Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Dobre śruby pływające, gdzie kupić ?

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie Dobre śruby pływające, gdzie kupić ?

    Kupiłem sobie felgi do AR 159 o rozstawie 5x112. Jak wiadomo auto to ma rozstaw 5x110. W związku z tym zachodzi konieczność zakupu śrub pływających, falujących czy jak kto zwał. Mam w związku z tym pytanie, gdzie i za ile można kupić dobre śruby z atestem, certyfikatem itp. Wiadomo sprawa bezpieczeństwa jest pierwszorzędna i tu nie ma co się szczypać.

    Słyszałem od kilku osób opinie, że przy takim rozstawie mogłoby się obejść nawet bez śrub pływających. Nie neguję takiego stanowiska, jednakże dla świętego spokoju zdecydowałbym się jednak na takie śruby.

    Proszę o opinie.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    Słyszałem od kilku osób opinie, że przy takim rozstawie mogłoby się obejść nawet bez śrub pływających. Nie neguję takiego stanowiska, jednakże dla świętego spokoju zdecydowałbym się jednak na takie śruby.
    A próbowałeś przykręcać felgę na zwykłych śrubach?
    Może wówczas zmienisz zdanie
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. gdybyś uznał, że ich kolor jest za ciemny do srebrnego nadwozia, to może się zamienimy
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Nie wolno sie zamieniacTak jak piszesz Rafal,Mariusz zaloz na zwyklych ,bedzie ok,jezdzilem tak rok czasu ,czasem z duzymi predkosciami i ,i jestem z Wami

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Kombinowanie ze śrubami zwykłymi to dość duże ryzyko nie tylko uszkodzeń gniazd felgi, klina w śrubach ale też najzwyklejsze niebezpieczeństwo. Komplet śrub to niestety około 160 zł ale moim zdaniem warto w nie zainwestować. Ja kupowałem tutaj: http://www.abbco.pl/akcesoria_do_felg i mogę śmiało polecić. Inna sprawa, że poruszano już na forum kilka razy kwestię innego rozstawu śrub i pierścieni centrujących.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    No to teraz mam takie pytanko:
    slyszal ktos lub sam mial przypadek jakiegos wypadku ,usterki przez montaz zwyklych srub przy innym rozstawie ?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Nie, nie Rafał nie zamieniam się Początkowo wprawdzie byłem trochę sceptycznie nastawiony do tego ciemniejszego koloru felgi ale teraz jak je sobie ładnie doczyściłem, wypolerowałem i przyłożyłem do auta w dziennym świetle to bardzo mi się to podoba Poza tym, jak widzisz Misiu nie pozwala Odnośnie śrub pływających; czytałem na necie naprawdę sporo różnych opinii na ten temat, może nawet bardzo dużo i... qrcze wiem, że ludzie jeżdżą bez tych śrub pływających i nic się nie dzieje. Jedyne przypadki opisywane na forach dotyczące jakichś problemów z tym to brzmią tak: "ja słyszałem kiedyś...", "u kolegi mojego znajomego jednego razu urwało się koło" itp. Z drugiej strony 160 zł to naprawdę nie jest majątek.

    Dzięki Belfer za namiary na sklep, wiem że kilka razy temat śrub pływających był już poruszany na tym forum ale w moim temacie chodziło mi o polecenie sklepu ze śrubami, a nie rozważanie zasadności tego rozwiązania.

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Gniazdo w feldze to sfera lub stożek w zależności od felgi i śruby mają również kołnierze w tym kształcie. Jak masz śruby pływąjace to ruchomy kołnierz dopasuje się przesunięciem do gniazda w feldze i wszystko przylega idealnie. Jak masz zwykłą może się okazać, ze milo iż felga przykręcona to kołnierz śruby nie przylega idealnie do gniazda felgi co może skutkować albo luzowaniem się śrub albo uszkodzeniem gniazd w felgach. Uprzedzam pytania: Tak mam felgi z innym rozstawem bo zamiast 5x98 mam 5x100 i tak próbowałem przykręcać na zwykłych i stwierdziłem, ze wole wydać parę PLNów na pływające.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post

    Nie, nie Rafał nie zamieniam się Początkowo wprawdzie byłem trochę sceptycznie nastawiony do tego ciemniejszego koloru felgi ale teraz jak je sobie ładnie doczyściłem, wypolerowałem i przyłożyłem do auta w dziennym świetle to bardzo mi się to podoba Poza tym, jak widzisz Misiu nie pozwala Odnośnie śrub pływających; czytałem na necie naprawdę sporo różnych opinii na ten temat, może nawet bardzo dużo i... qrcze wiem, że ludzie jeżdżą bez tych śrub pływających i nic się nie dzieje. Jedyne przypadki opisywane na forach dotyczące jakichś problemów z tym to brzmią tak: "ja słyszałem kiedyś...", "u kolegi mojego znajomego jednego razu urwało się koło" itp. Z drugiej strony 160 zł to naprawdę nie jest majątek.
    Jak zobaczysz moje po renowacji, to zmienisz zdanie :p
    A tak poważnie. Jeśli chcesz, to oczywiście montuj koła przy pomocy tych śrub, z pewnością nie zaszkodzi, a faktycznie 160zł to nie majątek, a jeśli dzięki temu będziesz spał, przepraszam, jeździł spokojnie, to czemu nie?
    Pozdrawiam i nie mogę się doczekać kiedy zobaczę srebrną 159 mana bliźniaczych do moich felgach.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    pływające nie są dobre, to jest wymysł handlarzy, żeby wciskać obręcze do aut, do których nie pasują

    verdebiancorosso

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Jak zobaczysz moje po renowacji, to zmienisz zdanie :p
    A tak poważnie. Jeśli chcesz, to oczywiście montuj koła przy pomocy tych śrub, z pewnością nie zaszkodzi, a faktycznie 160zł to nie majątek, a jeśli dzięki temu będziesz spał, przepraszam, jeździł spokojnie, to czemu nie?
    Pozdrawiam i nie mogę się doczekać kiedy zobaczę srebrną 159 mana bliźniaczych do moich felgach.
    - Rafał
    To głownie moja żona ma spać spokojnie... hmm tak właśnie - spać, bo autem jeżdżę tylko ja Rafał, mógłbyś tak czy owak zapodać w Twoim temacie jak wyglądają Twoje felgi po renowacji w dziennym świetle. A na wiosnę jak już będę miał koła założone to bankowo musimy się na jakiegoś spota ustawić
    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 24-02-2013 o 12:08

Podobne wątki

  1. Gdzie kupić śruby mocujące zacisk Brembo 4 Tłoczkowy do adaptera Brera Mito 159 GTV i
    Utworzone przez misiaczek88on w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-12-2015, 20:54
  2. [155] Pływające śruby - opinie
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 16:40
  3. [145] [145]Śruby pływające Gdzie kupić ?
    Utworzone przez MałaMi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 18:54
  4. [156] Śruby pływające czy są przeciwwskazania?
    Utworzone przez LSTOMAS w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-05-2008, 21:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory