Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Kupno opon 205/60R15 CZY 195/6R15 - ALUFELGI "15"

  1. #1
    GeGu
    Gość

    Domyślnie Kupno opon 205/60R15 CZY 195/6R15 - ALUFELGI "15"

    Witam, właśnie stoję przed wyborem opon do ALUFELG o rozmiarze "15". Obecnie założone mam 195/60 R15. Chciałbym założyć nieco szersze opony 205/60 R15. Ale nie mam zielonego pojęcia czy te opony będą pasowały do felg które posiadam, link poniżej:

    http://jserv.pl/dtb/zdjecia/ccaa98a7.jpg

    Nie mogę znaleźć specyfikacji tych "alusów", może ktoś z posiadaczy tych alusów podpowie mi czy takowe opony mogę założyć. Opony jakie będę kupował to opony letnie, mieszkam w mieście i głównie po mieście się poruszam, krótkie dystanse po 10 km...zrezygnowałem z kupna opon zimowych gdyż zima nie jest taka straszna w mieście, tyle co jest ślisko, podobnie jak w pogodę deszczową...a czy będę jeździł na oponach letnich czy zimowych to muszę tak samo uważać, być ostrożnym...a tak przynajmniej wykorzystam właściwości opon letnich w wiosnę, lato czy jesień .


    I czy 205/60R15 czy 205/55R15 ? Jak to wygląda i czy można założyć na te alufelgi ? Dzięki wielkie za odpowiedź

    - - - Updated - - -

    Na jednej ze stron gdzie sprzedają alufelgi oraz opony znalazłem informację, że alufelgi 6.5x15, 5x98 [bodajże moje chyba mają takie wymiary ?]

    Zalecane rozmiary opon: 185/65R15 195/60R15 205/60R15


    Tak to wygląda ?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ccaa98a7.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	40.1 KB
ID:	76240  

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Mistrzostwo świata... Alfa 147 zakupiona ale zimowe koła sobie odpuszczamy! Ja się pytam po co Ci te szersze opony? Że niby ładniej będą wyglądać na 15 calowych felgach o urodzie co najmniej dyskusyjnej? Nie widzę sensu pisania dlaczego 205/60/15 jest nie do tej felgi i nie na tą porę roku, bo to jasne, jak słońce a poza tym było wiele razy opisywane na forum. Ogólnie temat totalnie niepotrzebny.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar OnanBarbarzynca
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Würselen / Niemcy
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD (140PS) 2001 r.
    Postów
    339

    Domyślnie

    ja mam 205/60 R15 na innych alusach, wydaje mi się że podejdą takie opony na twoje fele.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar mk_1980
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    GRUDZIADZ
    Auto
    AR159 1.9JTDM 120KM
    Postów
    175

    Domyślnie

    troche duzy balon bedziesz miec jak zalozysz profil 60 przy 205, jak chcesz zeby lepiej wygladala to zaloz cos z mniejszym profilem

  5. #5
    GeGu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Mistrzostwo świata... Alfa 147 zakupiona ale zimowe koła sobie odpuszczamy! Ja się pytam po co Ci te szersze opony? Że niby ładniej będą wyglądać na 15 calowych felgach o urodzie co najmniej dyskusyjnej? Nie widzę sensu pisania dlaczego 205/60/15 jest nie do tej felgi i nie na tą porę roku, bo to jasne, jak słońce a poza tym było wiele razy opisywane na forum. Ogólnie temat totalnie niepotrzebny.

    Zapytałem tylko i wyłącznie z punktu technicznego, czy pasują i tyle...kupuję nowe opony więc czemu miałbym nie założyć szerszych ? Choćby z poprawienia przyczepności ? Kwestia ceny jest podobnie, więc czemu nie...z opon zimowych zrezygnowałem z racji tego gdzie mieszkam i w jakich warunkach się poruszam. póki co stać mnie na 1 komplet opon, klimat umiarkowany, deszcz słońce...bardzo rzadko śnieg...a gdy na drodze jest mróz to czy masz zimówkę czy letnią musisz być tak samo ostrożny... Moja decyzja

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mk_1980 Zobacz post
    troche duzy balon bedziesz miec jak zalozysz profil 60 przy 205, jak chcesz zeby lepiej wygladala to zaloz cos z mniejszym profilem

    W sumie takk, ale nie będzie wielkiej "szczeliny" między kołami a błotnikami przy takim profilu ?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar xweb
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Wlkp
    Auto
    156 SW 1.9 JTD 16V 140@167KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Kup uniwersalne z dwojga złego. Wszystkie w wymienionych podejdą

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar OnanBarbarzynca
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Würselen / Niemcy
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD (140PS) 2001 r.
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Mistrzostwo świata... Alfa 147 zakupiona ale zimowe koła sobie odpuszczamy!
    To sprawa osobista, w Polsce niema nakazu, bądź przymusu jazdy na zimowych w zimie.


    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ja się pytam po co Ci te szersze opony? Że niby ładniej będą wyglądać na 15 calowych felgach o urodzie co najmniej dyskusyjnej?
    O gustach się nie dyskutuje, może i się koledze bardziej koła spodobają



    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Nie widzę sensu pisania dlaczego 205/60/15 jest nie do tej felgi i nie na tą porę roku, bo to jasne, jak słońce a poza tym było wiele razy opisywane na forum.
    Kto pyta nie błądzi... widać dla Kolegi to jednak nie takie jasne.....


    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ogólnie temat totalnie niepotrzebny.
    I tutaj się z Tobą zgadzam w 200%, szukajka nie gryzie, podobno..... a jest kilka tematów z oponami i felgami.


    Pozdrawiam.

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar mk_1980
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    GRUDZIADZ
    Auto
    AR159 1.9JTDM 120KM
    Postów
    175

    Domyślnie

    twoj wybor , pasowac beda a jak beda wygladac to kwestia tego co kto lubi
    ja wole nizszy profil

  9. #9
    GeGu
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź temat do zamknięcia, pzdr zestresowany Belfer

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał GeGu Zobacz post
    Dzięki wielkie za odpowiedź temat do zamknięcia, pzdr zestresowany Belfer
    Zestresowany to Ty będziesz, jak Ci spadnie śnieg i alfą się nie ruszysz nigdzie na tych nowych letnich oponach...


    Inna sprawa, że patrząc po opdowiedziach niektórych osób nie ma co tłumaczyć dlaczego opona o szerokości 20,5 cm będzie dużo gorzej się zachowywać na feldze o szerokości 16,3 cm...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mk_1980 Zobacz post
    twoj wybor , pasowac beda a jak beda wygladac to kwestia tego co kto lubi
    ja wole nizszy profil
    A co ma profil w tym przypadku do rzeczy? Policz sobie, jaką mają wysokość opony podane w pierwszym poście a potem zastanów co napisałeś...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał OnanBarbarzynca Zobacz post
    To sprawa osobista, w Polsce niema nakazu, bądź przymusu jazdy na zimowych w zimie.
    Tak właśnie. Nie trzeba to nie myślimy... Tylko, że potem ja jadąc z dzieckiem muszę myśleć za setki innych "sprytnych inaczej", którzy nie mają opon odpowiednich do warunków i są ewidentnym zagrożeniem dla zdrowia i życia innych.

Podobne wątki

  1. [Kupię] "Busa" opon 15 i 16 cali do "upalania"
    Utworzone przez KarolAR156 w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 16:29
  2. "Zjechane" krawedzie opon - geometria?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 11:45
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2010, 08:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory