Co do 2T Orlenu. Nie wnikałem w skład chemiczny, nie oglądałem łańcuchów węglowodorowych pod mikroskopem, nie wiem czy kryształki się tworzą czy nie. Wiem że po stosowaniu tego oleju korekty z około 0,5 - 1,35 zeszły do 0,0 - 0,3 (znajdę logi to wrzucę)

  5. #1325
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Ja generalnie średnio co czwarte tankowanie (a tankuję wyłącznie Shell V-power diesel) serwuję olej 2T w proporcji 1:300 (200ml na zbiornik 60l). Efekty da się od razu zaobserwować: silnik pracuje bardziej miękko, nie ma grzechotania wtryskiwaczy (szczególnie na zimno), łatwiej wkręca się na obroty i zdecydowanie mniej pali - zupełnie inaczej niż kiedy lałem różne markowe uszlachetniacze/ceramizery itp. - ich działania nie dało się zaobserwować, a nawet w AR156 z silnikiem 1,9JTDM po zalaniu markowego preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy dwa razy miałem MCSF. Zresztą w obecnym aucie do wypróbowania dolewki oleju 2T skłoniło mnie grzechotanie silnika właśnie po aplikacji markowego preparatu czyszczącego DPF. Nikogo nie namawiam (kto chce zawsze może spróbować), ani nie reklamuję marki oleju 2T, który używam
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #1326
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Wierzę w sukcesy, wiedzę i możliwości inżynierów Toyoty ale z tym klarownym olejem silnikowym na bagnecie to chyba żart. Jeżeli to prawda to nie wylewaj oleju - może znajdzie się chętny na czyściutki olej po 10-15kkm. Co do 2T Orlenu. Nie wnikałem w skład chemiczny, nie oglądałem łańcuchów węglowodorowych pod mikroskopem, nie wiem czy kryształki się tworzą czy nie. Wiem że po stosowaniu tego oleju korekty z około 0,5 - 1,35 zeszły do 0,0 - 0,3 (znajdę logi to wrzucę)
    Wierzę, że jest w stanie taki 2T coś przeczyścić skoro zawiera tyle kerozyny / nafty tylko sugeruję, że są metody bardziej cywilizowane i dedykowane do diesela a nie do mieszania z benzyną w silnikach 2T bo to zupełnie inna aplikacja.

    Maciek, czyścik do DPF jeśli rzeczywiście ma robić to co napisane na butelce to nie może zawierać detergentów czyszczących wtryskiwacze - ma działać po spaleniu paliwa i to zupełnie co innego.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #1327
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2015
    Auto
    Megane
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Wpadłem tutaj tylko dlatego żeby podzielić sie swoją opinią i swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi stosowania olejów 2T do ON.

    Mój samochód jak wynika z nick'u to Renault Megane silnik 1,5 DCI 82 koniki rok 2004
    Auto mam niemal od początku kupione z przebiegiem 28 tyś, obecnie 180 tyś robię ok. 15 tyś rocznie. Tyle tytułem wstępu.

    Czytałem cały ten wątek jak również ten z Toyoty i dlatego w którymś momencie postanowiłem o dodawaniu oleju. Początkowo efekty faktycznie były odczuwalne w postaci mniejszego apetytu na paliwo 5,5 spadło nawet do 4,9 w mieście, ale w trybie trochę pozamiejskim również. Wydawało mi się również, że jest nieco cichszy i po dwóch tankowaniach bez 2T w garażu sprawdziłem poziom hałasu i za jakiś czas również z olejem. Różnic nie było absolutnie żadnych i uwierzcie mi mierzyłem to rzetelnie w identycznych warunkach. byłem mocno zaskoczony bo byłem absolutnie przekonany o tym, że powinno być ciszej. Nie mam żadnych wyników w postaci korekt i innych danych więc reszta moich obserwacji opiera się wyłącznie na ucho, oko
    Wtryski w "dizlu" szczególnie w zimnym silniku klekoczą i przy dodawaniu oleju również klekotały, więc tutaj nie widać żadnej różnicy.
    Po trzech butelkach LM1052 zauważyłem, że zaczął bardziej kopcić przy intensywnym przyspieszaniu a wcześniej nie zauważyłem takiej ilości dymu za sobą. Wtedy postanowiłem zmienić olej na zachwalany tutaj orlenowski oczywiście czerwony i uważam, że ten jest zdecydowanie gorszy. Zalałem tym olejem tylko dwa razy czyli łącznie ok 0,5 -0,6 na dwa zbiorniki. Uznałem, że olej w moim przypadku szkodzi i zaprzestałem wlewania tego specyfiku. wyjeździłem ok. dwa zbiorniki i kupiełm ten środek (LIQUI MOLY 2666 Diesel Spulung 0.5L Czyści Wtryski)
    Usłyszałem wtedy pod koniec zbiornika jak powinien pracować diesel. Piękna praca silnika i wtryskiwaczy, niestety głupota ludzka a w zasadzie moja skusiła mnie aby spróbować ponownie z olejem orlena, bo zostało ok. 0,5 litra i problemy z klekotaniem i nadmiernym dymieniem powróciły.

    Aktualnie nie dolewam niczego choć zastanawiam sie nad środkiem LIQUI MOLY 5122 Dodatek DIESEL SCHMIER ADDITIV
    Gdyby były do mnie jakieś pytania to postaram sie odpowiedzieć, ale jako, że nie jestem alfamaniakiem to nie będę zakłócał wam spokoju.

  8. #1328
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    No własnie, dymienie. Moja menda też zaczeła trochę dymić, nie zawsze, ale zdarza mi się że przy parkowaniu tyłem widzę sporo dymu i się zastanawiam co jest grane. Lałem olej Statoila http://www.statoillubricants.ru/file..._Low_Smoke.pdf, wczoraj tankowałem 30 litrów i już nie dawałem 2T, jeszcze pewnie z jeden bak, i powinien się wypłukać; będę obserwował. Oleju w silniku nie ubywa, nie mam "przebić" do układu chłodzenia (sprawdzane pare dni temu), a kopci na sino. I też zalałem preparat do czyszczenia wtrysków, tylko że STP - poczekam, czy i co się z tego urodzi .
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 03-11-2015 o 21:40

  9. #1329
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Lalem lm 1052 przez dlugi czas i niestety roznicy nie widzialem. Teraz leje czysta rope i sobie chwale. Sporadycznie daje preparat lm do czyszczenia wtryskiwaczy.

    wyskrobane z iphone 6 plus
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  10. #1330
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Opel Vectra B
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam
    Chciałem zapytać który z olei firmy mannol polecacie najbardziej:
    Mannol 2t uniwersal http://www.bestoils.pl/pl/p/MANNOL-2...O-DWUSUWOW/374
    Mannol 2 t Stihl http://www.ewnar.eu/olej-mannol-7858...h-1l-p-76.html
    Mannol 2t Husqvarna http://www.ewnar.eu/olej-mannol-7859...h-1l-p-77.html
    mannol2t plus http://allegro.pl/olej-mannol-2-takt...803121659.html
    czy jest jeszcze jakiś inny godnie polecany, którego nie znalazłem?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez bero1983 ; 21-11-2015 o 13:18

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory