Strona 162 z 175 PierwszyPierwszy ... 62112152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,611 do 1,620 z 1747

Temat: Mixol + ON - dlaczego dolewamy oleje 2T do ropy? - w pigułce.

  1. #1611
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Temperatura zapłonu czystego ON to min. 55 stopni. Mieszając go z półsyntetycznym olejem 2T o temperaturze zapłonu 114 stopni (Liqui Moly 1052) uzyskamy wynik gorszy niż chociażby przy okazji syntetycznego oleju 2T Elf Moto 2 Tech, którego temperatura zapłonu wynosi 108 stopni. Zatem w tym konkretnym przypadku argument jakoby olej syntetyczny był gorszy od oleju półsyntetycznego nie ma tutaj zastosowania. Z lektury pierwszych 60 stron tego tematu wynika, że zdarzyły się dwa przypadki pogorszenia się pracy silnika/wtryskiwaczy po użyciu oleju syntetycznego ("stukające" wtryski). Na ile był to przypadek, na ile przedawkowanie, a na ile zastosowanie oleju o kiepskich parametrach technicznych, nie wiemy. Generalnie temat oscyluje pomiędzy postem z pierwszej strony, subiektywnymi opiniami użytkowników, a pomiarami korekt programem diagnostycznym. Ten ostatni argument jest chyba jedynym obiektywnym dowodem na zasadność dolewania oleju 2T. Wyciszenie silnika oraz niższe spalanie po zalaniu oleju 2T to już temat na dokładne pomiary, na które nikt nie ma czasu, ochoty i pieniędzy. Trochę szkoda, bo przecież temat bardzo ciekawy. Mamy kilka popularnych vlogów na Youtube, gdzie mimo apeli subskrybentów temat oleju 2T jest ewidentnie ignorowany. Nie sądzę aby znalezienie do testów pojazdu na CR z możliwością podglądu korekt było czymś niemożliwym w przypadku gości, którzy dysponują zarówno warsztatem jak i hamownią. Zastanawia mnie również inna kwestia. W tych testach z pierwszej strony tematu bryluje olej 2T pewnego niemieckiego producenta. Źródłem informacji o cudownych właściwościach oleju 2T jest niemieckie forum. Niby nic, przypadek, ale wszyscy wiemy czym jest marketing szeptany, czyli dyskretne lokowanie produktu. Biorąc pod uwagę najważniejszy parametr oleju 2T czyli temperaturę zapłonu (patrz pierwszy post tematu) - olej 2T słynnego niemieckiego producenta przepada z kretesem...

    I jeszcze jedna sprawa. Nie doczytałem tematu do końca (brak czasu), ale często pojawiał się tutaj jako zalecany orlenowski półsyntetyczny olej 2T w przeźroczystej bańce. Tymczasem na stronie Orlenu tego oleju nie widzę. Jest za to taki

    http://www.orlenoil.pl/PL/NaszaOfert...SYNTHETIC.aspx

    Temperatura zapłonu 70 stopni więc gra gitara. Ktoś go stosuje? Może to po prostu ten sam olej tylko w nowym opakowaniu? Na allegro wciąż można olej w przeźroczystej bańce znaleźć - pierwsza z brzegu oferta:

    http://allegro.pl/orlen-oil-2t-semis...780565735.html
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 02-07-2017 o 15:02

  2. #1612
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nowa Sól
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam. Śledziłem temat już jakiś czas i w końcu również zalałem Bellę olejem 2t Liqui molly 1052. To niesamowite co olej do "pierdzitków" potrafi zdziałać. Miałem problem z dziwnym dźwiękiem słyszalnym w tylnej części pojazdu od spodu ( również w kabinie z tyłu) . Po wlaniu 2t i przejechaniu 50 km dźwięk lekko ucichł a po 100 km prawie w ogóle go nie ma. Ponadto poranny rozruch po nocy stania zaczynał się ZAWSZE skokami obrotów i stukami. Ostatnie 2 takie rozruchy i co? Wskazówka obrotów ani drgnie. Korekt jeszcze nie sprawdzam bo za wcześnie. Dźwięk silnika jakby lekko stlumiony. Może to przypadek że tyle rzeczy na raz się poprawiło zważywszy na krótki czas. Nie wiem. Podzielę się za 3000 km. Wiem natomiast że już nigdy nie zaleje ON bez oleju 2t

  3. #1613
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    jaki ma kolor ten liqui molly?

  4. #1614
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    jaki ma kolor ten liqui molly?
    czerwony
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #1615
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    ŁAŃCUT
    Postów
    213

    Domyślnie

    Kolor też jest ważny, bo ten polecany Elf jest granatowy...

  6. #1616
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    166
    Postów
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysieking Zobacz post
    Kolor też jest ważny, bo ten polecany Elf jest granatowy...
    To znaczy, że zły?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1617
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Jestem w trakcie czytania tematu. Na razie za mną pierwsze 80 stron i ostatnie 15. Temat fascynujący. Do tego stopnia, że dziś wlałem pierwszą porcje T2 na cały zbiornik Alfy 159. I tu moje pytanie. Na razie zrobiłem 15km. Wiem śmiesznie mało. Ale czy to możliwe żeby po tych 15 km czuć już poprawę na PLUS? Czy to już od tego podjarania tematem w głowie mi zamieszało . Na razie nie będę pisał o odczuciach bo może to placebo. Pośmigam trochę i napisze.

  8. #1618
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    U mnie zastosowanie oleju 2T poprawiło korektę na jednym wtrysku, który do tej pory odstawał od reszty. Teraz będę zalewał 2 zbiornik z 2T

  9. #1619
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nowa Sól
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał artek88 Zobacz post
    Jestem w trakcie czytania tematu. Na razie za mną pierwsze 80 stron i ostatnie 15. Temat fascynujący. Do tego stopnia, że dziś wlałem pierwszą porcje T2 na cały zbiornik Alfy 159. I tu moje pytanie. Na razie zrobiłem 15km. Wiem śmiesznie mało. Ale czy to możliwe żeby po tych 15 km czuć już poprawę na PLUS? Czy to już od tego podjarania tematem w głowie mi zamieszało . Na razie nie będę pisał o odczuciach bo może to placebo. Pośmigam trochę i napisze.
    Zależy o jakiej poprawie piszesz. U mnie praktycznie po 20-30 km ucichł dźwięk pompy paliwa. Teraz po 600 km zupełna cisza. Silnik mruczy jak kotek, spalanie raczej takie samo.
    Z korektami nadal czekam aż trochę pojeżdzę z 2t, lecz dymienie na czarno już się zmniejszyło znaczenie. Taka ilość pozytywnych postów to na pewno nie przypadek.

  10. #1620
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Inny
    Postów
    164

    Domyślnie

    Ja dalej testuje. Na razie zrobiłem ok 350km i musze przyznać, że falowanie obrotów, które się pojawiało często po wyrzuceniu na luz np. przy dojeżdżaniu do czerwonego światła pojawia się dużo rzadziej, a jak już to w mniejszym stopniu. Dymienie też się zmniejszyło. Zobaczymy za 2-3 zbiorniki. Na razie jestem mega zaskoczony, że tak szybko widać efekty.

Podobne wątki

  1. Dolewanie MIXOL'u do oleju napędowego-co Wy na to??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:03
  2. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 07:15
  3. FILTR CZĄSTEK STAŁYCH - w pigułce
    Utworzone przez TuneFORCE w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 01:13
  4. Wyciek ropy
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2010, 17:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory