Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [33] Jazda na halogenach

  1. #1
    adrian6190
    Gość

    Domyślnie [33] Jazda na halogenach

    Witam.

    Mam pewien problem mianowicie: te prostokątne światła z przodu nad ziemią powiedzmy że w zderzaku, to czy można jeździć gdy są włączone.

    Chodzi mi o te tuż nad ziemią

    To są jakieś halogeny, przeciwmgłowe ?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie Re: Światła w alfie 33

    Cytat Napisał adrian6190
    Witam.

    Mam pewien problem mianowicie: te prostokątne światła z przodu nad ziemią powiedzmy że w zderzaku, to czy można jeździć gdy są włączone.

    Chodzi mi o te tuż nad ziemią

    To są jakieś halogeny, przeciwmgłowe ?
    Tak to dokładnie te halogeny, ale musisz mieć wlączone przynajmniej postojowe w normalnych światłach żeby je włączyć.
    Nie wiem co na to policja, mnie tak sie zdarzało ale nie czepiali sie nic
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Nie można na nich jeździć, niezgodne z ruchem drogowym. Jedynie można podczas mgły dużej, są to halogeny przeciwmgielne.

  4. #4
    adrian6190
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

  5. #5
    maserati
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze powiedziawszy, ledwo się wymigałem od mandatu jak była konkretna mgła, a ja po mieście testowałem przednie przeciwmgielne :x pan z "radyjowozu" uprzejmie poinformował, że kodeks wyraźnie mówi, iż tych świateł w terenie zabudowanym włączać nie wolno. Jak zacząłem się spierać to chciał mi mandat wcisnąć (wszak nie znam prawa drogowego), musiałem ogon podkulić bo punktów mam za dużo ;//

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar rodik
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4jtd 2003r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    W przepisach o ile kojarze to pisze że można ich używać poza terenem zabudowanym na oznaczonych drogach krętych w nocy, oraz podczas zmniejszonej przejrzystości powietrza (tutaj kwestia kto jak to postrzega). Niestety jest to tak napisane że na 100% nie wiem sam czy dot. to TYLKO terenu niezabudowanego, nie ma tam wyrazu "oraz" przed przejrzystości powietrza tylko przecinek a to dosyć duża różnica z punktu prawnego widzenia

  7. #7
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    A czy ktoś wie jak jest ze światłami do jazdy DZIENNEJ?

    Mam u siebie takowe- na raz przełączona dzwigienka włącza światła dzienne, na dwa światła mijania.

    Czyli jak jadę na światłach mijania to mam zaświecone i jedne i drugie ;// Trochę tak jakbym jechał na halogenach :wink:

    Czy mogę używac TYLKO świateł do jazdy w dzień skoro mój samochód jest w nie wyposażony??

  8. #8
    ViP Rowerzysta Avatar Papamek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Gtv 1.8TS 2000, Bianco Polare
    Postów
    75

    Domyślnie

    Damian, wydaje mi się, że piszesz o światłach postojowych, a nie do jazdy dziennej.

  9. #9
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Papamek
    Damian, wydaje mi się, że piszesz o światłach postojowych, a nie do jazdy dziennej.


    Eureka W końcu w GTV lampa jest do tego stopnia zdedykowana, ze ledwo widoczne swiatla postojowe musialy zostac przeniesione

    Że tez na to nie wpadłem

    Dzięki!

    Najbardziej jednak irytuja mnie inni kierowcy ktorych mijam na trasi, którzy mrugaja dajac mi do zrozumienia, ze mam wlaczone halogeny :twisted:

  10. #10
    ViP Rowerzysta Avatar jazzu
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 156 SW 1.8 TS (2001)
    Postów
    380

    Domyślnie

    A mnie krew zalewa jak widze idiotów którzy jadą na przeciwmgielnych, (a mgły ani dudu)
    a moje wku....nie sięga zenitu jak pada deszcz.
    Pozapalają co mają i lans, że niby w deszczu to bezpieczniej. Deszcz + przeciwmgielne to
    piorunująca mieszanka. Kodeks drogowy powinien karać chłostą za takie coś.

    jazzu
    I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem...

Podobne wątki

  1. Woda w halogenach
    Utworzone przez Leciej w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 22:20
  2. xenon w halogenach co wy na to ?
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 18:42
  3. [145] Żarówki w halogenach??
    Utworzone przez jacaaa8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 22:45
  4. woda w halogenach
    Utworzone przez Barney_Chorzow w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory