Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83

Temat: Wał korbowy czy nadaje sie do szlifu?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Maximdj1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0TB
    Postów
    29

    Domyślnie Wał korbowy czy nadaje sie do szlifu?

    Witam mam jedno pytanko posiadam wał korbowy do AR 166 , po pomierzeniu grubosc ma 52mm na jednym korbowodzie ma 1mm mniej gdyz sie na niej przytarl, Czy jest jeszcze mozliwosc szlifu a np na tym 5 korbowodzie wsadzenie grubszej panewki czy to raczej lipne rozwiazanie???

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Nie wiem czy te wały się szlifuje (czy nie są utwardzane) ale wiem jak sprawdzić w razie czego czy nadaje się do szlifu.
    Zabierasz wał do szlifierni i szlifierz sprawdza. Suwmiarką tego nie zmierzysz, nie ma szans.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Maximdj1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0TB
    Postów
    29

    Domyślnie

    Tak wlasnie mierzyl to gosciu w szlifierni i podaje to co mi powiedzial ale nie pytalem go o to czy mozna wogole to zrobic
    Szlifuje sie te waly bo pytalem w bardzo duzym znanym zakladzie, tylko wlasnie pytanie czy mozna w ten sposob zrobic?

    - - - Updated - - -

    Z tego co sie zdążyłem dowiedzieć to można takie coś zrobić ale na własną odpowiedzialność gdyż to osłabi cały wał i może byc niewypalem..

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Przy takich różnicach w wymiarach, to czy się szlifuje, czy też nie, to i tak ten wał nadaje się na złom.
    Ciekawe jakie ma bicie, poza tym, że jest głęboko zatarty.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Dokładnośc szlifu wału robi się w setnych częściach mm, to nie rozumiem co ten szlifierz Ci pitolił. Może był pod wpływem alkoholu?
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Andy1970
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Płaza/Chrzanów/Małopolska
    Auto
    164 V6
    Postów
    696

    Domyślnie

    Jak zjechany o 1 mm to nic nie da się z tym zrobić. Obojętnie od czego on jest.
    Wały z V6 są utwardzane powierzchniowo więc z tych powodów się ich nie szlifuje.
    No chyba, że po szlifie dać do azotowania - to ma rację bytu. Nie występują jednak oryginalne panewki po szlifie /fabryka nie przewiduje/.
    AR 164 3.0 V6 Super 200 KM 1995 http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...12v_super.html - ciągle w odbudowie
    AR 156 2.5 V6 - sprzedam części
    AR 164 3.0 V6 - sprzedam części

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Wał na zlom... szukaj uzywki. Panewki do V6 sa nawet pod waly z czopami na 3 miejsce po przecinku ;]
    Ostatnio edytowane przez -BamBosZek- ; 17-01-2013 o 21:59
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  8. #8
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    KIlkanascie razy juz pisałem ale napisze jeszcze raz - Wał z busso sie szlifuje! - sprawdza sie osiwość i bicia i jesli katalogowo sa panewki np. na 2 szlif to sie takie dobiera , ale sa to setnei w 3 szlifie dziesiate czesci mm. czasem jak złapie jedna panewke icały wał jest prosty ti szlifuje sie tylko to jedno wykorbienie natomiast reszta jest polerowana. róznice w wymiarach wystepuja w zależnosci od temperatury pomiaru - czyli inny wymiar przy -10st a inny przy + 20st. do busso najwiekszym wymiarem stosowanym przez profesjonalny warsztat był 3 szlif - niepamietam wymiaru.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Maximdj1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Inowrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0TB
    Postów
    29

    Domyślnie

    A więc jednak się szlifuje, tez mnie to zastanawiało bo skoro są dostepne różne panewki to chyba nie po to aby je sobie wymieniac jak zuzyte opony tylko wtedy kiedy juz silnik narazi nas na spore koszta, w moim przypadku opisuje wał ktory został wymontowany z mojej alfy ale po dlugich poszukiwaniach udalo mi sie zakupic nominał w tym momencie jest wraz z korbowodami w szlifierni maja wszystko zrobic na cacy wraz z dobraniem panewek itd, niestety z braku tych silników na polskim rynku wtórnym a także był problem ze ściągnienciem z włoszech , zdecydowałem sie na kapitalke, w srode bedzie wszystko skladane do kupy.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maximdj1 Zobacz post
    A więc jednak się szlifuje, tez mnie to zastanawiało bo skoro są dostepne różne panewki to chyba nie po to aby je sobie wymieniac jak zuzyte opony tylko wtedy kiedy juz silnik narazi nas na spore koszta, w moim przypadku opisuje wał ktory został wymontowany z mojej alfy ale po dlugich poszukiwaniach udalo mi sie zakupic nominał w tym momencie jest wraz z korbowodami w szlifierni maja wszystko zrobic na cacy wraz z dobraniem panewek itd, niestety z braku tych silników na polskim rynku wtórnym a także był problem ze ściągnienciem z włoszech , zdecydowałem sie na kapitalke, w srode bedzie wszystko skladane do kupy.
    Wszystko fajnie, tylko jaki Ty wymiar otrzymasz po zeszlifowaniu wału ponad milimetr ???
    Taki wał może w każdej chwili pęknąć i pozamiatane.
    Śmiem twierdzić, że twoi szlifierze mają kiepską wiedzę na temat tego co robią.

    Powodzenia.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

Podobne wątki

  1. mp3 w alfie 166 - co się nadaje?
    Utworzone przez RRR w dziale 166
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 13:17
  2. Segio nadaje
    Utworzone przez KRS w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 09:05
  3. Czy nadaje się alternator z 1,9 JTD 85A do 2.4 JTD ?
    Utworzone przez sibo4 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 16:49
  4. Czy ten interfejs się nadaje ?
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 07:23
  5. [164] Klejnot wymagający szlifu
    Utworzone przez allah w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory