Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Temat: Klocki hamulcowe Ferodo Premier vs. DS Performance

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Scuderia
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mrozy
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 1991r, Alfa Romeo 164 3.0 V6 24v Q4 1994r
    Postów
    367

    Domyślnie Klocki hamulcowe Ferodo Premier vs. DS Performance

    Jestem przed kupnem klocków hamulcowych do swojej 164Q4, obecnie jeżdżę na Premierach, ale zastanawiam się nad DS-ami. Znalazłem je w sklepie internetowym w cenie wyższej tylko o 60zł od Premierów, więc nie dużo. Jednak dużo sprzecznych opini słyszałem na temat DS-ów, jedni mówią że są wyraźnie lepsze od Premierów i nie ma różnicy w pyleniu, inni wprost przeciwnie, że strasznie brudzą felgi i "zjadają" tarcze. Kto ma doświadczenie z tymi klockami i może mi powiedzieć jak jest naprawdę?
    Alfa Romeo to rodzaj choroby, entuzjazm do czegoś co w podstawowej funkcji jest tylko środkiem transportu, to sposób na życie, szczególny rodzaj percepcji pojazdu wyposażonego w silnik

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ANET
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    ALFA 164 SUPER 3.0V6 24V
    Postów
    2,442

    Domyślnie

    DS są twardszym klockiem od premierów ale lepiej hamują i niestety szybciej jedzą tarcze.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    Jak jest taka mała różnica w cenie to bym się nie zastanawiał, tylko brał DSy.
    Ja w poprzedniej alfie miałem DS na przodzie i spisywały się bardzo dobrze.
    Nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego pylenia, a na pewno hamują dużo lepiej i później puchną.
    Tarcza znikała może minimalnie szybciej.
    Aktualnie mam założone DS2500 a w kolejce czekają już DS3000.
    DS2500 i wyżej jednak już dużo więcej pylą, i wymagają uwagi przy kilku pierwszych hamowaniach, zanim osiągną optymalną temperaturę do pracy.
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Mam rozpykane te klocki co do atoma. Premier ma u/mju/=0.28 a DS 0.50. Różnica to pokazuje się z całą mocą przy V>80kmh już, im szybciej tym bardziej widać skuteczność DS-ow. I DS-y nie potrzebują grzania. Zużycie tarcz - polecane brembo gładkie - mniejsze niz w Premierach. Pylenie? Nie wiem, po prostu myję auto systematycznie.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Scuderia
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mrozy
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 1991r, Alfa Romeo 164 3.0 V6 24v Q4 1994r
    Postów
    367

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, będę się więc skłaniał ku DS-om. Marcin_M tarcze mam właśnie Brembo gładkie, więc zestawienie powinno być bardzo skuteczne.
    Alfa Romeo to rodzaj choroby, entuzjazm do czegoś co w podstawowej funkcji jest tylko środkiem transportu, to sposób na życie, szczególny rodzaj percepcji pojazdu wyposażonego w silnik

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Mozesz kliknac "thanks for this post"

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Cannabis
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 156 1.6 TS 99' AR 156 2.5v6 02'
    Postów
    262

    Domyślnie

    Ferodo Premier to jak TRW zwykła seria. DS to już klasa wyższa. Miałem jeździłem na DS2500 średnio pylą dość ciche jeden komplet klocków starcza na jeden komplet tarcz w moim przypadku brembo MAX.
    Za to DS3000 to już prawdziwa kosa iskry lecą pylą niesamowicie piszczą niemiłosiernie ale za to jak hamują rewelacja ci co mają wiedzą o co chodzi

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Proboszcz
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 2.0 JTS, AR GT 3.2 V6, Giulia Veloce Q4
    Postów
    74

    Domyślnie

    Odgrzeje temat klocków Ferodo DS Perfomance.

    Widzę, że na forum jest kilka osób, które używają i to dość długo, klocków DS Performance. Proszę was zatem wypowiedzcie się raz jeszcze na ich temat.
    Grzebiąc po różnych forach w poszukiwaniu najważniejszych informacji na temat tych klocków można zauważyć, że przewija się tam kilka istotnych uwag użytkowników:


    • klocek DS Performance hamuje zdecydowanie lepiej niż zamienniki dobrej jakość takie jak np. EBC Green Stuff
    • klocków DS Performance nie trzeba rozgrzewać, tzn. są skuteczne od pierwszych metrów jazdy, tak jak zwykle, seryjne klocki
    • wielu użytkowników skarży się, że DS-y strasznie piszczą
    • klocek Ferodo DS Performace do alfy 156 po 2003r. ma oznaczenie FDS1052 i jest odpowiednikiem starszej serii DS2000
    • DS-y bardzo pylą i szybko zużywają tarcze hamulcową


    Będę wdzięczny użytkownikom tych klocków za potwierdzenie/zaprzeczenie/ustosunkowanie się to tych opinii.
    Ja obecnie użytkuje klocki EBC Green Stuff i poszukuje czegoś lepszego i zainteresowały mnie właśnie DS-y.
    Ze swojej strony dodam ze EBC GF:

    • nie piszczą (pod tym względem rewelacja, naprawdę zero irytujących odgłosów podczas pracy )
    • nie zauważyłem żeby pyliły bardziej niż standardowe klocki
    • poprawa skuteczności hamulców jest, ale nie wielka
    • zdecydowanie zadowolą przeciętnego użytkownika
    • ich największy minus to cena (ponad 300 zł)


    Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ds nie piszcza na tarczy brembo ani febi. Trzeba zadbać o zaciski i nie mieć rantow na tarczach.
    Auto myje raz w tygodniu więc pylenie jest pomijane. Po 3kkm felgi lekko zapylone ale ja mam je zabezpieczone więc schodzi szamponem bez problemu.
    Mju 0.5 to dużo wiecej niż 0.3 zwykłych klocków dobrej jakości.
    Są trwałe bo w normalnej jeździe naciskasz lżej na pedał.
    Nie niszczą tarcz wymienionych powyżej. Nie używam tarcz z gownolitu więc może takie niszczą.
    Hamują bez rozgrzewania i trzymają do 700 st C. Ogólnie na ferodo premier często miałem fading na ds jeszcze sie nie zdarzyło.
    No i na koniec - hamowanie z dużych V jest znacznie skuteczniejsze.
    Cena za komplet ds na przód do tarczy 284 jednotlok to 350-400pln. Bardzo uczciwa cena wg mnie. Tarcze febi po 112pln i masz super zestaw. Brembo po 200, różnica wg mnie pomijalna w jakości, a w cenie ogromna.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_M ; 25-07-2013 o 18:30

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Hamują bez rozgrzewania i trzymają do 700 st C. Ogólnie na ferodo premier często miałem fading na ds jeszcze sie nie zdarzyło.
    Przed trzema tygodniami dałem DS dobrze po dupie przez 12 kilometrów, efekt był taki że przy tarczach Brembo i przewodach w oplocie przez ostatnie 2 kilometry nie miałem hamowni i po zatrzymaniu się waliło z kół dymem jak z parowozu

Podobne wątki

  1. klocki przód - Ferodo Racing ds3000 czy Premier ?
    Utworzone przez mike w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 20:11
  2. [156] Klocki FERODO DS Performance na tył
    Utworzone przez Superjahu007 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory