Strona 138 z 142 PierwszyPierwszy ... 3888128129130131132133134135136137138139140141142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,371 do 1,380 z 1417

Temat: Wybór opon letnich. Prosze o opinie:)

  1. #1371
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luck Zobacz post
    Ja miałem przez około 15-20 tys km i starly się milimetr. Później sprzedałem.
    Potem się ślizgały jak opętane w deszczu i również sprzedałem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IamICEman Zobacz post
    Zdecydowanie odradzam grupe goodyear.
    A to niby z jakiego powodu ?
    3 sezon użytkuję F1 i jestem mega zadowolony, ciche, na mokrym doskonale się sprawują.
    Zimówki również mam, i podobnie.
    Ale piszę tutaj tylko o Good Year, a nie markach córkach.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  2. #1372
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał IamICEman Zobacz post
    Zdecydowanie odradzam grupe goodyear.
    Sam od Ciebie kupiłem komplet nowych Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 w rozmiarze 235/45R18 i nie mogę na nie powiedzieć złego słowa. Wytrzymały już 4 moje pobyty na torze, a na drodze sprawują się świetnie. Żadnego ząbkowania nie zauważyłem.

  3. #1373
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Może teraz marże na goodyera mniejsze

  4. #1374
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Też mam takie 225/45/17 i jestem bardzo zadowolony.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #1375
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    założyłem nowe felgi z używanymi oponami Pirelli P Zero Nero GT w rozmiarze 235/45/18, wcześniej jeździłem na Pirelli Cinturato P7 w rozmiarze 225/50/17 i pod względem hałasu Nero GT to jakaś tragedia - strasznie huczą podczas jazdy. Co może być tego przyczyną? Czy po prostu Nero GT są takie głośne?

  6. #1376
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Przyczyna może być to ze kupiłeś je używane. Również mam P Zero Nero GT w rozmiarze 235/40R19 i na pewno nie są one najcichsze jak z reszta większość opon tej klasy ale też nie mogę o nich powiedzieć, ze "strasznie huczą".
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 11-09-2017 o 09:18

  7. #1377
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    U mnie wyżej wymieniana Fulda SC spisywała się dobrze miałem ją 3 lata od nowości, sprzedałem bo przeszedłem na 19" i nie było już takich rozmiarów tego producenta a pewnie bym kupił bo jak dla mnie były dobrym wyborem w stosunku cena do jakości do moich możliwości czytaj samochodu a do tego mega ciche i w miarę niska ścieralność więc może trochę mieszanka twardsza. Porównanie do aktualnego hankooka. Testy z tamtego okresu też były obiecujące, często w pierwszej 10. Później jak się spisywała to nie wiem.
    Ząbkowania nie było. Ząbkowanie może wynikać prędzej ze złej geometrii zawieszenia, luzów w zawieszeniu, ciśnieniu w oponach, bądź rzeźby bieżnika, ta była asymetryczna więc ok do 159 a w 159 kierunkowe lubią się właśnie ząbkować bądź nierównomiernie ścierać. Dodatkowo co sezon zmieniam koła przód na tył.
    Fakt, że nie jest to deszczówka co nawet właśnie wynika z bieżnika i na mokrym zawsze będzie gorsza niż na suchym czyli tak jak praktycznie każde opony, może trochę więcej może mniej w zależności od marki ale to normalne. Może kwestia tej mieszanki gumy, mało się ściera ale np gorsza przyczepność na mokrym.Także ja gdy warunki gorsze to nie pozwalam sobie na tyle co na suchym więc dla mnie były wporzo i w poślizgi nie wpadałem. Dla mnie jedyny minus i gdzieś to nawet pisałem o nich to miękki bok, wyczuwalnie na szybkich łukach dało się to zauważyć ale może to było związane z rozmiarem 225/50/17 czyli taki ponton w stosunku do aktualnego profilu 40 na którym jeździ mi się stabilniej. Ktoś może także powiedzieć fajne bo wygodniejsze na nierównościach Niedawno wyszły SportControl2 i w sumie ciekawe jakie są w porównaniu do poprzedniczki.

  8. #1378
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Może już to było gdzieś wcześniej w tym temacie, ale nie chce mi się szczerze mówiąc przeszukiwać 138 stron tematu. Zastanawia mnie sens istnienia opon asymetrycznych. Zachwalane przez świat motoryzacyjny jako nadające się i na mokrą i na suchą nawierzchnię. I pewno jest w tym sporo racji.
    Przeważnie jest to opona, która wewnątrz posiada bieżnik taki, aby trzymał dobrze na suchym, a na zewnętrznej stronie pół-v, żeby wyrzucać wodę na zewnątrz eliminując aquaplaning. I to jest dobra koncepcja, gdyby takie opony były produkowane jako lewe i prawe. Ale są to opony tylko lewe, a na prawą stronę montujemy je "odwrotnie" . Znaczy, że rowki, które miały nam wyrzucać wodę na zewnątrz, wciągają nam ją pod oponę.

    Z tego wniosek, że ma mokrym w prawo skręcamy i jesteśmy jak przyklejeni, a w lewo trzeba uważać.


  9. #1379
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

  10. #1380
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał alcapone154 Zobacz post
    To w linku, który podałeś, to dla mnie czarna magia [emoji16]
    Z niemieckiego jestem ciemny jak but.
    Ale z ostatniej grafiki wywnioskowałem, że mam rację.

    Zresztą mam dokładnie te opony - rainsport 3

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka


Podobne wątki

  1. PIRELLI P6 185 65 R15 88H komplet opon letnich
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 09:28
  2. Prosze o pomoc w wyborze opon letnich
    Utworzone przez gremar90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 11:06
  3. Wybór opon letnich
    Utworzone przez patryk_wey w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory