Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Co fajniejsze waszym zdaniem

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie Co fajniejsze waszym zdaniem

    Przyszedł czas że mój Tato bedzie zmieniał autko i rozpatrujemy dwie opcje AlfaRomeo156 1,8 z 1999r benz z podstawowym wypos. ma przejechane 145tyśkm i jest naprawde ładna lub Lancia Kappa 2,0 16V Turbo(205km) z sekwencyjnym wtryskiem gazu czarna na pełnej opcji rok95 przebieg 163kkm stan idealny. Ciekaw jestem Waszym zdaniem co lepsze i fajniejsze zdjęć Alfy nie mam a Lancia jest brejdaka i tu są jego foty: http://lanciapolska.org/modules.php?...ewtopic&t=1355
    I co tu wybrać 156 to naprawde ładne autko???

  2. #2
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    No własnie 156 piękna jest........... Hmmm.....ciężki orzech do zgryzienia. Lancia kusi bogatym wyposażeniem i fajnym motorkiem 2,0 turbo zaś z drugiej strony Lancia to nie Alfa, z pełnym szacunkiem dla Lancii którą też bardzo cenie!!! Jeśli ja bym dzisiaj kupował autko to szukałbym Alfy 156 2,5 V6

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jak to nie alfa?? płyte podlogową ma wspolną ze 164, takze troche alfa jest... :mrgreen:

    z całym szacunkiem do alfy, jednak wziąłbym kappe, zawsze mi sie strasznie podobały, ta klasyczna linia i fajne silniki(zwłaszcza 20v turbo)... tylko ten gaz?!?! wywalic go!!!!!!!

  4. #4
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    jak turbo to nie gaz bo to naprawdę wróży same problemy

    radziłbym poszukac czegoś bez gazu, albo kupic tą Lancie i jak najszybciej wywalic z niej gaz (możesz jeszcze na tym zarobic).

    Alfa 156 1.8TS hmm.... przyspieszeniami raczej nie zachwyca (podobno ten silnik to absolutne minimum w budzie 156), pali pewnie tylko co 2.0TS, a dodatkowo ma niewentylowane przednie tarcze hamulcowe.

    Ja chyba szukałbym 156 2.0TS, Lancia mimo, że ma Turbo i te 200KM na papierze to jedzie pewnie tak jak 2.0TS (no może ciut lepiej, bardzo niewiele ), a spalic pewnie troszkę potrafi

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    piotr moze i 1,8 przyspieszeniem nie zachwyca ale nowego pasiaka 2,0 FSI ponoć kładzie na kolana, takze w swoim przedziale mocy ma bardzo zadawalające osiągi

    no i jednak sie nie zgodze, mysle ze 2,0 TS jednak obawiam sie ze nie ma co szukac przy 2,0 turbo z fiata coupe.. :mrgreen:
    o 2,0 20v nie wspomne :wink:

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    bralbym lancie ze wzgledu na silnik i gaz

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Nie no bez jaj. Kappą jeździłem i musze przyznać że 156 2,0 nie ma żadnych najmniejszych szans osiągi tego auta są porównywalne z 164V6TB a motor jest taki sam ja w Delcie Integrale i konstrukcyjnie to tosamo co 155Q4 tylko napęd jest FWD. Z tego co rozmawiałem z kilkoma osobami znającymi sie na Lanci to wszyscy twierdzili że silnik 20V pracuje równiej i ma większą moc odczuwalną jednak 16V ma większy temperament i to prawdziwy wilk w owczej skórze.

    [ Dodano: 2006-04-25, 15:40 ]
    a jeśli chodzi o GPL to instalacja G3 BRC naprawde daje rade i nic nieprzeszkadza wprzy Turbo.

  8. #8
    gufo
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym brał Kappe mimo że czuje sentyment do Alfy 8) Kappa kusi dobrym silnikiem , pełnym wyposażeniem i że jeżdzi ich mało po naszych drogach. A pozatym jest większa od Alfy. Częsci do oby dwóch aut drogie jak zawsze.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o części to akurat do 156 zawieszenie troszke droższe niż do Kappy da Lanci pasują części od Fiata Croma AR164 a 156 to nowa konstrukcja i jest generalnie troszke drożej.A jeśli chodzi o niespotykalność Kapp to jestem zdziwiony umnie w miejscowości jest ich mnustwo tak jak na allegro większość z importu. Chyba rozwiałem wątpliwości i będe go namawiał na Lancie (przecież to mozna powiedzieć brat Alfy :wink: )

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    to ze starsza konstrukcja nie znaczy ze czesci bedą tansze.. kapp jest mało, 164 jeszcz emniej a o spokrewnienu crom z kappą pierwszy raz słysze

    chyba najlepiej sie spytac na forum lanci jak koszty eksploatacji kapp wygladają

Podobne wątki

  1. poszukiwana Alfa do slubu 11.04.2015 164-166-im starsze fajniejsze
    Utworzone przez snogas w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-03-2015, 14:56
  2. Jaki jest koszt waszym zdaniem zadbanej afly romeo 147 16V 150 km ?
    Utworzone przez Poaland w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 08:47
  3. Czy waszym zdaniem Alfa Romeo GT to samochód dla mnie?
    Utworzone przez marcin7911 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 15:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory