Strona 140 z 142 PierwszyPierwszy ... 4090130131132133134135136137138139140141142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,391 do 1,400 z 1417

Temat: Wybór opon letnich. Prosze o opinie:)

  1. #1391
    Użytkownik Świeżak Avatar rogo
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0TS
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Złoty Zobacz post
    Może już to było gdzieś wcześniej w tym temacie, ale nie chce mi się szczerze mówiąc przeszukiwać 138 stron tematu. Zastanawia mnie sens istnienia opon asymetrycznych. Zachwalane przez świat motoryzacyjny jako nadające się i na mokrą i na suchą nawierzchnię. I pewno jest w tym sporo racji.
    Przeważnie jest to opona, która wewnątrz posiada bieżnik taki, aby trzymał dobrze na suchym, a na zewnętrznej stronie pół-v, żeby wyrzucać wodę na zewnątrz eliminując aquaplaning. I to jest dobra koncepcja, gdyby takie opony były produkowane jako lewe i prawe. Ale są to opony tylko lewe, a na prawą stronę montujemy je "odwrotnie" . Znaczy, że rowki, które miały nam wyrzucać wodę na zewnątrz, wciągają nam ją pod oponę.

    Z tego wniosek, że ma mokrym w prawo skręcamy i jesteśmy jak przyklejeni, a w lewo trzeba uważać.
    mam podobne przemyślenia opony asymetryczne powinny być kierunkowe czyli lewe i prawe inaczej jedna strona jedzie jakby do tyłu osobiście chyba kupię jakieś symetryczne

  2. #1392
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Kraków/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 GTA
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał wtomeg Zobacz post



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Wydaje mi się, że lewa strona działa jak należy, to znaczy odprowadza wodę na zewnątrz. Natomiast prawa strona zasysa wodę do wewnątrz opony.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #1393
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    11

    Domyślnie

    Szykuje eis teraz do zmiany opon na zimowe.
    jak przechowujecie swoje letnie opony?

  4. #1394
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

  5. #1395
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Panowie, co polecicie do 159-tki na lato?

    Budżet jest minimalnie elastyczny i wynosi 2k PLN.

    Priorytety:
    -cicha opona;
    -trwała;
    -dobra na mokrym.

    No i przymierzam się do zmiany rozmiaru z 235/45 R18 na 225/45 R18. Pisałem trochę wcześniej że moim faworytem jest Pirelli P Zero, lecz ceny przekraczają znacznie budżet. Może w styczniu z wyprzedażą DOT 2017 zbliżą się do interesującej mnie kwoty
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  6. #1396
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Kraków/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 GTA
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    Panowie, co polecicie do 159-tki na lato?

    Budżet jest minimalnie elastyczny i wynosi 2k PLN.

    Priorytety:
    -cicha opona;
    -trwała;
    -dobra na mokrym.

    No i przymierzam się do zmiany rozmiaru z 235/45 R18 na 225/45 R18. Pisałem trochę wcześniej że moim faworytem jest Pirelli P Zero, lecz ceny przekraczają znacznie budżet. Może w styczniu z wyprzedażą DOT 2017 zbliżą się do interesującej mnie kwoty
    Trochę uwag: ciężko pogodzić priorytet 1 z 2. Zazwyczaj cicha opona jest wykonana z miększych mieszanek, a to niestety powoduje szybsze znikanie bieżnika. Dla mnie w aucie służbowym również priorytetem jest cichość opony. Ale żeby pozostałe parametry były również zadawalające i wejść w strefę premium musiałbyś trochę zwiększyć budżet - jakieś 30-40%. W tym przedziale, który Ty założyłeś dobrym rozwiązaniem na deszcz jest Uniroyal Rain Sport3. Sam z nich korzystam w jednym z aut. Na deszcz super, jednak przy dynamicznej jeździe znikają w zastraszającym tempie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1397
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał wtomeg Zobacz post
    Trochę uwag: ciężko pogodzić priorytet 1 z 2. Zazwyczaj cicha opona jest wykonana z miększych mieszanek, a to niestety powoduje szybsze znikanie bieżnika. Dla mnie w aucie służbowym również priorytetem jest cichość opony. Ale żeby pozostałe parametry były również zadawalające i wejść w strefę premium musiałbyś trochę zwiększyć budżet - jakieś 30-40%. W tym przedziale, który Ty założyłeś dobrym rozwiązaniem na deszcz jest Uniroyal Rain Sport3. Sam z nich korzystam w jednym z aut. Na deszcz super, jednak przy dynamicznej jeździe znikają w zastraszającym tempie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Gdzieś w myślach mam Uniroyal Rainsport 3, rewelacyjne na mokrym ale z przeczytanych opinii szybko się ścierają i nie należą do tych najcichszych opon. Biorę tez pod uwagę Fulda SportControl 2, miałem pierwszą generację i byłem raczej zadowolony. Choć z różnych marek opon jakie miałem w swoich autach najbardziej pasowały mi Pirelli P7 i Michelin Premacy HP. Teraz mam w 159-tce Continental ContiSportContact 2 na przodzie i są ok, a na tyle Marangoni Mythos. Te drugie mimo bieżnika kierunkowego na mokrym są nie pewne i do tego głośne.

    Dobre recenzje zbiera Falken Azenis FK510, lecz są już sporadyczne opinie, że szybko się ściera i nie jest taki cichy jak deklaruje producent.

    Najbardziej kusi mnie Pirelli P Zero, lubię tę markę i ten model dobre opinie zbiera
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  8. #1398
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Miałem na Brerze P Zero Nero GT i jak ma być cicha i trwała to odpuść opony tej klasy. Większość tak zwanych "sportowych" opon jest głośniejsza i szybciej się zużywająca od normalnych odpowiedników. Zobacz sobie na Conti ale nie Sport, a PremiumContact powina być dobrym kompromisem pomiędzy tymi trzema cechami, które wymieniłeś..

  9. #1399
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Miałem na Brerze P Zero Nero GT i jak ma być cicha i trwała to odpuść opony tej klasy. Większość tak zwanych "sportowych" opon jest głośniejsza i szybciej się zużywająca od normalnych odpowiedników. Zobacz sobie na Conti ale nie Sport, a PremiumContact powina być dobrym kompromisem pomiędzy tymi trzema cechami, które wymieniłeś..
    Mowa o P Zero a nie P Zero Nero GT, to całkiem inna opona.



    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  10. #1400
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    Biorę tez pod uwagę Fulda SportControl 2,
    Nowe były ok, po roku ani ciche, ani dobre na mokrym.
    Ale miałem je w 156 2.4, może w 159 będzie lepiej.
    Dużym atutem jest cena, i to był główny powód zakupu.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. PIRELLI P6 185 65 R15 88H komplet opon letnich
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2014, 09:28
  2. Prosze o pomoc w wyborze opon letnich
    Utworzone przez gremar90 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 11:06
  3. Wybór opon letnich
    Utworzone przez patryk_wey w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory