Strona 137 z 142 PierwszyPierwszy ... 3787127128129130131132133134135136137138139140141142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,361 do 1,370 z 1417

Temat: Wybór opon letnich. Prosze o opinie:)

  1. #1361
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Hejka!
    Wiem że do kolejnego sezonu letniego jeszcze sporo czasu, ale wole zasięgnąć języka wcześniej. Będę poszukiwać opon nie do Alfy, ale do "tatusiowozu" czyli Citroen C4 grand Picasso 2.0 HDi 150KM. Typ jazdy spokojny w 3/4 przypadkach zgodnie z przepisami (zresztą te auto do innej jazdy się nie nadaje ) . Przebieg roczny minimum 30 tys. Km + raz do roku daleki wyjazd wakacyjny. Raczej szukać będę opon jak najtańszych, ale bezpiecznych - jednak ważniejsze będą dla mnie parametry takie jak niski hałas niż szybkość wejścia w zakręt na mokrym
    Zastanawiam się bardzo nad Dębica UHP2 polecana powyżej (cicha podobno).
    Teraz rozmiar: 225/45/18
    Proszę o opinie. W grę wchodzą też tańsze opony jak np Nankang ECO2 jeżeli jest ta marka jeszcze coś warta (dawniej mieli całkiem spoko opony i całkiem tanio). Pozdrowionka

  2. #1362
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    W takim zastosowaniu ani bym się nie zastanawiał, tylko kupował jakieś Michelin Crossclimate czy inne przyzwoite wielosezonowe.
    Na pewno lepesze o niebo od nankangów cywilnych. Nankang semislick jest bardzo dobry, ale cywilne to co innego zupełnie.

  3. #1363
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Mimo wszystko jednak wymagam opon zimowych (które mam założone na stalówkach 16, jakieś Bridgestone) ponieważ w zimę jeżdżę regularnie w góry w miejsca gdzie niekoniecznie zawsze jest odśnieżone
    Dlatego potrzebuję jedynie typowo letnich opon.

  4. #1364
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No to pewnie ta dębica, czy wyżej wspominane Falkeny , Nokian zLine, Hankooki i sporo innych przyzwoitych, rzuć okiem na testy z kilku źródeł, wybierz 3-4 opony z połowy stawki i wyżej, które w niej goszczą nie wyrywkowo ale regularnie i kup najtańsze z nich. Zbiór testów : http://www.tyrereviews.co.uk/

    Co do zimowych właściwości wielosezonówek - częto zmieniane (a będą częsciej bo jeżdżone zima lato , a nie tylko zimy) wielosezonówki jestem pewien że będą się lepiej sprawować niż zimówki po 3-4 sezonach.

    Tu fajne porównanie:
    https://www.youtube.com/watch?v=2cgtmmtsqFA

    od lewej - letnia , Michelin Crossclimate, GY wielosezonowa, i zimówka - chyba najlepsza jaka istnieje Conti TS.
    Bo ja wiem czy ten Crossclimate gorszy tak bardzo ? a zakładając "wieczną świeżość" raczej będzie lepszy. Co z najlepszego modelu jak po kilku sezonach właściwości spadają, mało kto o tym pamięta, w zimówkach i w ogóle miękkich mieszankach to widoczne bardzo.

  5. #1365
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hitman047
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Bella 156 2.0 TS Niebieska piękność :) - kiedyś. Obecnie -> KIA PROCEED GT 2020,Poszukuje-Stelv
    Postów
    828

    Domyślnie

    Zimowki zazwyczaj zmieniam przy tych przebiegach i tak max po 3 latach dojeżdżając je później do lata aż bo tak jak piszesz - guma i tak robi się na tyle twarda, że wcale lepsze nie są. W sumie trochę żałuję że nie kupiłem odrazu opon wielosezonowych, obawiałem się wtedy tego że na te górskie wyprawy nie dadzą rady.

  6. #1366
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    No jak masz świeże i faktycznie takie duże przebiegi to może pozdzierasz zanim stwardnieją

  7. #1367
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Miał ktoś FULDA Sport Contol i może napisać po jakim przebiegu były do wymiany?
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #1368
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ja miałem przez około 15-20 tys km i starly się milimetr. Później sprzedałem.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  9. #1369
    Użytkownik Znawca Avatar IamICEman
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    Miał ktoś FULDA Sport Contol i może napisać po jakim przebiegu były do wymiany?
    fulda w 90% się ząbkuje i hałasuje. Zdecydowanie odradzam grupe goodyear.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał hitman047 Zobacz post
    Hejka!
    Wiem że do kolejnego sezonu letniego jeszcze sporo czasu, ale wole zasięgnąć języka wcześniej. Będę poszukiwać opon nie do Alfy, ale do "tatusiowozu" czyli Citroen C4 grand Picasso 2.0 HDi 150KM. Typ jazdy spokojny w 3/4 przypadkach zgodnie z przepisami (zresztą te auto do innej jazdy się nie nadaje ) . Przebieg roczny minimum 30 tys. Km + raz do roku daleki wyjazd wakacyjny. Raczej szukać będę opon jak najtańszych, ale bezpiecznych - jednak ważniejsze będą dla mnie parametry takie jak niski hałas niż szybkość wejścia w zakręt na mokrym
    Zastanawiam się bardzo nad Dębica UHP2 polecana powyżej (cicha podobno).
    Teraz rozmiar: 225/45/18
    Proszę o opinie. W grę wchodzą też tańsze opony jak np Nankang ECO2 jeżeli jest ta marka jeszcze coś warta (dawniej mieli całkiem spoko opony i całkiem tanio). Pozdrowionka
    jak jeździsz tak jak pisałeś to polecam ci KINGSTARA SK10. Produkowane prze hankooka (made ich china) opona rewalacyjna i tania. Super zachowuje się na mokrym jak i na suchym. Na dodatek jest cicha. Bardzo dużo tego sprzedałem w różnych rozmiarach i zero reklamacji ( pytałem po sezonie użytkowników i bardzo chwalili )



    SZUKASZ NOWYCH OPON? NAPISZ PRZYGOTUJE OFERTĘ.
    DYSPONUJE DUŻĄ ILOŚCIĄ OPON NOWYCH JAK I UŻYWANYCH!!
    Felgi nowe i używane! dystanse każdy rodzaj !


  10. #1370
    Użytkownik Świeżak Avatar rogo
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0TS
    Postów
    214

    Domyślnie

    Jeździ ktoś na Hankook VENTUS V12 EVO2 K120?
    Przy okazji jaki jest kraj ich produkcji?

Podobne wątki

  1. PIRELLI P6 185 65 R15 88H komplet opon letnich
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 09:28
  2. Prosze o pomoc w wyborze opon letnich
    Utworzone przez gremar90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 11:06
  3. Wybór opon letnich
    Utworzone przez patryk_wey w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory