Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Temat: Kupno opon 205/60R15 CZY 195/6R15 - ALUFELGI "15"

  1. #11
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar OnanBarbarzynca
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Würselen / Niemcy
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD (140PS) 2001 r.
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Inna sprawa, że patrząc po opdowiedziach niektórych osób nie ma co tłumaczyć dlaczego opona o szerokości 20,5 cm będzie dużo gorzej się zachowywać na feldze o szerokości 16,3 cm...
    Nie wiem czy to do mnie kierujesz, aczkolwiek powiem Ci że dobrze mi się jeździ na tym rozmiarze (letnie opony) a co do zachowania opony to ja jestem standardowym userem. auta a nie rajdowcem, wyczynowcem, czy jeszcze kimś innym, nie wpadam w zakręty z prędkością max i nie topie opon pod każdymi światłami. Kupując Alfę miałem takie opony już na felgach i jakoś dobrze się tym jeździ, nie wpadam w poślizgi, nie tracę przyczepności itp....

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk_1980 Zobacz post
    troche duzy balon bedziesz miec jak zalozysz profil 60 przy 205, jak chcesz zeby lepiej wygladala to zaloz cos z mniejszym profilem
    Polecam tą stronę: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

    Między 205/60/15 a 185/65/15 jest tylko 0,9% różnicy w ogólnej wysokości.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał OnanBarbarzynca Zobacz post
    Nie wiem czy to do mnie kierujesz, aczkolwiek powiem Ci że dobrze mi się jeździ na tym rozmiarze (letnie opony) a co do zachowania opony to ja jestem standardowym userem. auta a nie rajdowcem, wyczynowcem, czy jeszcze kimś innym, nie wpadam w zakręty z prędkością max i nie topie opon pod każdymi światłami. Kupując Alfę miałem takie opony już na felgach i jakoś dobrze się tym jeździ, nie wpadam w poślizgi, nie tracę przyczepności itp....
    Akurat nie do Ciebie to było ale mimo to praca (szczególnie na boki) tak szerokiej opony na wąskiej feldze jest tak duża, że nie tylko stwarza dyskomfort (bujanie na boki, pływanie auta) ale też zmiejsza bezpieczeństwo czynne (stabilność w zakrętach, hamowanie itd).

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar OnanBarbarzynca
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Würselen / Niemcy
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD (140PS) 2001 r.
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Tak właśnie. Nie trzeba to nie myślimy... Tylko, że potem ja jadąc z dzieckiem muszę myśleć za setki innych "sprytnych inaczej", którzy nie mają opon odpowiednich do warunków i są ewidentnym zagrożeniem dla zdrowia i życia innych.
    Jeśli o mnie chodzi, zawsze mam zimóweczki na kołach w zimie. Ale jeśli ustawodawca nie wymaga i nie nakazuje, a co za tym idzie nie kara to my sami nie mamy w tym temacie nic do powiedzenia, każdy ma swój rozumek i wolną wolę. Tylko, czy użyje go raz na jakiś czasz to już zagadka, w jakimś celu opona zimowa została wymyślona.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał OnanBarbarzynca Zobacz post
    Jeśli o mnie chodzi, zawsze mam zimóweczki na kołach w zimie. Ale jeśli ustawodawca nie wymaga i nie nakazuje, a co za tym idzie nie kara to my sami nie mamy w tym temacie nic do powiedzenia, każdy ma swój rozumek i wolną wolę. Tylko, czy użyje go raz na jakiś czasz to już zagadka, w jakimś celu opona zimowa została wymyślona.
    Dokładnie. Tylko, że w Polsce jeszcze długo ludzie będą źle rozumowali. Nie bez powodu mamy powiedzenie o Polaku i szkodzie.

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar OnanBarbarzynca
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Würselen / Niemcy
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD (140PS) 2001 r.
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Dokładnie. Tylko, że w Polsce jeszcze długo ludzie będą źle rozumowali. Nie bez powodu mamy powiedzenie o Polaku i szkodzie.
    no... to fakt, zawsze po a nie przed.

  6. #16
    GeGu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Zestresowany to Ty będziesz, jak Ci spadnie śnieg i alfą się nie ruszysz nigdzie na tych nowych letnich oponach...

    Spokojnie nie będę zestresowany śnieg mi nie grozi, tym bardziej takie, który mógłby mnie zatrzymać, w mieście zamiast śniegu jest chlapa, żaden tam śnieg - i tak samo musisz uważać czy masz zimową czy letnią, nie powiesz mi, że spokojnie chojrakujesz Sobie po drodze...gdybym jeździł drogami dojazdowymi, po wioskach itd. jak najbardziej się z Tobą zgodzę.

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Tak właśnie. Nie trzeba to nie myślimy... Tylko, że potem ja jadąc z dzieckiem muszę myśleć za setki innych "sprytnych inaczej", którzy nie mają opon odpowiednich do warunków i są ewidentnym zagrożeniem dla zdrowia i życia innych.
    Jakie tam opony ?! Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że fakt tego, że masz opony zimowe budzi w Tobie pewność Siebie i wpadasz w poślizg, a Ja na swoich letnich oponach jadę bardzo ostrożnie z uwagi, że nie mam odpowiednich opon do danej pory roku....nie uważasz, że to bez sensu co napisałeś ? I Co ja napisałem teraz ? NAJWAŻNIEJSZY JEST ZDROWY ROZSĄDEK, to jest Twoje bezpieczeństwo, droga hamowania itp. opony zimowej czy letniej przy minusowej temp. i prędkości 50/60 km/h jest bardzo podobna...mówię tutaj o powierzchni gdzie jest "woda, chlapa"...na lodzie każda opona ślizga się tak samo. Opony zimowe mają przewagę głównie na śniegu, tam radzą Sobie bardzo dobrze...i na trasach gdzie szybko się jeździ...na mieście gdzie brak śniegu oraz max predkość to 60 km/h jak najbardziej poradzą Sobie zimowe i nawet letnie, oczywiście przy zachowaniu zdrowego rozsądku.


    POZA TYM NAPISAŁEM, ŻE NIE MAM ŚRODKÓW NA 2 KOMPLET OPON, zima jest krótka więc wolę kupić opony letnie które będą mi dłużej służyły, teraz piszesz jak można zimą letnimi oponami jeździć...a latem powiesz mi jak na zimowych oponach mogę jeździć...może w przyszłym roku kupię zimówki. Masz rację, zimówki na zimę, a opony letnie na pozostałe pory roku, nie musisz mi tego udowadniać...przy zachowaniu mojego zdrowego rozsądku jakoś przezimuje na letnich oponach a za rok pomyślę nad kupnem opon zimowych...

    BELFER MASZ RACJĘ, NIE STRESUJ SIĘ
    Ostatnio edytowane przez GeGu ; 05-11-2012 o 23:33

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał GeGu Zobacz post
    Spokojnie nie będę zestresowany śnieg mi nie grozi, tym bardziej takie, który mógłby mnie zatrzymać, w mieście zamiast śniegu jest chlapa, żaden tam śnieg - i tak samo musisz uważać czy masz zimową czy letnią, nie powiesz mi, że spokojnie chojrakujesz Sobie po drodze...gdybym jeździł drogami dojazdowymi, po wioskach itd. jak najbardziej się z Tobą zgodzę.



    Jakie tam opony ?! Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że fakt tego, że masz opony zimowe budzi w Tobie pewność Siebie i wpadasz w poślizg, a Ja na swoich letnich oponach jadę bardzo ostrożnie z uwagi, że nie mam odpowiednich opon do danej pory roku....nie uważasz, że to bez sensu co napisałeś ? I Co ja napisałem teraz ? NAJWAŻNIEJSZY JEST ZDROWY ROZSĄDEK, to jest Twoje bezpieczeństwo, droga hamowania itp. opony zimowej czy letniej przy minusowej temp. i prędkości 50/60 km/h jest bardzo podobna...mówię tutaj o powierzchni gdzie jest "woda, chlapa"...na lodzie każda opona ślizga się tak samo. Opony zimowe mają przewagę głównie na śniegu, tam radzą Sobie bardzo dobrze...i na trasach gdzie szybko się jeździ...na mieście brak śniegu oraz max predkość to 60 km/h.
    Pisanie o zdrowym rozsądku z osobą jeżdżącą na letnich oponach w zimie... Jakby rozmowa z niewidomym o pięknie gór. Chyba poproszę o przeniesienie tego do działu Humor.
    Miłej nocy życzę i zimówek pod choinkę.

  8. #18
    GeGu
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie Twój zdrowy rozsądek zaczyna się i kończy na wymianie opon letnich na zimowe...cała Twój rozsądek dotyczący samochodu. Za dużo się naczytałeś postów w internecie, poza encyklopedycznym podejściem do sprawy nie masz nic do pokazania...chciałbym zobaczyć Twoją Alfę i cały zachowany zdrowy rozsądek w tym samochodzie...


    Tobie również życzę dobrego czasu.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał GeGu Zobacz post
    Pewnie Twój zdrowy rozsądek zaczyna się i kończy na wymianie opon letnich na zimowe...cała Twój rozsądek dotyczący samochodu. Za dużo się naczytałeś postów w internecie, poza encyklopedycznym podejściem do sprawy nie masz nic do pokazania...chciałbym zobaczyć Twoją Alfę i cały zachowany zdrowy rozsądek w tym samochodzie...


    Tobie również życzę dobrego czasu.
    Jak się nie ma argumentów to oczywiście trzeba zmieniać temat... Swoją drogą, życzę Ci auta w takim stanie, jak były i są wszystkie moje.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    a mogę wiedzieć po co Ci szersze opony? Wiadome jest, że lepiej jeździ się na oponie wąskiej. Zwłaszcza zimą i zwłaszcza w koleinach. Załóż sobie dedykowany rozmiar do tej felgi. Jeżeli dobrze Ci się jeździło na tym co masz to nie kombinuj tylko zmień na zimówki. Ja zimą nie patrze na urodę tylko na komfort i bezpieczeństwo

Podobne wątki

  1. [Kupię] "Busa" opon 15 i 16 cali do "upalania"
    Utworzone przez KarolAR156 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 16:29
  2. "Zjechane" krawedzie opon - geometria?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 11:45
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 08:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory