Strona 100 z 142 PierwszyPierwszy ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1,000 z 1417

Temat: Wybór opon letnich. Prosze o opinie:)

  1. #991
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Rodzaj napędu jest z góry narzucony domyślnie FWD. O to chodzi żeby nie dopuścić do czegoś na co trzeba będzie reagować umiejętnościami nabytmymi na szkoleniach bo większość kierowców się nie szkoli. Ucieczka tyłu jest bardziej niebezpieczna bo nie do opanowania od pewnego bardzo szybko następującego momentu. I nie kłótnia tylko rozmowa która się rozpoczęła od pytania kolegi właśnie w takim temacie - lepsze/gorsze/przód/tył/dokupoć 2 / dokupić 4 . Jego pytanie już nieaktualne - zamówił 4 świeże co jest najlepszym rozwiązaniem. Ale czasem wątpliwość jest i warto wiedzieć co z czym jest związane, a że prae ucieczek tyłu w 156 przechodziłem i cywilnej i torowej to sobie pozwalam się wypowiedzieć. To tyle.

    A co do wspominanych wyżej hankooków to w ostatnich testach model EVO ma zaskakująco dobre właściwości zwłaszcza w stosunku do ceny, bijąc Dunlopa, vredesteina itd.:

    http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

    Jakbym miał teraz letnie wybierać to bardzo chciałbym tego hankooka spróbować./

  2. #992
    Użytkownik Świeżak Avatar bastek00
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    GT 1.9 JTD podobno ma 150 KM
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfalfa Zobacz post
    Jak będą lepsze z tyłu to być może nie trzeba będzie wyciągać, a jak poczujesz ze już przód ucieka to raczej zwolnisz.

    Ciekawa filozofia
    Mnie uczono, że zawsze lepsze na oś napędzaną i to jest logiczne. Jak kolega wyżej napisał oponki zakupione.

  3. #993
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał roberto34wawa Zobacz post
    prawda jest taka że wszystkie opony powinny być sprawne.
    I to stwierdzenie powinno zamknąć tę śmieszną dyskusję. Jak ktoś musi z względów finansowych, to będzie dziadować i nie ma co tego potępiać (ani się specjalnie rozwodzić nad tym faktem, takie życie), ale w każdym innym wypadku opony powinny być cztery takie same.

    U mnie na ten sezon czekają już na kołach RE002, sam jestem ich bardzo ciekaw.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  4. #994
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał bastek00 Zobacz post
    Ciekawa filozofia
    Mnie uczono, że zawsze lepsze na oś napędzaną i to jest logiczne. Jak kolega wyżej napisał oponki zakupione.
    I dobrze zrobiłeś! jednak ta "filozofia" (alfalfa) - to prawda najprawdziwsza, tak jest jak pisze. To co "zawsze" nie zawsze jest dobre.

  5. #995
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    PL
    Auto
    były 147 ts i 156 jtdm
    Postów
    74

    Domyślnie

    Zaryzykowałem, i biorąc pod uwagę sporą liczbę niezłych opinii w sieci, i dobre wyniki w testach, kupiłem NEXEN N BLUE HD Plus. Po kilkuset kilometrach zdecydowanie w swojej klasie polecam. Opona zaskakująco cicha i bardzo dobrze zachowująca się na mokrej nawierzchni, testowane na rozmiarze 215/50/17

  6. #996
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Przejedź z 10 tysięcy i pisz jak się spisuje, zmierz ile bieżnika ubyło itd. Opinie po kilkuset kilometrach są nic nie warte, ja od czwartku zrobiłem 800 i mogę powiedzieć że Frigo 2 po przejechaniu ponad 25 tysięcy dobrze sie trzymie i ubyło tylko pół bieżnika

  7. #997
    Użytkownik Znawca Avatar IamICEman
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał molten Zobacz post
    Zaryzykowałem, i biorąc pod uwagę sporą liczbę niezłych opinii w sieci, i dobre wyniki w testach, kupiłem NEXEN N BLUE HD Plus. Po kilkuset kilometrach zdecydowanie w swojej klasie polecam. Opona zaskakująco cicha i bardzo dobrze zachowująca się na mokrej nawierzchni, testowane na rozmiarze 215/50/17
    Ile placiles za sztukę ?



    SZUKASZ NOWYCH OPON? NAPISZ PRZYGOTUJE OFERTĘ.
    DYSPONUJE DUŻĄ ILOŚCIĄ OPON NOWYCH JAK I UŻYWANYCH!!
    Felgi nowe i używane! dystanse każdy rodzaj !


  8. #998
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar roberto34wawa
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW "WŁOSZKA" 30.06.2010
    Postów
    332

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Przejedź z 10 tysięcy i pisz jak się spisuje, zmierz ile bieżnika ubyło itd. Opinie po kilkuset kilometrach są nic nie warte, ja od czwartku zrobiłem 800 i mogę powiedzieć że Frigo 2 po przejechaniu ponad 25 tysięcy dobrze sie trzymie i ubyło tylko pół bieżnika
    Masz racje. .. uwielbiam opinie które są pisane zaraz po zdjęciu auta z lewarka
    Włoszka

    1.9 JTD-m 8v 88KW - prosto, solidnie bezproblemowo


  9. #999
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    PL
    Auto
    były 147 ts i 156 jtdm
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał roberto34wawa Zobacz post
    Masz racje. .. uwielbiam opinie które są pisane zaraz po zdjęciu auta z lewarka
    Po prawie tysiącu kilometrów. Wystarczająco, żeby powiedzieć że opona jest głośna albo śliska.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IamICEman Zobacz post
    Ile placiles za sztukę ?
    280 PLN

  10. #1000
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał molten Zobacz post
    Po prawie tysiącu kilometrów. Wystarczająco, żeby powiedzieć że opona jest głośna albo śliska.
    Po prawie 1000km też byłem zadowolony z Michelin EnergySaver - niestety po 2 wyjazdach wakacyjnych i troszkie cieplejszych asfaltach nie - z opon zrobiły sie slicki.
    Po perturbacjach ze sprzedawcą i zażegnaniu konfliktu - zamiast kormoranów - padało na daytony d320 evo.
    Powinny być w piątek - w przyszłym tygodniu montaż i zobaczymy jak się będzie spisywało
    147 powodów do zadowolenia

Podobne wątki

  1. PIRELLI P6 185 65 R15 88H komplet opon letnich
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 09:28
  2. Prosze o pomoc w wyborze opon letnich
    Utworzone przez gremar90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 11:06
  3. Wybór opon letnich
    Utworzone przez patryk_wey w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory