Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Temat: Sklep fiat-autoparts.com - ktoś zna?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar jarzyn
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    166 3.0 03, była 156 SW jtd
    Postów
    244

    Domyślnie

    Chciałem zobaczyć jak tam w tym sklepie faktycznie z cenami i jak zobaczyłem do mojej koło dwumasowe za 4334 zł to zrezygnowałem ;P

  2. #22
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS 165 KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witam, wszystkich :-)
    (to mój pierwszy post na forum alfoholicy.org)

    W chwili obecnej muszę wymienić w swojej Alfie przednie wahacze dolne, oraz tylne wahacze wzdłużne (dokonałem wcześniej naprawy w warsztacie poprzez wymianę tulejek, niestety przednie wahacze działały sprawnie przez kilka miesięcy - wymiana wszystkich tulejek w wahaczu na TRW i MOOG :/ a tylne były niesprawne już po niecałych 3 tyg. - tutaj wymiana na jedyne jakie udało mi się znaleźć - TEDGUM; mała wojna z mechanikiem i niestety dopóki nie wyjmę wahaczy nie jestem w stanie odczytać nr części by się upewnić, że rzeczywiście zostały wymienione). Wymieniam całe wahacze, ponieważ w przednich sworznie nie są już w najlepszym stanie, a nawet jeżeli można byłoby je wymienić to w mojej okolicy niestety nie znam żadnego porządnego warsztatu/mechanika, a nie chce ryzykować, że coś się rozsypie podczas jazdy.

    Przechodząc do rzeczy Chciałbym wymienić wahacze na oryginały (chyba, że istnieje opcja zakupu części lepszych/trwalszych od oryginałów) i chciałbym je zakupić w sklepie fiat-autoparts.com no i niestety pojawia się mały problem, ponieważ w lokalnym serwisie FIAT-a i w eper podaje mi inne numery części.
    Temat omówię na przykładzie przedniego dolnego lewego wahacza. Do sprawdzenia w serwisie FIAT-a, eper i fiat-autoparts.com został użyty nr VIN.
    Mój samochód to Alfa Romeo GT 2004 2.0 JTS, otrzymałem do niego numery części:
    * w serwisie, przedni dolny lewy wahacz: 60686891
    * w eper, przedni dolny lewy wahacz: 60686891
    * w fiat-autoparts.com, przedni dolny lewy wahacz: 50509340 (określony w eper jako zamiennik/montowany także)

    Po analizie wyników okazało się, że część o numerze:
    * 60686891 (serwis i eper), może być montowana w Alfie Romeo 147, 156 i GT
    * 50509340 (fiat-autoparts.com), może być montowana w Alfie Romeo 147 i GT
    (powyższa sytuacja występuje analogicznie dla pozostałych wahaczy)

    Chciałbym się dowiedzieć, które z powyższych części zamówić? Czy kierować się wynikami z fiat-autoparts.com, czy może lepiej serwis i eper?
    Czy części pasujące także do Alfy Romeo 156 będą trwalsze i wytrzymalsze, czy może te pasujące tylko do 147 i GT będą lepiej dopasowane i stąd taki wynik w fiat-autoparts.com?
    Czy może powyższe części są w 100% identyczne i jest to czysty marketing i sposób na wyciągnięcie większej ilości kasy?

    No i tak na przyszłość czy bawić się w sprawdzanie numerów części w różnych miejscach czy skupić się po prostu na fiat-autoparts.com?

    Czy ktoś wie, czy fiat-autoparts.com wystawia normalnie faktury (opcja dostępna w formularzu zamówienia) czy jakieś dodatkowe działania są konieczne?

    Z góry dziękuje za informacje.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Dżeju
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147 1.6 TS
    Postów
    218

    Domyślnie

    Cytat Napisał oko3 Zobacz post
    Witam, wszystkich :-)
    No i tak na przyszłość czy bawić się w sprawdzanie numerów części w różnych miejscach czy skupić się po prostu na fiat-autoparts.com?
    Czy ktoś wie, czy fiat-autoparts.com wystawia normalnie faktury (opcja dostępna w formularzu zamówienia) czy jakieś dodatkowe działania są konieczne?
    Sugerowałbym się ePER-em. Wg mnie 100% pewności. Z tego co wiem, FV ten sklep wystawia. Było to w którymś wątku na forum.
    Alfy się nie psują tylko grymaszą. AR 147 - 300 tys. przebiegu w mych rękach i nadal śmiga.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta. Ktoś ma jakieś nowe doświadczenia z tym sklepem? Chce zamówić u nich wahacz górny do przodu i się zastanawiam. Duża jest różnica w cenie między oryginałem z polskiej sieci Fiata a Litwą.

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Odgrzewam kotleta. Ktoś ma jakieś nowe doświadczenia z tym sklepem? Chce zamówić u nich wahacz górny do przodu i się zastanawiam. Duża jest różnica w cenie między oryginałem z polskiej sieci Fiata a Litwą.
    Kupiłem dwa górne - jeszcze jakiś chyba rabat był - jest git ale jak długo przy profilu 40 i twardych sprężynach - zobaczymy - mam nadzieje że posypie się już nie za mojej kadencji przy moich niskich przebiegach i pedantycznym podejsciu( czekałem na przesyłkę nie całe 2 tyg)

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniel4g
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2008 r.
    Postów
    67

    Domyślnie

    Czy ktoś w ostatnim czasie kupował coś w tytułowym sklepie? 1.06 złożyłem zamówienie na górny wahacz, który według informacji na stronie miał być dostępny do 8 lub 10 dni roboczych. Już następnego dnia po zalogowaniu na stronie w szczegółach zamówienia widniała informacja że zostało ono zrealizowane 02.06, jednak nie dostałem żadnego maila z potwierdzeniem wysyłki, ani numeru listu przewozowego. Zamówienie złożyłem z opcja płatności przy odbiorze, dodzwonić się do nich nie sposób, mail też zostaje bez odpowiedzi a przesyłki do dziś nie otrzymałem. Sam już nie wiem co o tym myśleć.

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Dziwne troche . We wrześniu u nich zamawiałem wahacz i chyba po 3 dniach przesłali. Dziwne też że na maila nie odpisują. Wtedy kontakt był dobry. Ciekawe co się dzieje.
    Ostatnio edytowane przez marcingoleniow ; 09-06-2015 o 15:43

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2013
    Auto
    AR 159 3.2 Q4 JTS
    Postów
    287

    Domyślnie

    Ja złożyłem zamówienie 6 dni temu. Zapłaciłem paypalem. Po zalogowaniu jest informacja że "wykonany". Na razie też nie dostałem żadnego maila. Na razie bym się nie stresował. Ja się na nich jeszcze nie zawiodłem, a zamawiałem już sporo.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniel4g
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2008 r.
    Postów
    67

    Domyślnie

    A ile standardowo czeka się na przesyłkę od nich od momentu wysłania? Wysyłają pocztą czy zgodnie z informacją na stronie kurierem?

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel4g Zobacz post
    A ile standardowo czeka się na przesyłkę od nich od momentu wysłania? Wysyłają pocztą czy zgodnie z informacją na stronie kurierem?
    Kurierem, zazwyczaj UPS. Od wysyłki, czekałem góra 3 dni.
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 13:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory